Są oficjalne wytyczne dotyczące kąpielisk i plaży w Międzyzdrojach

31
12717

Jak się dziś okazuje, pomysł Plaży Sektorowej w Międzyzdrojach to strzał w dziesiątkę. W weekend nie można było znaleźć nawet jednego wolnego miejsca w sektorze. Jak opisywali turyści: „to także doskonałe miejsce podczas wietrznych spacerów.

Dzisiaj dodatkowo Główny Inspektor Sanitarny opublikował oficjalne wytyczne dotyczące funkcjonowania plaż i kąpielisk w czasie epidemii koronawirusa. „Plaża komfortu” w Międzyzdrojach doskonale wpisuje się charakter wytycznych, choćby dot. korzystania z kąpieliska przez rodziny. Przypominamy, że korzystanie z „bezpiecznej plaży” jest dobrowolne.

„Szerokie plaże Międzyzdrojów po zachodniej stronie miasta lub kamieniste plaże Wolińskiego Parku Narodowego sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. My dbamy o każdego turystę. Chcemy, aby każdy „Między Nami” znalazł coś dla siebie” – dodaje Burmistrz Międzyzdrojów na swoim profilu Facebookowym

fot. miedzyzdroje.tv

Główny Inspektor Sanitarny:

Korzystanie z kąpielisk oraz miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w dobie pandemii spowodowanej SARS-CoV-2.

 • Nie należy korzystać z kąpielisk w przypadku przebywania na kwarantannie lub w izolacji oraz zamieszkiwania z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji, a także w przypadku kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie.
 • Dla kąpielisk ogrodzonych, z wyznaczonym i kontrolowanym wejściem odwiedzających na podstawie sprzedawanych biletów należy regulować ilość osób przebywających na terenie kąpieliska tak, aby na każdą z nich przypadało co najmniej 4 m2 powierzchni (nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących);
 • Dla kąpielisk nadmorskich (których plaże miewają kilka kilometrów długości, na które wstęp nie jest kontrolowany/ograniczany) należy dążyć do utrzymania dystansu społecznego o\o zapewnienia co najmniej 4 mkw. powierzchni na każdego użytkownika (nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących). Z uwagi na charakterystykę kąpieliska zaleca się wykorzystywanie wszelkich środków komunikacji w celu przypominania użytkownikom o wymaganiach dotyczących zachowania dystansu społecznego. Informacje powinny również znajdować się na tablicach informacyjnych umieszczonych przy wejściu na plażę i na stronach internetowych
  miejscowości wypoczynkowych.
  • Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących).
  • Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska
  • Należy stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowią
  • Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).

31 KOMENTARZE

 1. Dziękuje bardzo,ale nigdy już do was nie przyjadę ! a szkoda bo od 2011r .,bywałamw okresie letnim miesiąc a ostatni rok lipiec i sierpień .Nie pozwolę siebie i bliskich traktować jak bydło w oborze ! Żegnam i wybieram gdzie będziemy traktowani z szacunkiem bo każdy Z NAS MA SWÓJ ROZUM i rozumie co to znaczy 2 m odległość.

  • Pani Alu!Od kilkunastu lat spędzamy w Międzyzdrojach cały czerwiec, jesteśmy zakochani w tym kurorcie. Mamy w miasteczku sporo znajomych, a nawet dobrych przyjaciół. Czas szybko biegnie, obecnie jesteśmy już grubo po siedemdziesiątce, niestety nie jesteśmy zdrowi, więc w tym roku rezygnujemy z wyjazdu do Międzyzdrojów. W każdej społeczności znajdą osoby, które muszą bez przerwy kogoś krytykować, poniewierać i pokazywać swoją wyższość. Prosimy Panią o skreślenie takich typów, oni są jednak w absolutnej mniejszości. Prosimy, niech Pani jedzie do Międzyzdrojów, przecież Pani kocha to miasteczko…

 2. Komuś wirus pomieszał w głowie i człowiek stracił orientację czasową. Właśnie obejrzeliśmy noworoczny pokaz fajerwerków na plaży. Ciekawe, czy było uzgodnione z zarządcą plaży lub ze SM. Dziwny ten świat – najpierw kradzież głowy Freddiego, a teraz fajerwerki. W Międzyzdrojach zaczyna się szalony sezon! Hurra!

 3. Dobrze myslisz gornik!…te boksy to jest przyklad jak powinni sie lokowac plazowicze…ale czy to wiekszosc turystow zrozumie?…hmmm

 4. Codziennie w Polsce umiera średnio 1100 osób,więc korona wirus to 1% śmiertelności.Ludzie opanujcie się i zacznijcie samodzielnie myśleć.

  • Jak przez przypadek albo bez świadomości że sam jesteś może chory, zarazisz starszych ludzi z rodziny i oni zapłacą to życiem to będziesz myślał inaczej. Nie życzę tobie tego. Takich przypadków jest już dość w Europie i Polsce.

  • Pewnego dnia było to nawet o,1%. Wtedy wojewoda dolnośląski podał,że ofiarą wirusa był 9o-letni mężczyzna.Zapewne zmarł z koronowirusem,gronkowcem,bakterią coli i paciorkowcem.

 5. ludzie corona ciagle w swiecie jest – zachowujcie odstepy!!!!!!!!!!!! — nie zapominajcie sie !!!!!!!!!! – –

 6. I już się znowu zaczyna ostra dyskusja. Obojętnie co się zrobi to zawsze jest źle. A może potraktujemy te boksy jako przykład jak mamy się samemu chronić. To chyba wiadomo że miasto nie jest w stanie tak zagospodarować całej plaży. Mam nadzieje że wszyscy mają głowę na karku i weżną z tego przykład i będą się w podobny sposób chrinić. Niestety , siedzenie jeden na drugim w tym roku odpada. Uważam że powinno na zawsze odpaść. Plaży jest dość i można iść trochę dalej. A jak Państwo widzą że ludzie brudzą plaże albo te boksy to proszę takim durnym osobą zwrócić uwagę. Do tematu psów na plaży, to sprawa powinna być bardzo jasna….małe zwierzaki nie powinny być na plaży. Trochę powinniśmy samemu zadbać o higienę koło nas.

 7. W ostatnich latach komunizmu oraz również obecnie,w okresie niepodległej już Polski, nasz „kulturalny” odłam społeczeństwa zabawiał się krytyką innych grup Polaków, np sporej grupy tzw. „moherów”, czasem niektórych „śmiesznych i głupawych zwyczajów” generowanych przez przez sporą część rodaków. Mohery zostały dosłownie wrzucone w objęcia Jarosława Kaczyńskiego i teraz stanową żelazną podporę PiSu. Wracając jeszcze do bezwzgędnej krytyki „głupawych” zwyczajów, wspomnę tylko o jednej sprawie, a mianowicie o masowym potępianiu ustawiania plażowych zasłonek. Zasłonki takie umieszczają w wynajmowanych pokojach właściciele pensjonatów ( także w Międzyzdrojach). Sprawa jest prosta i charakterystyczna dla polskich plaż. Na plaży wiatr nawiewa wszędzie masy drobnego piasku, na koce, do toreb, do futerałów aparatów fotograraficznych, do włosów, do odzieży itp itd. Te potępiane w czambuł zasłonki zabezpieczają przed tym piachem w minimum 70 procentach. Oczywiście wnosimy przez taką ochronę wielokrotnie mniej piachu do wynajmowanych pomieszczeń, co w znacznym stopniu chroni zwłaszcza ich podłogi itd.

  • Panie Jerzy, czyli te rzędy osłonek na plaży to po to aby piachu na kwaterę czy do hotelu nie nosić? Ach to bym nie wpadła na to. Bardziej bzdurnego tłumaczenia nie słyszałam 🙂 Jesteśmy nad morzem i morski piasek czy nam się podoba czy nie jest integralną częścią naszego bytu w tym miejscu.

   • Widać wyraźnie, że Pani należy do „kulturalnego” odłamu naszego społeczeństwa, więc rezygnuję z polemiki. Gratuluję!

   • Panie Jerzy, ja nikomu nie zarzucam braku kultury, jedynie nielogiczne myślenie. Natomiast Pan ze swym tekstem o „moherach” rozumiem, że należy do elity kulturalnej naszego kraju, tej która teraz rujnuje to wszystko co po roku ’89 udało się zbudować 🙂

   • Pani Gosiu! Jakoś nie mam ochoty na dalsze sprzeczki. Mój błąd polega na tym, że zamieściłem swój komentarz w niewłaściwym miejscu. W razie potrzeby zgłaszam gotowość do solidnego i gorliwego odpiaszczania… Już od wielu lat nie chodzę na plażę, natomiast często stoję z wędką przy ostatniej budce na molo. Wyrazy szacunku!

  • Jerzy jak czytam takie wpisy jak twoje to się zastanawiam czy społeczeństwo może jeszcze bardziej zidiocieć i od razu mam odpowiedź ze TAK.W artykule wyraźnie jest napisane po co te „zasłonki” są stawiane i nie maja one nic wspólnego z parawanami tak po chamsku ustawianymi na polskich plażach ani z próbami zatrzymania piasku.A już włączenie do postu „moherów” i Kaczyńskiego pokazuje dobitnie ze z tobą coś jest nie tak człowieku.

   • Dziękuję za wszystkie trafne uwagi. Czuję się podbudowany wysoką kulturą Pańskiej wypowiedzi.

 8. Fajne te boksy , pieski beda sie tam mogly fajnie zalatwiac i nikt tego nie bedzie musial sprzatac.Tylko przyklasnac.

 9. Pomysł może nie najgorszy, aczkolwiek.. hmm całą plażę od klifu do Lubiewa zamierzacie tak uzbroić? Raczej to niewykonalne. Czy to tylko tak w jednym miejscu. Bo jeśli tylko tu przy molo, to jaki jest cel ? bo tv przyjedzie, nakręci w ramach promocji? nie bardzo rozumiem, ktoś z Państwa mi to może wyjaśnić?

  • Wydzielony sektor bezpieczny zostanie obrendowany banerami promocyjnymi i linami wyznaczającymi teren plażowania. Powierzchnia sektorowej plaży ma wynieść 800 m2, teren od wejścia na plażę przy molo w kierunku zachodnim.

  • Droga Pani, jak bedzie trzeba to zrobia i do Lubiewa. Najwazniejsze jest, zeby moc postawic tabliczke: „Wykonano ze srodkow unii europejskiej …” a pozniej beda nam wmawiac jaka to wspaniala inwestycja
   i bezwzglednie potrzebna. A nasi potomkowie beda to splacac w nieskonczonosc i uzalezniac sie dalej od eurokolchozu.
   A co do koronoswirusa to … leci tu wal na grubo. To pierwszy etap tresury. Fachowcy nazywaja to fakty medialne (w odroznieniu od faktycznych faktow).

 10. Polacy to genialny naród.Już lata temu przewidzieliśmy pandemię i wymyśliliśmy parawaning.Nostradamus, Baba Wanga niech się schowają.

 11. W sezonie letnim ludzie beda sie bili o te boksy skoro w zwykły majowy weekend wszystko było zajęte… Juz widze te awantury na plazy i budowanie 30m2, odgrodzonych parawanami leżanek:)

 12. Pinknie te parawany się reprezentują , ale co będzie gdy nocą przyjdzie sztorm 10 w skali beauforta ?

 13. Super szkoda że dzisiaj o 5 rano był jeden wielki syf w tych boksach mógłby pomysłodawcą wstać i posprzatac

  • do komentarza 01.06-.21.57 wstydzcie sie ,mozna sie obejrzec za siebie i zabrac swoje … tam sa przeciez dorosli ,ktörzy krytykuja,daja przyklad swoim dzieciom, gdzie wyscie sie wychowali a gdyby nikt po Was nie pozbieral – dajcie swoim dzieciom zyc na tej planecie ,nie gnöjcie natury , po Was pokolenia tez chca zyc -pomysl o dzieciach ,wnukach ,prawnukach i ucz swoje dziecko szanowac Nasza ziemie -a wyjdziesz brudasie z plazy na dreptak i krytycznie widzisz jak i gdzie sluzby porzadkowe nie posprzataly tez po takich brudasach

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.