Rozpoczęto pracę związane z najważniejszym etapem projektu „Morze Zieleni”. Flagowe miejsce Międzyzdrojów tzn. Aleja Gwiazd doczeka się w końcu godnego otoczenia. Plac Gwiazd to część projektu „Zagospodarowanie terenów zieleni w Międzyzdrojach”, a całkowity jego koszt to prawie 11 mln złotych. Przy powstającym nowym Placu Gwiazd powstanie także niesamowite nowe miejsce zabaw dla najmłodszych.

© Obrazy Międzyzdroje

Realizacja projektu ma być przeciwwagą dla dotychczasowej zabudowy i betonowania miasta, której przeciwni są i mieszkańcy i odwiedzający nasze miasto turyści. Tereny zielone mają upiększać miasto, ale przede wszystkim służyć ludziom.

W odpowiedzi na liczne głosy mieszkańców, duży nacisk kładziemy na realizację atrakcyjnego, rozbudowanego placu zabaw, który mamy nadzieję, spełni oczekiwania najmłodszych – opowiadał podczas podpisywania umów Burmistrz Międzyzdrojów – Mateusz Bobek
Wizualizacja Placu Gwiazd:

9 KOMENTARZE

  1. Prace idą do przodu właśnie rozebrano WC przy wejściu na plaże i słusznie przecież tego jest za dużo 🙁

  2. Co z ogrodem angielskim? Niszczymy coś, co jest piękne, a wydajemy pieniądze na nowe? Nie rozumiem…To samo było z Aleją Gwiazd… była ładna… powstało nie wiadomo co.. M
    arnowanie pieniędzy…

  3. Już się nie mogę doczekać. Będzie na pewno pięknie. Ogród Angielski to cudowne miejsce dla wypoczynku. P. Burmistrzu ale koniecznie trzeba zrobić porządek z dzikami aby nie zniszczyły tych terenów zielonych. A za place zabaw dziękują dzieci bo fajniej jest bawić się w grupie.

  4. Dobrze że się inwestuje. Szczególnie w tym miejscu. Ale proszę nie zapomnieć o plaży. Plaża coraz mniejsza, pospacerować też ciężko. Może by była lepsza inwestycja, jakby się na lato sypało piach na poszerzenie plaży i wymyślenia jakiekogś konceptu żeby zwiększyć możliwości spacerowania z widokiem na morze. Ta kładka po lewej stronie mola, to fajna rzecz ale to nie wystarczające. Miedzyzdroje jest zapchane ludnością w sezonie. Bez rozbudowy plaży z zapleczem będzie ciężko. Dobrze że powstanie fajny płac dla dzieci. Ale proszę nie inwestować pieniędzy tylko w kwiaty. One są naprawdę wspaniałe. Ale to nie wystarczy. Tak samo by był czas na rozsądną naprawę tych schodów na kwaczą górę i stworzenia tam jakiejś profesjonalnej ścieżki zdrowia. Miedzyzdroje to miasto sportu w którym się sport tylko ciężko da uprawiać. Pozdrowienia.

Comments are closed.