Rozpoczęto prace przy najważniejszym etapie projektu Morze Zieleni

Rozpoczęto pracę związane z najważniejszym etapem projektu „Morze Zieleni”. Flagowe miejsce Międzyzdrojów tzn. Aleja Gwiazd doczeka się w końcu godnego otoczenia. Plac Gwiazd to część projektu „Zagospodarowanie terenów zieleni w Międzyzdrojach”, a całkowity jego koszt to prawie 11 mln złotych. Przy powstającym nowym Placu Gwiazd powstanie także niesamowite nowe miejsce zabaw dla najmłodszych.

© Obrazy Międzyzdroje

Realizacja projektu ma być przeciwwagą dla dotychczasowej zabudowy i betonowania miasta, której przeciwni są i mieszkańcy i odwiedzający nasze miasto turyści. Tereny zielone mają upiększać miasto, ale przede wszystkim służyć ludziom.

W odpowiedzi na liczne głosy mieszkańców, duży nacisk kładziemy na realizację atrakcyjnego, rozbudowanego placu zabaw, który mamy nadzieję, spełni oczekiwania najmłodszych – opowiadał podczas podpisywania umów Burmistrz Międzyzdrojów – Mateusz Bobek
Wizualizacja Placu Gwiazd:

9 komentarzy “Rozpoczęto prace przy najważniejszym etapie projektu Morze Zieleni”
 1. Prace idą do przodu właśnie rozebrano WC przy wejściu na plaże i słusznie przecież tego jest za dużo 🙁

 2. Jaki blask ??? Zlikwidują coś ładnego żeby lać beton ???

 3. Co z ogrodem angielskim? Niszczymy coś, co jest piękne, a wydajemy pieniądze na nowe? Nie rozumiem…To samo było z Aleją Gwiazd… była ładna… powstało nie wiadomo co.. M
  arnowanie pieniędzy…

 4. Super już nie możemy doczekać się wiosny.Ten plac był miejscem nie godnym Perfy Bałtyku dobrze że odzyska blask

 5. Już się nie mogę doczekać. Będzie na pewno pięknie. Ogród Angielski to cudowne miejsce dla wypoczynku. P. Burmistrzu ale koniecznie trzeba zrobić porządek z dzikami aby nie zniszczyły tych terenów zielonych. A za place zabaw dziękują dzieci bo fajniej jest bawić się w grupie.

 6. Może być ładnie ???

 7. Dobrze że się inwestuje. Szczególnie w tym miejscu. Ale proszę nie zapomnieć o plaży. Plaża coraz mniejsza, pospacerować też ciężko. Może by była lepsza inwestycja, jakby się na lato sypało piach na poszerzenie plaży i wymyślenia jakiekogś konceptu żeby zwiększyć możliwości spacerowania z widokiem na morze. Ta kładka po lewej stronie mola, to fajna rzecz ale to nie wystarczające. Miedzyzdroje jest zapchane ludnością w sezonie. Bez rozbudowy plaży z zapleczem będzie ciężko. Dobrze że powstanie fajny płac dla dzieci. Ale proszę nie inwestować pieniędzy tylko w kwiaty. One są naprawdę wspaniałe. Ale to nie wystarczy. Tak samo by był czas na rozsądną naprawę tych schodów na kwaczą górę i stworzenia tam jakiejś profesjonalnej ścieżki zdrowia. Miedzyzdroje to miasto sportu w którym się sport tylko ciężko da uprawiać. Pozdrowienia.

 8. a jak miting Komara i Ślusarskiego to wjadą TIRY, postawią scenę i wszystko rozwalą

 9. A co z ogrodem angielskim? Wykonany dużym nakładem finansowym, pielęgnowanym i w projekcie nie widać go?