Plaża w Wapnicy, nowe miejsce rekreacyjne

Gmina Międzyzdroje uzyskała dofinansowanie na realizację projektu inwestycyjnego: nowe miejsce rekreacji i wypoczynku w Wapnicy, pt. „Urządzenie terenu rekreacyjnego – plaży w Wapnicy, w ramach rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w Gminie Międzyzdroje”.

Teren nad Jeziorem Wicko Wielkie  w Wapnicy zostanie uporządkowany i  zagospodarowany na cele rekreacyjno-wypoczynkowe dla społeczności lokalnej, żeglarzy cumujących w Marinie, a przede wszystkim będzie ofertą dla turystów, którzy korzystają z pobytu na terenach wiejskich. Pozwoli to na uporządkowanie przestrzeni publicznej dotychczas zaniedbanej, z zachowaniem krajobrazu i siedliska przyrodniczego. Będzie miejscem relaksu i wypoczynku w okresie sezonu letniego do zaczerpnięcia wodnych kąpieli i promieni słonecznych a po sezonie jako miejsce ciszy i wytchnienia. 

„Postawiliśmy na innowacyjne rozwiązania i wykorzystanie nowoczesnych form urządzenia miejsca rekreacji, relaksu  i wypoczynku, z zastosowaniem urządzeń małej architektury na plaży oraz platformy/ podestu dla osób niepełnosprawnych. Będzie wyznaczona strefa relaksu z pergolami (leżankami) do wypoczynku, z podłogą z belek dla matki z dzieckiem lub rodzin,  hamaki wypoczynkowe oraz  mini plac zabaw bezpośrednio na plaży. Z uwagi na to, że na naszym obszarze rozwija się dynamicznie turystyka aktywna zaplanowaliśmy zamontowanie stojaków na rowery – podkreśla Mateusz Bobek Burmistrz Międzyzdrojów. Mieszkańcy sołectw zaczynają stawiać na ekoturystykę -najbardziej przyjaznej dla środowiska formy turystyki.

To oferta dla mieszkańców i klienta wymagającego ciszy, spokoju i odpoczynku w otoczeniu natury, w odległości od „cywilizacji” .To wyzwanie i szansa dla rozwoju terenów wiejskich, a dla turystów dodatkowe miejsce na wypoczynek w otoczeniu naturalnego, nieskażonego środowiska przyrodniczego, z szeregiem atrakcji na turystycznym szlaku Pomorza Zachodniego.

4 komentarze “Plaża w Wapnicy, nowe miejsce rekreacyjne”
  1. Nawiązując do wypowiedzi Observer ,co z ziemią wyworzoną przez duże ciągniki spad podkładów kolejowych ? Wysypyaną na łąkach między Wapnicą a Wickiem?

  2. Z tymi dzikami to przesada. Leżałem na plaży przyszła loszka, popatrzała i pod płotem przeszła dalej. Było mi miło, że nie widziała we mnie człowieka, który akceptuje zwierzęta tylko za kratą. Ale chciałem o czym innym. Zdarza sie, że z terenu Mariny startują skutery wodne i skutecznie umilają nam kontakt z przyrodą. Jest to strefa ciszy WPN-u. Czy Pan Burmistrz byłby łaskaw poinformować o tym Kierownictwo Mariny i by pojawiła się o tym informacja w widocznym miejscu. Jak jest 10 osób na plaży to już jest ciasno. Czy teren plaży będzie powiększony ? Z porządkiem na plaży nie było żle. Śmietniki opróżniane systematycznie. Nikt nie dewastował ławek. Tylko gruz w w wodzie i na plazy.

  3. To wyzwanie i szansa dla rozwoju terenów wiejskich, a dla turystów dodatkowe miejsce na wypoczynek w otoczeniu naturalnego, nieskażonego środowiska przyrodniczego,… Panie Burmistrzu , Panie i Panowie Radni proszę spojrzeć na teren Doliny Trzciagowskiej, systematycznie zasypywanej odpadami z wykopów pod fundamenty budowanych apartamentowców w Międzyzdrojach. Czysta hipokryzja… z jednej strony działania proekologiczne z drugiej jawne przyzwolenie na dewastację cennych zbiorowisk szuwarów turzycowych, łąk świeżych z bogatymi stanowiskami storczyków. Z niepokojem oczekuję na przylot żurawi w marcu br. Czy znajdą jeszcze dla siebie trochę spokojnego miejsca?? Panie Burmistrzu odwagi, pokaż pan, że rzeczywiście jesteś zwolennikiem ekorozwoju naszych sołectw. Proszę zajrzeć do „Strategi Rozwoju Gminy M-je 2014-2025” Pkt. 5 Misja Gminy. Cel strategiczny I. Cel operacyjny I.1. Ochrona i wykorzystanie walorów przyrodniczych…takie czerpanie z zasobów środowiska naturalnego, aby korzyści służące obecnemu pokoleniu nie ograniczały korzyści pokoleń przyszłych.

  4. To świetna wiadomość.Ile tego dofinansowania i co konkretnie zostanie zrobione?Lubiłem tam jeździć do czasu, aż pogoniły mnie stamtąd DZIKI.