PILNE: Hotele i inne miejsca noclegowe otwarte już w II etapie odmrażania gospodarki

Dziś jedną lepszych wiadomości dla naszego miasta, naszych Międzyzdrojów jest fakt, iż już w drugim etapie, czyli kolejnym stanie tzw. odmrażania gospodarki, będzie możliwość funkcjonowania dla hoteli, pensjonatów i innych wszystkich miejsc noclegowych. W drugim etapie w weekendy otwarte zostaną markety budowlane. W dużych sklepach wielkopowierzchniowych zobaczymy więcej osób robiących zakupy.

Już po I etapie „luzowania obostrzeń” czyli po otwarciu lasów, parków, plaż 20 kwietnia 2020 (poniedziałek) kolejna faza może nastąpić między 1 – 3 tygodniami od wprowadzenia poprzedniej, co przenosi się na daty między 27 kwietnia a 11 maja. W dalszym ciągu nie będzie można korzystać z siłowni plenerowych i placów zabaw.

Niestety do fryzjera czy kosmetyczki nie pójdziemy ani w I ani w II etapie nowej normalności. Najwcześniej wraz z możliwością otwarcia punktów gastronomicznych z dodatkowymi obostrzeniami nastąpi to w drugiej połowie maja. W etapie III będzie możliwe zorganizowanie wydarzeń sportowych do 50 osób w otwartej przestrzeni bez udziału publiczności.

W ostatnim rozdziale IV etapie luzowania, w nowym reżimie sanitarnym, otworzone zostaną kina, teatry, dyskoteki, siłownie, salony masażu itp.


23 komentarze “PILNE: Hotele i inne miejsca noclegowe otwarte już w II etapie odmrażania gospodarki”
 1. Dużo spaceruje i nie Jest aż tak źle jak tu niektórzy opisują, hotele , pensjonaty powinny zostać odtworzone bo ludzie z tego żyją trzeba je utrzymać a większość utrzymuje także pracowników, dziwi mnie obecna sytuacja bo wszędzie na posesjach narazie pusto, ale w 5 Dębach co weekend dużo aut z obcą rejestracją, po co się dostosowywać do sytuacji, a straż miejska śpi

 2. Do COCO.polecam słownik ortograficzny „morze” piszemy przez „ż”. Mądralo idź do pracy do UM i miej kontakt z interesantami.

 3. P.Burmistrzu,morze już czas uruchomic na zasadzie sklepów Urząd Miasta i inne podległe placówki.T.B.

 4. Po co otwierać hotele? Przyjadą i przywiozą wirusa? Pieniądze co niektórym mózg przesłoniły. Pazerność ponad wszystko. Będą drugie Włochy i będzie płacz. Bo hotele biedne. Bo pazerne mewy płaczą. Kosztem zdrowia. …

 5. Chyba to nie za dobry pomysł w tym roku, lecie, otworzyć plażę w Międzyzdrojach. Wyobrażacie sobie Państwo ten koc przy kocu, bez żadnych higienicznych możliwości? Nie ma na plaży żadnej możliwości na umycie. Toalety tez daleko , drogo albo brudne. Jak Państwo sobie to wyobrażacie? Do tego dochodzi jeszcze ten higieniczny stan tych budów, przepraszam RESTAURACJE, w których jadamy. Albo wyobraźcie sobie ten pawilon przy wejściu na molo. Lato, 30 stopni ciepła i ocieranie ciał bez ubrań. Wspaniała kultura. Mam nadzieję że ta choroba nas zmusi do trochę zmian w Międzyzdrojach , ale także nas samych. Trochę więcej kultury i respektu przydało by się znowu. Mam nadzieję że dla dobra życia miejscowych i turystów nie będzie to leciało wszystko jak do teraz. Życzę dużo zdrowia….Wam wszystkim.

 6. Co da wstęp na plaże bez możliwość na umycie rąk, prysznica na plaży i czystych i darmowych toalet? Wyobrażacie sobie Państwo jak w lato tysiące ludzi leży koc przy kocu na plaży bez możliwości higienicznych? Ja nie bardzo. A zastanowił się ktoś w jakich warunkach jest przygotowywane jedzenie w tych okropnych budach? A może pomyślą państwo jak będziemy się w lato w tym pawilonie przed molo o siebie przy wysokich temperaturach bez porządnego ubrania o siebie ocierać. Może przez tą chorobę przyjdzie znowu trochę kultury, higieny i respektu do innych ludzi. Uważam że w tym roku powinno się wszystko zrobić żeby miejscowi i turyści nie zachorowali. To lato będzie na pewno inne. Życzę zdrowia.

  • TEŻ SIĘ ZASTANAWIAM jak to ma wyglądać ja mam Swinoujscie na lipiec i przeraża mnie dojazd pkp

  • Ale w czym ty masz problem ??
   To co opisujesz zależy od samych wczasowiczów od ich kultury i myślenia.A co do posiłków to nie ma problemu będą wydawane na wynos i będziesz sobie zjadał na kwaterze. Tak się boisz wirusa w Międzyzdrojach na wczasach a popatrz jak łamane sa nakazy w twoim mieście ile razy ty sam je złamałeś.

 7. Wstęp na plaże będzie otwarty , ale to raczej dla mieszkańców , bo zakaz przemieszczania chyba będzie dalej obowiązywać.

 8. Kto pisze te bzdury?Daje fałszywą nadzieje.Ten rok z bani pamietajcie,inie sluchajcie kretynow,ktorzy zaklinaja rzeczywistość.

 9. Niestety będzie chudo..Tak to już jest,jak zaraza wokół! Trzeba być bardzo naiwnym ,aby myśleć,że będzie ok,jak było..NIE BĘDZIE!! Czego można się obawiać,to tego,że turyści przywioza wirusa i ten dopiero do popalić miszkańcom i obsłudze hoteli ..TEGO TRZEBA SIĘ SPODZIEWAĆ!

 10. Jak będą mieli za co.

 11. Chyba można pomarzyć.

 12. Już widać te tury spragnionych turystów którzy przyjeżdżają do Hoteli bez usług spa i tym podobnych.
  A i bez restauracji ponieważ te dopiero w 4 etapie zostaną otwarte z restrykcjami .
  Ciekawy ten rząd i jego pomysły. A dla Hoteli w Międzyzdrojach jeszcze będzie kłopot z gośćmi z zachodu którzy nie dojada a jednak od 40 do 60% obkładają hotele.

 13. jak przyjadą Niemcy to będzie efekt włoski 🙂 po za tym granic nie otworza

  • A jak nie przyjadą goście z Niemiec albo innych krajów to będzie za kilka lat w Międzyzdrojach trochę smutno. Przyjeżdżam do was od 46 lat. Kiedyś z Katowic, teraz z Niemiec. Fajnie by było jak byśmy się wzajemnie trochę respektowali i nie bluźnili w tych komentarzach tak na siebie. Pozdrowienia i dużo zdrowia.

   • Danke Ihnen. So denke ich auch.
    Ich liebe Miedzyzdroje und auch die Menschen aus Miedzyzdroje.
    Wir freuen uns auf Sie.
    Bleiben Sie gesund!

 14. Czekamy… Ja już chcę do pracy.

 15. Plaża dalej zamknięta ?

 16. czyli w Międzyzdrojach będzie można………… spacerować! i to tyle czy aż tyle?