Nowe ścieżki rowerowe w gminie Międzyzdroje -to już fakt

24.01.2020 r. to dzień szczególny dla społeczności lokalnej

rusza budowa trasy rowerowej na terenie Gminy Międzyzdroje,

w ramach finansowanego z PW Interreg VA projektu INT 138 „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego – polsko niemiecki produkt turystyczny”. Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego – polsko niemiecki produkt turystyczny”.

fot. miedzyzdroje.tv

O godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie w sprawie przekazania placu budowy, w którym udział wzięli przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z Koszalina, Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim oraz Inspektor nadzoru, Wykonawca PRG Nowogard i liczna grupa lokalnych samorządowców.

fot.miedzyzdroje.tv

Grażyna Iwaszczyszyn i  Ewa Aksman – przedstawicielki sołectw w Radzie Miejskiej, nie kryją radości a Katarzyna Auguścik Sołtys Wapnicy już zadeklarowała pomoc logistyczną. Wstępnie ustalono, że pierwsza rada budowy ma odbyć się  6 lutego w budynku „Wikliny” w Wapnicy.  Już dzisiaj nastąpiły pierwsze ustalenia dotyczące harmonogramu robót, tak żeby przed sezonem skończyć newralgiczne odcinki trasy. 

fot. miedzyzdroje.tv

To bardzo ważna inwestycja dla gminy i regionu, dla rozwoju turystyki aktywnej, która po wielu, wielu latach starań, dzięki zaangażowaniu i wsparciu Samorządu Województwa stała się faktem – powiedział Mateusz Bobek Burmistrz Międzyzdrojów.

fot. Oskar Przybyszewski

Inwestycja może rozpocząć się już w lutym 2020 r.- tak zapewnia Wykonawca, żeby w okresie wakacyjnym częściowo móc podróżować po tej trasie. Będziemy na bieżąco informować Państwa o szczegółach dotyczących inwestycji. 

miedzyzdroje.tv
3 komentarze “Nowe ścieżki rowerowe w gminie Międzyzdroje -to już fakt”
  1. Super sprawa dla osób aktywnych,promocji gminy, brawo.

  2. Ech…idzie to wszystko jak krew z nosa ( jak naprawa schodów na Kawczą Górę )

  3. Fakt to będzie po zakończeniu inwestycji.