X edycja „Tropem Wilczym. Bieg w Międzyzdrojach

X edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyzdrojach 

Po rocznej przerwie wynikającej z koronawirusowych ograniczeń udało się zorganizować w Międzyzdrojach X edycję „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
W niedzielę 6 marca 2022r. o godzinie 10:00 rozpoczęło się przyjmowanie uczestników oraz rejestracja chętnych na wolne jeszcze numery startowe. O g.11:30 odbył się pierwszy bieg „Młodego Wilczka” na dystansie ok. 400 m, w którym biegły dzieci do lat 6. Punktualnie o g.12:00 wystartowali biegacze w biegu okolicznościowym na 1963 m, który symbolizował rok w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Bieg wspólnie otworzyła Dyrektor Golden Tulip Międzyzdroje Residence – Ewa Szczepańska oraz Burmistrz Międzyzdrojów – Mateusz Bobek, a także Komendant X Szczepu ”Gniazdo” ZHP – phm. Tomasz Rychłowski. A o g. 12:30 biegacze pobiegli na 5 kilometrów. 

Wszystkie trzy trasy pomagali zabezpieczać strażacy z OSP Międzyzdroje i OSP Lubin, a także funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w Międzyzdrojach. Partnerami wydarzenia byli: Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP, Gmina Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury oraz Golden Tulip Międzyzdroje Residence.


Łącznie w tych trzech biegach uczestniczyło 145 biegaczy.

W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację na Ukrainie nie zrobiono wyliczeń czasowych i nagradzania za pierwsze trzy miejsca. Wszyscy biegli dla idei. To był bieg po Pamięć!  

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Burmistrza Międzyzdrojów i zostało  sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Gminy Międzyzdroje. 

Do zobaczenia za rok!

Czuwaj!

Komenda X Szczepu „Gniazdo” ZHP