Nowe punkty na mapie szlaku Archipelag Pamięci

W lipcu na terenie gminy Międzyzdroje zostały zlokalizowane trzy nowe tablice znaczące interaktywny szlak historyczny Archipelag Pamięci. Nowe punkty pojawiły się w pobliżu Jeziorka Turkusowego i na placu Neptuna. Obok Domu Kultury została umiejscowiona centralna tablica inforumująca o inicjatywie.

Obecnie szlak składa się z trzynastu punktów. W ramach każdego z nich zostaje przedstawiona inna historia, ważna z punktu widzenia osadników zasiedlających Archipelag po wojnie. Punkty znajdują się w miejscach, które – często w sposób symboliczny – nawiązują do problemów opisywanych za pośrednictwem szlaku. Na tablicach znaczących szlak znajdują się między innymi QR kody stanowiące wirtualny przypis do kwestii poruszanych w ramach kolejnych jego punktów. Zeskanowanie QR-kodu umożliwia poznanie opowieści w postaci artykułów, fotografii oraz materiałów audiowizualnych.

Przewodniki po szlaku są bezpłatnie dostępne w wybranych punktach usługowo-turystycznych zlokalizowanych w naszej gminie. Znajdą je Państwo między innymi w punkcie informacji turystycznej w Międzyzdrojach, na terenie Mariny Wapnica, na Grodzisku w Lubinie.

Projekt sfinansowany z budżetu gminy Międzyzdroje.

Organizator

13 komentarzy “Nowe punkty na mapie szlaku Archipelag Pamięci”
 1. A zdajecie sobie sprawe ze ten gaz ktory przypływa amerykańskim statkiem jest kupowany w Rosji, przez rosjan transportowany statkiem do USA tam pompowany na amerykański statek potem sprzedawany zrobionym w bambuko Polakom jako demokratyczny i jedyny sluszny?
  Zapodac wam linki czy sami znajdziecie?

 2. Tak sie składa że dziś na świecie Rosja i Chiny to jedyni gwaranci pokoju na świecie! Polacy tez mają juz dość wojen w imie dobrobytu interesu amerykańsko izraelskiego

 3. BANDERA STOP!

 4. Rosjo ratuj naszą kochaną Polskę,nie pozwól zniszczyć braci słowiańskich

  • Rosja już „uratowała ?!” Krym i „ratuje” Donbas. Polskę niech zostawi w spokoju

   • Tak jak izrael ratuje swoje ziemie w Palestynie? Tak jak nato uratowalo Kosowo bombardując 78dni serbie?Za bardzo ci mozg wypralo!

   • A co chciałbyś aby Rosja ratowała Polskę !?
    Bo ja nie chcę takiego ratunku.

    Pozdrawiam

   • pewnie ze chcialbym! wszyscy by chcieli! znow miec stocznie polskie samochody polskie motory polskie samoloty polskie pociagi polskie itd itp.. mamy zdolnych inzynierow

   • I rząd w Moskwie – to mnie nie rajcuje.

    Na szczęście jesteś w mikroskopijnej mniejszości.

    Są w naszej ojczyźnie rachunki krzywd, ale rosyjska ręka ich nie przekreśli.

    Sami musimy swoje trudne sprawy rozwiązać i nie czekać, ze zrobią to za nas Rosjanie czy też Amerykanie.

    Pozdrawiam

   • Za to teraz mamy rząd w izraelu. Brak przemysłu. Bieda i nędza. Nic nie pracuje dla narodu! Ale takie trole antypolskie jak ty są zadowolone! Brawo!

   • Sami bez pozwolenia z telaviwu czy waszngtonu nic nie mozemy zrobić! Rezim dudy nawet ustawy zmienia bo sie zydom nie podobaja.To jest ta twoja wolna Polska!? Widze o polityce masz pojecie jak zielona mucha o swoim jedzeniu!

  • Komentarz Gosc : 7 sierpnia 2018 o 20:44 jest nie na miejscu i świadczy o złych intencjach piszącego.
   Panie chroń mnie od fałszywych przyjaciół, z wrogami sam dam sobie radę.

   • Ty masz złe intencje i nawet o tym nie wiesz! To sie nazywa za dużo propagandy w tv!