Najnowsza książka międzyzdrojskiego duetu literackiego

Czy duet farmaceutki i bibliotekarki może zaowocować wspólną książką dla dzieci? Okazuje się, że tak i to nie jedną.

Jolanta Nyrkowska urodziła się w Międzyzdrojach i od wielu lat pracuje w miejscowej aptece. Jest wielką pasjonatką różnych technik rękodzielniczych i rysunku. Obecnie jej prace można obejrzeć na wystawie Międzyzdrojskich Twórców w Międzynarodowym Domu Kultury. W swoim dorobku ma książeczkę dla dzieci pt. „Ptasie Trele”. Powstała ona z inicjatywy  ilustratorki książek dla dzieci Eweliny Jaślan-Klisik, na prośbę której Jola napisała krótkie rymowanki.

Anna Piecyk mieszka nad morzem od 12 lat i pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jest autorką książek dla dorosłych takich jak: „Pustka”, „Matnia” i „Wymarły gatunek” oraz książki dla dzieci pt. „Malinka i tajemniczy prezent”.

Obie panie zbliżyły do siebie wspólne zainteresowania, szczególnie pasja rysowania i rymowania. Autorki mają swój wkład w powstanie  albumu „Międzyzdrojskie Inspiracje”, który ukazał się w 2018 roku. Mieszkanki Międzyzdrojów włączają się w akcje charytatywne, a ich życiowe motto „Pomaganie jest fajne”, daje kopniaka do dalszego działania. Chętnie pomagają innym w trudnych chwilach. Uśmiech na twarzach szczęśliwych ludzi jest dla nich bezcenny.

Pierwsza wspólna książka pisarek pt. „Wielkanocne opowieści, czyli przygody z wiejskiej zagrody”, miała premierę w marcu 2018 r. Publikacja była sfinansowana przez Urząd Miasta Międzyzdroje i rozdana dzieciom w ramach promocji miejscowości. Jola i Ania na tym nie poprzestały. 19 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach odbyła się promocja najnowszej ich książki pt. „Ubrankowo”, której bohaterami są niesforne ubrania. Ania napisała tekst, natomiast Jola wykonała przepiękne ilustracje. W publikacji znalazły się również rysunki namalowane przez uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, które powstały podczas majowych warsztatów literacko-plastycznych prowadzonych przez Anię.

Podczas promocji najnowszej bajki dla najmłodszych, pisarki obiecały dzieciom, że będzie kolejna część przygód Rękawiczki Baletniczki i Czapki Fryzjerki. Zatem z niecierpliwością czekamy na książkę. Ania i Jola mają wiele pomysłów na wspólne projekty i na pewno je zrealizują. Ich wspólna przygoda dopiero się rozpoczyna, a miasto Międzyzdroje może być dumne, że ma swój duet literacki.

Organizator