Międzyzdroje ruszą pełną parą. Od poniedziałku czynne restauracje.

Od 18 maja w Międzyzdrojach ponownie będą mogły być otwarte restauracje, bary i puby. Do funkcjonowania wracają również fryzjerzy i salon piękności. Zmiany objęły również edukację.

Od poniedziałku 18 maja:

 • Częściowo otwarte lokale gastronomiczne takie jak bary, kawiarnie, puby, restauracje. Mogą być otwarte również ogródki. Zachowany musi być reżim sanitarny. Obowiązywać będzie: limit 1 osoby na 4 m kw., dezynfekcja stolika po każdym kliencie, zachowanie 2 m odległości między stolikami, noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego

 • Otwarte zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i wszelkie tego typu zakłady. Działać muszą w odpowiednim rygorze sanitarnym. W salonach urody: obowiązek zasłaniania ust i nosa, jeśli zabieg na to pozwala; używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe; zapisy telefoniczne lub online
 • Szersza możliwość uprawiania sportu na boiskach, orlikach, stadionach. Maksymalnie 14 osób na obiekcie plus dwóch trenerów
 • Mogą otwarte być pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Maksymalnie 22 osoby plus czterech trenerów

 • Będzie można korzystać z sal i hal sportowych. Do 300 mkw. – 12 osób plus trener; do 800 mkw. – 16 osób plus 2 trenerów; do 1000 mkw. – 24 osoby plus 2 trenerów; powyżej 1000 mkw. – 32 osoby plus 3 trenerów
 • Możliwe zajęcia na uczelniach muzycznych i artystycznych
 • działać mogą schroniska młodzieżowe
 • Zmiany w obiektach kultu religijnego – 1 osoba na 10 mkw.
 • Mogą być prowadzone indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze

Obostrzenia, które nadal obowiązują:

 • Dystans społeczny – odległość 2 m między ludźmi w miejscach publicznych
 • zakrywanie nosa i ust
 • zasady sanitarne w miejscach gromadzenia się ludzi
 • kontrole na granicach przedłużone do 12 czerwca
24 komentarze “Międzyzdroje ruszą pełną parą. Od poniedziałku czynne restauracje.”
 1. za koronawirusa pis zaplaci głową za to co zrobili z tym krajem,zniszczyli,zaspali,nic nie pomogli…ale….
  ale jestem zbudowany wczorajszym wystapieniem Prezydenta Trzaskowskiego az nie mogłem zasną, nokaut pisiorów, taka ma byc wlasnie głowa panstwa,zniszczyl ich i cały moherowy pislam,wygrana w kieszeni,koniec programów dla biedoty,tvpis,samorządy już pokazały ze maja moc,zablokowały wybory,senat i sądy są nasze,nic nam nie zrobią,ludzie! normalność wraca,wojewodztwo wejdzie w struktury i zglebi integracje z niemcami dam nam to euro,pogodzimy sie z panem putinem i przegonimy usa i Prezydent bedzie nasz – lewicowy! wrócą gimnazja, koniec z ipn,cba,pks,koniec z pkp,deutche ban bedzie nas wozić za taka sama kasę ale na europejskim pozimoie, agresywna kampania to podstawa, zniszczyć pisowską szarańczę, koniec z kościołem, ateiści to najmadrzejsi ludzie na świecie, pan trzaskowski tez nim jest,uwolnimy od zarzutow pana gawlowskiego,piniora i innych, docenimy tych ktorzy z nami walczyli przeciw pis,tacy ludzie powinni rządzic krajem! więcej jezyka niemieckiego w szkołach, to nasz największy płatnik nasz brat!

 2. A ja jutro idę na kawę do mojej ulubionej Melby i ciastko bezowe tez wezmę… a co?!!/ Nareszcie

 3. u w a g a —dzieci biegaja od zabawki do zabawki przed molo czy stoja tam srodki dezynfekujace —-rodzice z raczkami w kieszeni ida dalej -tez nie przecieraja raczek dzieci —

  • Dzieciaki skaczą po tych zabawkach od początku epidemii (z krótką przerwą w okresie, gdy molo było zamknięte). Praktycznie każde przechodzące dziecko na nie wchodzi, obmacuje i przeskakuje z zabawki na zabawkę. A imbecyle rodzice tylko im fotki telefonami cykają, bo nikt im nie wytłumaczył jak krowie na rowie i nie pokazał palcem, że również na tych powierzchniach może być wirus.

 4. W panstwie Katar za nienoszenie maski grozi kara 51000 Euro , a moze by tak w Polsce wprowadzic nizsza kare 20000 Zloty to nauczylo by tych cwaniakow noszenia masek , to jest moja propozycja dla milicji.

 5. Zostawiliście BRUD I SYF pseudo TURYŚCI PO weekendzie na plaży. Wąt stąd…

  Jak można być takim brudasem i plastiku tyle na plaży zostawić. Wstyd

  • jaki porzadek ma w domu ,taki porzadek zostawia brudasek – brudaska w miejscu publicznym

 6. Witam , czy już są czynne jakieś restauracje , żeby zjeść jakąś rybkę na wynos ?

  • na wynos ??? hmmmm, to chyba jak sobie wniesiesz i wyniesiesz a na wynos to polecam tylko z Biedronki. Tanio ,smacznie omega-cov19 .

 7. plakat na drzwi — zakaz wejscia bez maski !!!!! i wyrywkowe kontrole z wysokimi karami -taniej mandat niz cala procedura leczenia !!!!!!

 8. W sklepach powinna obsluga zwracac uwage tym co chodza bez masek lub ich ze sklepu wypraszac ,gdyz nikt nikomu nie robi przyslugi ze go zarazi . Jest obowiazek noszenia masek to sie je nosi lub siedzi sie w domu i oglada telewizje.

 9. Powinno sie tak zrobic jak na wyspie Sylt ,turysci ktorzy chca przyjechac na dluzszy okres sa na ta wyspe wpuszczani a kto chce przyjechac na jeden dzien to zostaje na ladzie ze wzgledu na wirusa .

 10. walczą z ostrym cieniem mgły!

 11. 2 tygodnie temu chlali hotelarze, dziś chleją restauratorzy

  • mateuszek

   przyjdzie czas na twojego ojca jak na zmywaku wyplate dostanie lumpidlo jedne

  • Dlaczego tak piszesz z pogarda o ludziach którzy chcą pracować ? Nie musisz przecież korzystać z ich usług ! Ile nienawiści masz w sobie i czy dla swoich bliskich tez takim okropnym człowiekiem jesteś? Podglądasz wszystkich ze jesteś tak świetnie zorientowany co kto robi ? Okropne.

 12. blok ekpia

  no to będziemy w weekend i wódka ma być chłodna a przystawki tanie. P.O.Z.D.R.O.

  • wodeczka bedzie lodowqata jak wierzcholek kili mandzaro za to przystawki drogie jak nigdy wczesniej!

 13. Turyści się nie stosują do wytycznych. Będzie, ale więcej zachorowań. Ci ludzie nie powinni mieć wstępu do naszego miasta. W sklepach też ignorują przepisy.

  • Zgoda a firmy z Międzyzdrojów nie powinny dostawać żadnej pomocy i niech miasto upada.