Od 18 maja w Międzyzdrojach ponownie będą mogły być otwarte restauracje, bary i puby. Do funkcjonowania wracają również fryzjerzy i salon piękności. Zmiany objęły również edukację.

Od poniedziałku 18 maja:

 • Częściowo otwarte lokale gastronomiczne takie jak bary, kawiarnie, puby, restauracje. Mogą być otwarte również ogródki. Zachowany musi być reżim sanitarny. Obowiązywać będzie: limit 1 osoby na 4 m kw., dezynfekcja stolika po każdym kliencie, zachowanie 2 m odległości między stolikami, noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego

 • Otwarte zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i wszelkie tego typu zakłady. Działać muszą w odpowiednim rygorze sanitarnym. W salonach urody: obowiązek zasłaniania ust i nosa, jeśli zabieg na to pozwala; używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe; zapisy telefoniczne lub online
 • Szersza możliwość uprawiania sportu na boiskach, orlikach, stadionach. Maksymalnie 14 osób na obiekcie plus dwóch trenerów
 • Mogą otwarte być pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Maksymalnie 22 osoby plus czterech trenerów

 • Będzie można korzystać z sal i hal sportowych. Do 300 mkw. – 12 osób plus trener; do 800 mkw. – 16 osób plus 2 trenerów; do 1000 mkw. – 24 osoby plus 2 trenerów; powyżej 1000 mkw. – 32 osoby plus 3 trenerów
 • Możliwe zajęcia na uczelniach muzycznych i artystycznych
 • działać mogą schroniska młodzieżowe
 • Zmiany w obiektach kultu religijnego – 1 osoba na 10 mkw.
 • Mogą być prowadzone indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze

Obostrzenia, które nadal obowiązują:

 • Dystans społeczny – odległość 2 m między ludźmi w miejscach publicznych
 • zakrywanie nosa i ust
 • zasady sanitarne w miejscach gromadzenia się ludzi
 • kontrole na granicach przedłużone do 12 czerwca

24 KOMENTARZE

 1. za koronawirusa pis zaplaci głową za to co zrobili z tym krajem,zniszczyli,zaspali,nic nie pomogli…ale….
  ale jestem zbudowany wczorajszym wystapieniem Prezydenta Trzaskowskiego az nie mogłem zasną, nokaut pisiorów, taka ma byc wlasnie głowa panstwa,zniszczyl ich i cały moherowy pislam,wygrana w kieszeni,koniec programów dla biedoty,tvpis,samorządy już pokazały ze maja moc,zablokowały wybory,senat i sądy są nasze,nic nam nie zrobią,ludzie! normalność wraca,wojewodztwo wejdzie w struktury i zglebi integracje z niemcami dam nam to euro,pogodzimy sie z panem putinem i przegonimy usa i Prezydent bedzie nasz – lewicowy! wrócą gimnazja, koniec z ipn,cba,pks,koniec z pkp,deutche ban bedzie nas wozić za taka sama kasę ale na europejskim pozimoie, agresywna kampania to podstawa, zniszczyć pisowską szarańczę, koniec z kościołem, ateiści to najmadrzejsi ludzie na świecie, pan trzaskowski tez nim jest,uwolnimy od zarzutow pana gawlowskiego,piniora i innych, docenimy tych ktorzy z nami walczyli przeciw pis,tacy ludzie powinni rządzic krajem! więcej jezyka niemieckiego w szkołach, to nasz największy płatnik nasz brat!

 2. u w a g a —dzieci biegaja od zabawki do zabawki przed molo czy stoja tam srodki dezynfekujace —-rodzice z raczkami w kieszeni ida dalej -tez nie przecieraja raczek dzieci —

  • Dzieciaki skaczą po tych zabawkach od początku epidemii (z krótką przerwą w okresie, gdy molo było zamknięte). Praktycznie każde przechodzące dziecko na nie wchodzi, obmacuje i przeskakuje z zabawki na zabawkę. A imbecyle rodzice tylko im fotki telefonami cykają, bo nikt im nie wytłumaczył jak krowie na rowie i nie pokazał palcem, że również na tych powierzchniach może być wirus.

 3. W panstwie Katar za nienoszenie maski grozi kara 51000 Euro , a moze by tak w Polsce wprowadzic nizsza kare 20000 Zloty to nauczylo by tych cwaniakow noszenia masek , to jest moja propozycja dla milicji.

 4. Zostawiliście BRUD I SYF pseudo TURYŚCI PO weekendzie na plaży. Wąt stąd…

  Jak można być takim brudasem i plastiku tyle na plaży zostawić. Wstyd

  • na wynos ??? hmmmm, to chyba jak sobie wniesiesz i wyniesiesz a na wynos to polecam tylko z Biedronki. Tanio ,smacznie omega-cov19 .

 5. plakat na drzwi — zakaz wejscia bez maski !!!!! i wyrywkowe kontrole z wysokimi karami -taniej mandat niz cala procedura leczenia !!!!!!

 6. W sklepach powinna obsluga zwracac uwage tym co chodza bez masek lub ich ze sklepu wypraszac ,gdyz nikt nikomu nie robi przyslugi ze go zarazi . Jest obowiazek noszenia masek to sie je nosi lub siedzi sie w domu i oglada telewizje.

 7. Powinno sie tak zrobic jak na wyspie Sylt ,turysci ktorzy chca przyjechac na dluzszy okres sa na ta wyspe wpuszczani a kto chce przyjechac na jeden dzien to zostaje na ladzie ze wzgledu na wirusa .

  • Dlaczego tak piszesz z pogarda o ludziach którzy chcą pracować ? Nie musisz przecież korzystać z ich usług ! Ile nienawiści masz w sobie i czy dla swoich bliskich tez takim okropnym człowiekiem jesteś? Podglądasz wszystkich ze jesteś tak świetnie zorientowany co kto robi ? Okropne.

 8. Turyści się nie stosują do wytycznych. Będzie, ale więcej zachorowań. Ci ludzie nie powinni mieć wstępu do naszego miasta. W sklepach też ignorują przepisy.

Napisz komentarz. Jeśli zamierzasz hejtować... nie pisz!

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj