Droga rowerowa w kierunku Świnoujścia – coraz bliżej!

13
3294

Zostało kilkaset metrów do ukończenia malowniczej drogi rowerowej w koronach wydm. Już niedługo przejedziemy rowerem 2,5 km odcinek trasy z kruszywa naturalnego w kierunku Świnoujścia.

© miedzyzdroje.tv

Trasa rowerowa Velo Baltica stanowi część europejskiej trasy wokół Morza Bałtyckiego  – Eurovelo 10. Trasa Nadmorska zaliczana jest do priorytetowych ze względu na bardzo duże zainteresowanie turystów przemierzających polskie Wybrzeże na rowerach. Zaprojektowano ją tak, by wykorzystać  zbudowane dotychczas drogi  rowerowe. 

Po połączeniu wszystkich odcinków cała trasa Velo Baltica na terenie województwa zachodniopomorskiego będzie mieć około 240 km. Jej przebieg na terenie Pomorza Zachodniego można podzielić na pięć odcinków: Świnoujście – Dziwnówek, Dziwnówek – Kołobrzeg, Kołobrzeg – Mielno, Mielno – Darłowo i Darłowo – Ustka.

© miedzyzdroje.tv

13 KOMENTARZE

  1. Przy deptaku na wydmach na wysokości budowanych apartamentowców , przy Gryfa Pomorskiego 70 w zagłębieniu pasa ochronnego pojawiło się śmierdzące bajorko. Czy tam pompowane są ścieki komunalne z budowy ?

  2. Bez kozery powiem 5 km. Po tym jak droga się urywa, trzeba nią przecież wrócić. Można ewentualnie przez pagórek przedostać się na starą leśną trasę ze wszystkimi jej urokami w obie strony. Dziwnie wygląda tak ucięta trasa rowerowa… Na pewno będzie to miejsce, o którym będzie się mówić jeszcze nieraz.

  3. Autostrada do Szczecina także już otwarta i można jechac już dwoma pasami na dużo większej części trasy. Miło.

  4. Bardzo się cieszę z tej drogi. To fakt, że odcinek bardzo krótki, ale marzy mi się połączenie ze Świnoujściem taką ścieżką. Kiedy to będzie możliwe? Może odpowie ktoś z decydentów? Brawo za pierwszy krok – czekamy na kolejne.

  5. Niektórzy mylą ścieżkę rowerową z torem kolarskim ,dobre sobie uważaj na skręty ,,4-minuty-.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.