Zostało kilkaset metrów do ukończenia malowniczej drogi rowerowej w koronach wydm. Już niedługo przejedziemy rowerem 2,5 km odcinek trasy z kruszywa naturalnego w kierunku Świnoujścia.

© miedzyzdroje.tv

Trasa rowerowa Velo Baltica stanowi część europejskiej trasy wokół Morza Bałtyckiego  – Eurovelo 10. Trasa Nadmorska zaliczana jest do priorytetowych ze względu na bardzo duże zainteresowanie turystów przemierzających polskie Wybrzeże na rowerach. Zaprojektowano ją tak, by wykorzystać  zbudowane dotychczas drogi  rowerowe. 

Po połączeniu wszystkich odcinków cała trasa Velo Baltica na terenie województwa zachodniopomorskiego będzie mieć około 240 km. Jej przebieg na terenie Pomorza Zachodniego można podzielić na pięć odcinków: Świnoujście – Dziwnówek, Dziwnówek – Kołobrzeg, Kołobrzeg – Mielno, Mielno – Darłowo i Darłowo – Ustka.

© miedzyzdroje.tv

9 KOMENTARZE

  1. Bardzo się cieszę z tej drogi. To fakt, że odcinek bardzo krótki, ale marzy mi się połączenie ze Świnoujściem taką ścieżką. Kiedy to będzie możliwe? Może odpowie ktoś z decydentów? Brawo za pierwszy krok – czekamy na kolejne.

Napisz komentarz. Jeśli zamierzasz hejtować... nie pisz!

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj