Darmowa Majówka w Międzyzdrojskiej Strefie Parkowania

Istniejąca strefa została podzielona na podstrefy – I podstrefa obejmująca teren nadmorski obowiązuje przez cały rok, druga podstrefa obejmująca pozostałe ulice od 1 maja do 30 września.

Jak wynika, z założeń ustawy w ten weekend majowy nie będą pobierane opłaty. Strefa Parkowania jest darmowa w soboty, niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy.

Podsumowując:
Piątek 1.05.2020 – brak opłat w strefie I i II
Sobota 2.05.2020 – brak opłat w strefie I i II
Niedziela 3.05.2020 – brak opłat w strefie I i II


17 komentarzy “Darmowa Majówka w Międzyzdrojskiej Strefie Parkowania”
 1. wczoraj tzn. Poniedziałek 04.05. parkometry były jeszcze w foli na Norwida i koło biedry

  • Nie ma jeszcze tylu turystów, w maju 1/3 kierowców to Niemcy, a wiec strefa jeszcze nie funkcjonuje

 2. Dobroczyńca. Nie miał wyjścia,a zrobił z tego lans jak zwykle

 3. Płacić a nie dzicz by chciała wszystko za darmo. To nie czas na przyjazdy stonki.

 4. Może jest czas pomyśleć o parkingu wielopiętrowym przed Międzyzdrojami. Przynajmniej dla turystów. Tak jak w większości nadmorskich małych miasteczek na całym świecie. Za dużo tych aut między domami. I czas na lekkie zmiany, dobre powietrze, ale też bezproblemowe parkowanie samochodu. Co o tym myślicie? Pozdrawiam.

  • Trafna uwaga. Budują akurat duży wielopiętrowy garażowiec naprzeciwko Lidla. Pozdrawiam.

  • Super pomysł tylko nie broni się ekonomicznie dlatego nie ma takich rozwiązań nawet w dużych miastach nadmorskich w Polsce np Świnoujście czy też Kołobrzeg.Stopa zwrotu inwestycji jest za długa a sezon parkingowy za krótki

   • Zgadzam się że wszystko się nie da szybko sfinansować. Niektóre inwestycje wcale nie. Ale uważam że tu chodzi o zarobienia czegoś na lepsze. Miedzyzdroje prezentują się tymi wspaniałymi kwiatami na deptaku. To wspaniałe miejsca. Do tych kwiatów i tych lasów do około pasowało by żeby samochody stały na zapleczu w czystym miejscu gdzie nikomu nie przeszkadzają. Znam takie parkingi z miejsc na morzu północnym albo z małych miejscowości w alpach jak n.p. Zermatt w Szwajcarii. Dziękuje za informacje pozdrawiam.

 5. Jakie debatowanie? Dziś jest święto logiczne że parkowanie za darmo. Sobota i niedziela od dawna bezpłatna wg ustawy. Więc na logikę miasto nic nie zafundowało tylko poprostu tak wypadło.

  • zafundował bicie piany a i urzędnikom załatwił w dzisiejszy Piątek dzień wolny

 6. pomysł ze strefa płatnego parkowania był wręcz genialny
  niewątpliwie przyciąga do nas turystów
  miasto nic z tego nie ma

  nie rozumiem dlaczego miasto nad tym debatowalo
  i zafundowalo turystom darmowe parkowanie na majowke ?

 7. Czy przy planowaniu ścieżek w odrestaurowywanym parku przy ul. 1000 lecia i Traugutta wzięto pod uwagę wydeptaną przez mieszkańców sciezke na skos? Jest pewne, że po zasianiu trawy w ciagu 2 miesięcy powstanie wydeptana na nowo ścieżka. Moze jednak taniej byłoby od razu wytrasować taką ścieżkę ? Każdy remont tego parku kończył sie wydeptaną ścieżką na ukos… Wyciągnijmy wnioski. Mieszkaniec od 60 lat.

 8. Proszę o jak najszybsze wprowadzenie płatnej strefy .Może wtedy będę mogła normalnie zaparkować przy Biedronce.

 9. Płatne parkowanie w strefie jest dla naszego dobra. Pomaga kierowcom w znalezieniu miejsca do zaparkowania i jednocześnie zasila miejską kasę. Dzięki temu będzie rotacja pojazdów !!!

 10. Może tegorocznego lata będzie strefa parkowania bezpłatna…