Istniejąca strefa została podzielona na podstrefy – I podstrefa obejmująca teren nadmorski obowiązuje przez cały rok, druga podstrefa obejmująca pozostałe ulice od 1 maja do 30 września.

Jak wynika, z założeń ustawy w ten weekend majowy nie będą pobierane opłaty. Strefa Parkowania jest darmowa w soboty, niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy.

Podsumowując:
Piątek 1.05.2020 – brak opłat w strefie I i II
Sobota 2.05.2020 – brak opłat w strefie I i II
Niedziela 3.05.2020 – brak opłat w strefie I i II


17 KOMENTARZE

 1. Może jest czas pomyśleć o parkingu wielopiętrowym przed Międzyzdrojami. Przynajmniej dla turystów. Tak jak w większości nadmorskich małych miasteczek na całym świecie. Za dużo tych aut między domami. I czas na lekkie zmiany, dobre powietrze, ale też bezproblemowe parkowanie samochodu. Co o tym myślicie? Pozdrawiam.

  • Super pomysł tylko nie broni się ekonomicznie dlatego nie ma takich rozwiązań nawet w dużych miastach nadmorskich w Polsce np Świnoujście czy też Kołobrzeg.Stopa zwrotu inwestycji jest za długa a sezon parkingowy za krótki

   • Zgadzam się że wszystko się nie da szybko sfinansować. Niektóre inwestycje wcale nie. Ale uważam że tu chodzi o zarobienia czegoś na lepsze. Miedzyzdroje prezentują się tymi wspaniałymi kwiatami na deptaku. To wspaniałe miejsca. Do tych kwiatów i tych lasów do około pasowało by żeby samochody stały na zapleczu w czystym miejscu gdzie nikomu nie przeszkadzają. Znam takie parkingi z miejsc na morzu północnym albo z małych miejscowości w alpach jak n.p. Zermatt w Szwajcarii. Dziękuje za informacje pozdrawiam.

 2. Jakie debatowanie? Dziś jest święto logiczne że parkowanie za darmo. Sobota i niedziela od dawna bezpłatna wg ustawy. Więc na logikę miasto nic nie zafundowało tylko poprostu tak wypadło.

 3. pomysł ze strefa płatnego parkowania był wręcz genialny
  niewątpliwie przyciąga do nas turystów
  miasto nic z tego nie ma

  nie rozumiem dlaczego miasto nad tym debatowalo
  i zafundowalo turystom darmowe parkowanie na majowke ?

 4. Czy przy planowaniu ścieżek w odrestaurowywanym parku przy ul. 1000 lecia i Traugutta wzięto pod uwagę wydeptaną przez mieszkańców sciezke na skos? Jest pewne, że po zasianiu trawy w ciagu 2 miesięcy powstanie wydeptana na nowo ścieżka. Moze jednak taniej byłoby od razu wytrasować taką ścieżkę ? Każdy remont tego parku kończył sie wydeptaną ścieżką na ukos… Wyciągnijmy wnioski. Mieszkaniec od 60 lat.

 5. Płatne parkowanie w strefie jest dla naszego dobra. Pomaga kierowcom w znalezieniu miejsca do zaparkowania i jednocześnie zasila miejską kasę. Dzięki temu będzie rotacja pojazdów !!!

Napisz komentarz. Jeśli zamierzasz hejtować... nie pisz!

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj