Czy to koniec schodów na Kawczą Górę?

Schody na Kawczą Górę, jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Międzyzdrojów może nie przetrwać do wiosny. Zaledwie kilka dni temu rozpisano drugi przetarg na tymczasowe umocnienie schodów na Kawczą Górę. Tymczasem dostajemy zdjęcia od zaniepokojonych czytelników z katastrofalnym widokiem budowli.

Klif coraz bardziej się osuwa. A co za tym idzie – zagraża całej konstrukcji. Nie wiadomo czy wytrzyma do czasu rozstrzygnięcia przetargu. Tutaj potrzebna jest natychmiastowa interwencja – piszą zaniepokojeni czytelnicy.

Jeśli podczas drugiego przetargu nie zostanie wyłoniony wykonawca umocnienia, budowla może nie przetrwać wiosennych sztormów.

12 komentarzy “Czy to koniec schodów na Kawczą Górę?”
 1. Za ten stan rzeczy przede wszystkim odpowiedźialny jest projektant który nie potrafił przeliczyć odpowiednich możliwości, a po drugie odbierający to zlecenie – kasę wzieli i mają teraz wszystko d….

 2. I kto za to odpowie, nikt? Aha

 3. Przecież to było do przewidzenia, że taka konstrukcja nie utrzyma się na osuwającym się klifie. Sensowniej byłoby postawić wieżę widokową na Kawczej Górze, ponad koronami drzew.

 4. Bo jak d… grzeją za parawanami to nawet nie wiedzą, że mamy piękny Woliński Park Narodowy i inne cuda.

 5. szkoda ale chyba molo jest bardziej rozpoznawana atrakcją Miedzyzdrojów bo znam ludzi którzy wypoczywaja tu latem a o schodach nie wiedzieli :). śmieszne to ale prawdziwe

 6. Przyroda pokazała swoją siłę , woda z dołu i z góry, wiatr oraz grawitacja, zmogły konstrukcję schodów. Jestem przeciwnikiem wszelkich pomysłów na poprawianie tej budowli. Jedynym sensownym wyjściem jest całkowite jej rozebranie oraz doprowadzenie tego fragmentu kiflowego brzegu do stanu wyjściowego.

 7. Widać, że dobrze zrobiłem zmieniając kierunek swojego wypoczynku i rezygnując z tego miasteczka . Wszedłem na portal po dwóch latach sprawdzić czy coś w tym mieście się zmienia i zobaczyłem, że słuszną decyzją była zmiana kurortów.2017 Ustka, 2018 Władysławowo i Hel, 2019 Krynica Morska… Mamy takie piękne Perełki Bałtyku….

 8. Ile ten bubel kosztował….? 1 mln zł? ? Każdy mówił i tłumaczył ale nie… Mam władze mam rację, tak było i jest do dziś

 9. Nawet laik wiedział, że schody są nieodpowiednio zabezpieczone przed sztormami.Teraz trzeba szykować kasę na nowe schody…..Szkoda, można było wydać te 100 tys.więcej i był by spokój na dekady.Kiszka.

 10. Felisiak i Bajor znają odpowiedź. Ojcowie Dyrektorowie się zmieniają, a oni dalej stołki trzymają; nie robiąc przy tym nic, poza trzymaniem. Nie ich kasa, nie ich schody. Tłumaczenie jak zawsze: bo przepisy, przetargi, ministerstwo, ustawa czy tam Ojciec Dyrektor zły.

 11. Niestety,przyczyną nie są sztormy, ale błędna koncepcja projektowa !

 12. I czemu mnie to nie dziwi ?