Akcja Posesja zakończona, a konkurs na najładniejsze podwórko potrwa do 31 maja

Prowadzona przez gminę „Akcja Posesja” dobiegła końca. Trwająca od 18 kwietnia wiosenna kampania porządkowa miała na celu poprawienie wizerunku miasta i mobilizację międzyzdrojan do wspólnego działania.

– Razem zadbajmy o nasze miasto. Takie hasło przyświecało trwającej od 18 kwietnia do 14 maja wiosennej akcji Posesja. Mieszkańcy Międzyzdrojów zgłaszali się po bezpłatne worki, aby uporządkować swoje posesje – podaje Joanna Ścigała Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach.

Jak się okazuje, są nadal duże szanse na zwycięstwo w trwającym konkursie pn. ,,Najładniejsze podwórko – wizytówką Gminy”. Dotychczas do konkursu zgłoszono jedynie kilka podwórek.

Zgłoszenia można wysyłać do 31 maja. Szczegółowe informacje i regulamin, można znaleźć klikając TUTAJ.

Urząd chwali się zasięgiem przeprowadzonej akcji: podczas jej trwania kilkadziesiąt osób zgłosiło się po odbiór worków do Urzędu Miejskiego i Z.O.Ś, a śmieci podwórkowe zostały odebrane z ponad 50 posesji. Jeszcze przed samą akcją, 4 – 8 marca, komicja z Urzędu Miejskiego stwierdziła nieporządek na 36 posesjach. W przypadkach uporczywego uchylania się od uporządkowania posesji gmina nakłada mandaty karne lub kieruje wniosek o ukaranie do sądu.

One Response to “Akcja Posesja zakończona, a konkurs na najładniejsze podwórko potrwa do 31 maja”
  1. Podwórko ze zdjęcia zawsze jest przepiękne , prawdziwe , zawsze czyste , pełne pięknych kwiatów, odkąd sięgam pamięcią to już jakieś 40 lat !!! Właścicielka wkłada zawsze dużo pracy i miłości !!! To prawdziwa Pasja !!! Aż miło w takim ogrodzie napić się herbatki !!!