W Międzyzdrojach odbędą się letnie kolonie i obozy

Dobre wiadomości dla rodziców i organizatorów letniego wypoczynku. Jak opisuje portal money.pl, Ministerstwo Rozwoju ustaliło, że kolonie i obozy jednak się odbędą!

Spotkanie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rozwoju w tej sprawie zakończyło się wspólnym stanowiskiem, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. 

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną. Jak poinformowały na swoich stronach wszystkie kuratoria oświaty w całym kraju, ostatnie słowo w kwestii odwołania imprez będzie należało do wojewódzkiego kuratora.
„W przypadku rozprzestrzeniania się epidemii lub zaistnienia innych z tym związanych okoliczności zagrażających życiu, zdrowiu, czy bezpieczeństwu – kurator oświaty będzie miał możliwość odwołania wypoczynku dzieci i młodzieży w województwie” – czytamy w komunikacie

Ostateczne decyzje, poznamy jeszcze w tym tygodniu.

Organizatorzy dziecięcej turystyki wierzą jednak, że będą mogli tego lata jednak pracować. Wciąż sprzedają imprezy na lato i rejestrują je na specjalnej platformie ministerstwa edukacji.