Tydzień Bibliotek 2022 w Międzyzdrojach rozpoczęty

0
709

Tydzień Bibliotek 2022, pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, rozpoczęliśmy akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!”. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć książki ukryte przez międzyzdrojskich bibliotekarzy na terenie miasta i zabrać je ze sobą do domu. W ich znalezieniu pomogła mapka z zaznaczonymi obszarami poszukiwań. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Akcja zakończyła się sukcesem i 93 książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych znalazły nowy dom. Dziękujemy Dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego za udostępnienie terenu zielonego.

Zapraszamy na kolejne atrakcje obchodów Tygodnia Bibliotek 2022 zorganizowane przez międzyzdrojską bibliotekę:

10 maja 2022 r. o godz. 16.00  – warsztaty plastyczne, czytanie bajek i pogadanka ze strażakami z OSP Lubin na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach (wstęp wolny)

12 maja 2022 r. od godz. 9.30 – spotkanie autorskie z Małgorzatą Dudą dla uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach

14 maja 2022 r. o godz. 12.00 – „Czytanie bajek nie musi być nudne!” – czyli czytanie bajek, animacje i warsztaty plastyczne na promenadzie przy Informacji Turystycznej w Międzyzdrojach (wstęp wolny)

19 maja 2022 r. o godz. 18.00 – spotkanie autorskie z Dianą Brzezińską w międzyzdrojskiej bibliotece (wstęp wolny)