Warsztaty na międzyzdrojskiej promenadzie

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie 

We wtorek 12 lipca 2022 r.  w ramach projektu „RODZINA” do zadań specjalnych odbyły się drugie warsztaty plastyczno – ekologiczne z cyklu „Upcykling jest trendy” zorganizowane przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”  oraz  Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach.

Istotą warsztatów było pokazanie znaczenia upcykilngu, czyli techniki, która ma na celu wykorzystanie materiałów wcześniej używanych, ażeby stworzyć coś zupełnie nowego i równie przydatnego.  Dzieci wraz z opiekunami z duża aprobatą  podjęły się zadania, jakim było stworzenie koszyczków, wazonów bądź szkatułek z plastikowych opakowań po lodach, jogurtach, serkach, szklanych słoików po dżemach, ogórkach.. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji materiały plastyczne: jutowe materiały, sznurki, wstążki oraz niezliczona ilość zestawów kreatywnych potrzebnych do stworzenia nietuzinkowych prac.

W warsztatach udział wzięły dzieci uczęszczające na półkolonie ze Szkoły Podstawowej nr 1  im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach,  mieszkańcy a także  turyści, którzy aktualnie przebywają ma wczasach w kurorcie.

Dziękujemy naszym niezastąpionym wolontariuszkom: Krystynie Marzec i Bogumile Popko z Koła Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy pomoc. Słowa podziękowania kierujemy także do Dyrektora i pracowników Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach za użyczenie stołów  oraz krzeseł, pracowników Referatu Promocji, Kultury i Turystyki za pomoc i udostępnienie miejsca przy Informacji Turystycznej.

Serdecznie zapraszamy na trzecie już warsztaty w kolejny lipcowy wtorek  w godzinach 11:00-13:00 obok Informacji Turystycznej na promenadzie. W razie niepogody zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach przy ul. Norwida 15. Będziemy wykonywać:

– 19 lipca 2022 r. – przyborniki na biurko

– 26 lipca 2022 r. – organizery krawieckie i piaskowe mozaiki

Serdecznie zapraszamy wszystkich, małych i dużych miłośników rękodzieła oraz ekologii. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. 

Materiały plastyczne zostały zakupione w ramach „Programu Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu „Rodzina” do zadań specjalnych jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”. 

@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR