Półmetek ferii w Bibliotece

Za nami I połowa ferii zimowych. Dzieci bardzo chętnie przychodzą na zajęcia do „Kreatywnej pracowni plastycznej” w bibliotece w Międzyzdrojach, gdzie propagujemy czytelnictwo oraz kreatywne spędzanie wolnego czasu poprzez zabawy edukacyjne, plastyczne i ruchowe. 

W poniedziałek Pani Grażyna Bejster i Pani Bogumiła Popko pomagały dzieciom szyć na maszynie ekotorby. We wtorek wybraliśmy się do Oceanarium, by podziwiać niesamowite okazy ryb i zobaczyć jedynego w Międzyzdrojach rekina. W środę poszliśmy do Międzynarodowego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Przygody Pippi Skarpetki”. W czwartek Pani Helena Piątek, instruktor szkolenia psów ze „Szkoły na 6 łap”, poprowadziła zajęcia wspólnie ze swoim czworonożnym pupilem Amorem, podczas których opowiedziała, jak bezpiecznie bawić się z psem. W piątek wzięliśmy udział w koncercie młodzieżowej orkiestry Wood & Brass Band. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego czytania bajek, warsztatów teatralnych, dzięki którym dzieci doskonalą swój zasób słów i pokonują nieśmiałość.

Najmłodsi odegrali krótkie scenki teatralne z wykorzystaniem pacynek przedstawiający bohaterów z Ulicy Sezamkowej. Precyzji, dokładności i współpracy w grupie uczyliśmy się układając integracyjną „Wieżę”. Do tej pory podczas ferii uczestnicy wykonali m.in. ekologiczne torby, gniotki antystresowe, zakładki do książek, makiety wiejskich zagród, witraże z koralików HAMA i pacynki ze skarpet. Ozdabiali notesiki oraz piernikowe serca, które były wspaniałym prezentem dla najbliższych z okazji Walentynek.   

W planach mamy zabawę z masą Fimo i masą porcelanową. Będziemy obchodzić Dzień Kota, robić ptaki Angry Birds, anioły, makiety „Byle do wiosny…” i zwierzaki ze starych książek. Dodatkowymi atrakcjami będzie wizyta w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, seans w Kinie Eva i wycieczka do Zagrody Pokazowej Żubrów. 

Serdecznie dziękujemy pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej: Pani Kierownik, Elżbiecie Jakubiak i Pani Małgorzacie Musialskiej za zakup materiałów plastycznych oraz właścicielom Oceanarium, Państwu Jagodzie i Markowi Stępniom, Helenie Piątek ze „Szkoły na 6 łap”, Grażynie Bejster, Bogumile Popko, Dyrektorowi i pracownikom Międzynarodowego Domu Kultury oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację ferii zimowych. Zapraszamy dzieci do dalszej zabawy w „Kreatywnej pracowni plastycznej” podczas ferii od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00.