Krótka droga od pomysłu do realizacji. Budżet Obywatelski

Są już  wymierne efekty MBO na 2020 r

W Międzyzdrojach rozpoczęto już realizację projektów zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców gminy w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego (MBO) na 2020 r. Jako pierwszy został zrealizowany – poparty 398 głosami – projekt zgłoszony przez Katarzynę Auguścik, sołtysa Wapnicy.

      Sfinalizowanie tego projektu z Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r nastąpiło w dniu  5 lutego br. na zebraniu ogólnym mieszkańców sołectwa , które było poświęcone sprawie konsultacji społecznych dotyczących statutu Sołectwa Wapnicy. Wtedy właśnie Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek i Przewodniczący Rady Miejskiej Międzyzdrojów Jan Węglorz oficjalnie przekazali mieszkańcom ujęty w projekcie MBO sprzęt nagłaśniający zakupiony za  kwotę 5 tysięcy złotych. Nagłośnienie przekazano do użytku całej społeczności lokalnej sołectwa. 

   Dzięki zakupionemu sprzętowi można będzie teraz na czytelnym poziomie wysłuchać wypowiedzi uczestników spotkań i zebrań. Zakupione nagłośnienie pozwoli też właściwie przygotować organizowane różnego rodzaju eventy kulturalne, rekreacyjno-sportowe i imprezy okolicznościowe. Przy  tej okazji poinformowano także mieszkańców sołectwa, że  już wkrótce będą mogli wypożyczyć z Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Międzyzdrojach gry planszowe, jak również uzyskać  tam kody do ebooków i audiobooków.