Jesienne harce z zuchami i harcerzami w Międzyzdrojach

Nasze harcersko – zuchowe spotkanie upłynęło pracowicie i w myśl dobrej zabawy. 

W sobotę, 17 października 2020r., punktualnie o godzinie 9:00 spotkaliśmy się w harcówce przy ul. Kolejowej 33 w Międzyzdrojach, by jeszcze sobie poharcować na całego do wieczora, zanim w Polsce zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia. Aby udały nam się harce, musieliśmy dostosować wszystko do obowiązujących ograniczeń państwowych i obostrzeń narzuconych przez Główną Kwaterę ZHP. Ograniczenia strefy żółtej m.in. zezwalały Nam na udział tylko do 20 uczestników, wietrzenie pomieszczeń co godzinę, itp.Dzień rozpoczęliśmy od tzw. „Godziny dla harcówki”, w której zuchy i harcerze zaangażowali się w sprzątanie i naprawianie tego, co jeszcze nie zostało dokończone podczas remontu. Przy tej niebywałej okazji na ścianie każdy odcisnął swoją dłoń potwierdzając , że oddał trochę siebie w budowaniu tego miejsca. 

Sporo zajęć odbywało się na dworze. Przeprowadzono grę terenową po lesie i zajęcia ruchowe na placu zabaw i boisku. A wieczorem spotkaliśmy się przy świecowisku. 

W obecności zuchów i harcerzy w bardzo miłej i wesołej atmosferze gawędę poprowadził phm. Tomasz Rychłowski. Opowiadał jak bardzo ważną rolę w przestrzeni życia człowieka odgrywa składana obietnica, czy wypowiedziane słowa przysięgi. 

@ Wapnica – Obrazy Międzyzdroje

W wieczornicę Obietnicę Zuchową złożyli: Zuzanna Wodnicka, Amelia Wancisiewicz i Mateusz Kowal z 44 Gromady Zuchowej „Pracowite Pszczółki”. Chwilę później druhna Natalia Łukaszczuk oraz druh Adrian Kos z 34 Drużyny Harcerskiej „Orlęta” wypowiedzieli słowa przyrzeczenia harcerskiego ślubując na krzyż harcerski. A potem druh Kewin Traut – przyboczny 44 GZ otrzymał naramiennik wędrowniczy w dowód ukończenia próby wędrowniczej. 

Serdecznie zapraszamy na nasze zbiórki:

g.12:00 – 44 Gromada Zuchowa „Pracowite Pszczółki „
g.13:30 – Harcerski Klub Pożarniczy „Feniksy:”
g.15:00 – 34 Drużyna harcerska „Orlęta ” im. Orląt Lwowskich

Adres: Kolejowa 33

Kontakt: 691 262 432, 535 193 453 ,

Czuj! Czuwaj!

Komenda X Szczepu „Gniazdo” ZHP