Działo się w weekend. Koncert noworoczny w Międzynarodowym Domu Kultury.

0
878

Cudowna muzyka, przepiękne głosy, wspaniali artyści i wyjątkowy klimat – to wszystko można było podziwiać 7 stycznia 2022 r. w Międzynarodowym Domu Kultury. Koncert noworoczny w wykonaniu zespołu „La Tua Via” to spotkanie z muzyką pełne niezapomnianych wrażeń! To także spotkanie
z mistrzami opery i operetki – z Webberem, Moniuszko, Leharem, Kalmanem, Offenbachem, Verdim, etc. W ten wieczór usłyszeliśmy utwory od lat bawiące całe pokolenia. W programie znalazły się najbardziej znane i lubiane arie i operetki, takie jak “Usta milczą, dusza śpiewa”, “Czardasz”, „Libertango” w wykonaniu utalentowanych młodych artystów z Akademii Sztuki ze Szczecina. Zespołu „La Tua Via” wystąpił w składzie:

Aleksandra Przybyła – w 2020 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność: dyrygentura chóralna w klasie dr hab. Barbary Halec oraz, z wyróżnieniem, studia licencjackie na Wydziale Wokalnym w klasie dr Barbary Żarnowieckiej na Akademii Sztuki w Szczecinie. Swoją działalność artystyczną rozwija poprzez udział w koncertach, warsztatach i konkursach.

Katarzyna Pawłowska – Tegoroczna absolwentka z wyróżnieniem studiów magisterskich w Akademii Sztuki w Szczecinie.  Podczas występów największą uwagę skupia na oddaniu emocji jakie niosą za sobą utwory. Priorytetem stanowi przeniesienie słuchacza w inną przestrzeń.

Maria Bieleninik – studentka w klasie skrzypiec Profesora Tomasza Tomaszewskiego oraz altówki Profesora Wojciecha Kołaczyka . Laureatka konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych. Rozwija się nie tylko solistycznie ,ale w szczególności orkiestrowo oraz kameralnie . Koncertuje wraz z orkiestrą Classical Music Festival w Eisenstadt i w Wiedniu – zarówno jako skrzypaczka i altowiolistka.

Marek Kwarta – ukończył szkołę muzyczną w Pucku (woj. pomorskie) w klasie fortepianu. W 2020 roku obronił z wyróżnieniem tytuł magistra sztuki na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki
w Szczecinie ze specjalnościami dyrygentura chóralna i fortepian jazzowy, a w 2021 tytuł licencjata na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Jest laureatem konkursów muzyki gitarowej
i kameralnej. Regularnie występuje jako pianista, gitarzysta i chórzysta, a także komponuje i aranżuje.

Michał Komorek – student drugiego roku studiów magisterskich Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku wokalistyka, specjalizacja śpiew solowy pod kierunkiem profesora Piotra Kusiewicza. W 2019 roku ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie również na Szczecińskiej uczelni.

Filip Mateusz Bańkowski – muzyką pasjonuje się od dzieciństwa. Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej ze specjalizacją Dyrygentura Chóralna na Wydziale Edukacji Muzycznej oraz studentem studiów pierwszego stopnia na kierunku Wokalistyka na Wydziale Wokalnym, Akademii Sztuki w Szczecinie.

Artyści niewątpliwie spełnili oczekiwania publiczności, a mistrzowsko zaśpiewane przez nich utwory, nagradzane były zasłużonymi gorącymi brawami. Podczas koncertu swoją obecnością zaszczycił nas prof. Dariusz Dyczewski były Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie. 

Już niedługo zapraszamy Państwa na kolejne spotkania z kulturą. Do zobaczenia!

„(…) jest w muzyce jakaś szlachetność sprawiająca, że nic, poza dźwiękami trafiającymi prosto do serca, nie liczy się”. Gaston Leroux, Upiór z Opery.