Akademia zdrowego przedszkola w Wapnicy

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie “Rodzina” rozpoczęło realizację projektu AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA.

Ten pomysł otrzymał dofinansowanie Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” w konkursie grantowym „Moje miejsce na Ziemi”. Projekt jest realizowany w Punkcie Przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Wapnicy i dotyczy kształtowania właściwych nawyków żywieniowych. Możemy zaobserwować, że dzieci spożywają bardzo dużo słodyczy i napojów kolorowych. Niezbyt chętnie jedzą warzywa, a ich dieta często jest mało zróżnicowana. Nie zawsze chętnie piją wodę. Ten projekt pomoże zmienić tą sytuację. Wierzymy iż wykształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych w dzieciństwie zaprocentuje zdrowiem w życiu dorosłym.

W tym celu organizujemy szkolenia z zakresu zdrowego żywienia dla dorosłych i warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzone przez organizatorów ogólnopolskiego programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

22 listopada dietetycy z Akademii Zdrowego Przedszkolaka przeprowadzili warsztaty dla dzieci (w grupie przedszkolnej i „zerówkowej”). Tematyką warsztatów były “Zdrowe słodycze”. Tego dnia miało miejsce również szkolenie dla rodziców i dla personelu szkolnego.

www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina

www.zdrowyprzedszkolak.pl

www.orlendarserca.pl/…/Po…/Strony/Moje-miejsce-na-ziemi.aspx

Iwona Samołyk
Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”