Gmina Międzyzdroje na Pikniku nad Odrą w Szczecinie

W dniach 11 – 12 maja b.r., jak co roku na Wałach Chrobrego w Szczecinie, odbywała się 15 edycja imprezy pn. Piknik Nad Odrą.

Ponad 200 wystawców, masa kulinarnych atrakcji, mnóstwo ciekawych ofert turystycznych i oczywiście świetna pogoda sprawiły, że Wały Chrobrego zapełniły się licznie odwiedzającymi mieszkańcami Szczecina i okolic, rodzinami z dziećmi oraz turystami zainteresowanymi organizowaną imprezą. Piknik nad Odrą to impreza, która harmonijnie łączy promocję produktów regionalnych, głównie gastronomicznych, z promocją miejscowości, w ramach organizowanych targów turystycznych Market Tour. Spacerując między stoiskami można było np. zaplanować wakacje. Swoje oferty prezentowało ponad 100 wystawców m.in. Czechy, Niemcy, Białoruś, Stargard, Jelenia Góra, Koszalin, Świnoujście i Międzyzdroje. Nasza oferta obejmowała dostarczone przez branżę turystyczną materiały reklamowe oraz gminne materiały promocyjne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się foldery miejskie oraz materiały przyrodnicze przygotowane przez Woliński Park Narodowy. Odwiedzający nasze stoisko z zainteresowaniem pytali o atrakcje turystyczne gminy, ofertę dla seniorów, interesowali się nowinkami z miasta.

Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla dzieci: wesołe miasteczko, place zabaw, dmuchane zamki oraz atrakcji kulinarnych. W Alei Zachodniopomorskich Smaków można było spróbować nowych smaków, odwiedzając stoiska z produktami regionalnymi lub festiwal food trucków. Na miłośników złotego trunku czekała specjalna strefa z regionalnymi minibrowarami. Z kolei w samym centrum imprezy, przy scenie, w wielkim garze gotowano i degustowano zachodniopomorską zupę rybną. W ramach dwudniowej imprezy do gotowania zupy zużyto ponad ćwierć tony dorsza a w degustacji wydano 10 tys. porcji zupy.
Piknik nad Odrą to dobre miejsce na zaakcentowanie naszego miejsca i pozycji turystycznej Gminy Międzyzdroje w regionie Pomorza Zachodniego.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje