Zuchy i harcerze z Międzyzdrojów pomagają bezdomnym zwierzętom

Pomału w całej Polsce wszystkie schroniska dla bezdomnych zwierząt przygotowują się do nadchodzącej zimy. W związku z tą okolicznością międzyzdrojscy harcerze i zuchy prowadzili przez dwa dni (2 i 3.11.2018r.) zbiórkę potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze Schroniska w Sosnowicach koło Golczewa.

Pierwszego dnia dary od mieszkańców gminy Międzyzdroje przyjmowali harcerze 34 DH „Orlęta” przed wejściem do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Dzięki hojności międzyzdrojan udało się zebrać dużo potrzebnych materiałów. Harcerze otrzymali od mieszkańców mnóstwo koców, poduszek i materacy, kilka śpiworków i legowisk, worki suchej karmy, puszek z jedzeniem, zabawek i gryzaków.

Dnia drugiego zuchy z 44 GZ „Pracowite Pszczółki” oraz harcerze 24 MDSH „Feniksy” i 34 DH „Orlęta” przewieźli wszystkie zbiory do Sosnowic. Na miejscu dzieci i młodzież serdecznie powitała pani Marta Tysiąc-Stępień – kierownik Schroniska w Sosnowicach, która oprowadziła i opowiedziała o działalności całej placówki.

Kolejna najbliższa zbiórka dla zwierząt planowana jest na początku grudnia w gminie Wolin. Zbiórkę poprowadzą harcerze z 3 DH „Gryfy Wolińskie” .

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy Międzyzdroje za okazanie serca i przekazanie darów dla bezdomnych czworonogów.

Z  harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

Zuchy i harcerze
X Szczepu „Gniazdo” ZHP
fot. ZHP, Schronisko w Sosnowicach

One Response to “Zuchy i harcerze z Międzyzdrojów pomagają bezdomnym zwierzętom”
  1. Brawo za dobre uczynki