Zobacz jak tu pięknie – sołectwa w obiektywie dzieci

Po raz trzeci mieliśmy okazję zatrzymać się i zastanowić nad pięknem naszej gminy, tym razem pokazanym przez najmłodszych fotografów. Dzieci z naszych sołectw licznie odpowiedziały na konkurs do nich skierowany i 5.12.2019r. w Wiklinie w Wapnicy podczas wernisażu prezentowały własne zdjęcia. Prace były wykonywane podczas rodzinnych spacerów, szkolnych plenerów jak i na mini warsztatach z zawodowym fotografem.

Wszyscy zgromadzeni na pewno zgodzą się, że pomimo niewielkiego doświadczenia (najmłodszy fotograf miał 5 lat), nie zawsze idealnego kadrowania i wyostrzenia, zdjęcia były po prostu piękne.

Podczas wernisażu osoby zajmujące się fotografią na co dzień zgodnie stwierdziły, że wiele z prac jest perfekcyjnie wykadrowanych i dobrze wykorzystuje światło. Świadczy o tym chociażby praca otwierająca wernisaż, na której Ania uchwyciła zachód słońca w wodnej scenerii.

Część oficjalną zakończył poczęstunek, czyli gorąca i smaczna pizza, słodkości oraz babeczki wypiekane przez mamę jednej z uczestników wernisażu.

Projekt „Zobacz jak tu pięknie” został sfinansowany w ramach programu „Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”.

Zapraszamy do Wicka, Zalesia, Lubina i Wapnicy, bo jest tu pięknie.