Pomimo iż znaczna część społeczeństwa już przechorowała, a także kilka milionów osób jest już zaszczepionych, koronawirus przybiera na sile. Jesteśmy w trakcie tzw. 3 fali szczytu epidemii. Czy latem czeka nas 4 fala, w październiku 5 i na święta 6 fala? Pytacie Państwo? Ile jeszcze to potrwa?Od 20 marca do 9 kwietnia w całym kraju będą obowiązywać nowe ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

 • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
 • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.
 • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
 • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
 • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
 • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna
 • stoki narciarskie
 • kluby fitness i siłownie
 • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Dodatkowo w klasach 1-3 od 20 marca do 9 kwietnia powraca nauka zdalna. Po tym okresie możliwy jest powrót do nauczania hybrydowego. Nie ma decyzji o zamknięciu przedszkoli i żłobków, będą one funkcjonować.

16 KOMENTARZE

 1. I karma wrocila do wsxystkich Cwanych przedsiebiorcow co dorabiali sie na pracownikach placac marne pieniadze lub wogole.BRAWO WY.

  • Dołączyłem też informacje o objęciu tarcza taksówek i pralni. Odpowiedź jest jeszcze nieznana ale poinformowano, ze przekazano zgodnie z właściwością.

 2. Do motylka kup se koło dalej znasz do o anonimka a co ma do tego obajtek inteligencie.I do następnego anonimka ty chyba oglądasz polsat i tvn to by wszystko tłumaczyło.

 3. Gdzie są informacje kiedy i jakie tarcze beda? Jak brakuje na to, to drukować ile trzeba + urząd cen maksymalnych. Jeśli unia nie pozwala to wyjść z unii i drukować żeby ludziom w kraju dobrze się żyło. Dochód podstawowy mile widziany a kto chce więcej to pracuje tu czy tam.

 4. Bardzo dobrze wszyscy robią co chcą chodzą bez masek żrą gdzie popadnie i teraz jest dzięki takim wszystko zamknięte. Przyjeżdżają i robią sobie samowolke

 5. W wakcje maja byc zaciagnieci do pilnowania wejsc na plaze i lasow zolnierze WOT, wakacji nie bedzie. Mati i nadworny ministrant zdrowia z zwodu ekonomista mowili, ze w zeszlym roku popelnil blad puszczajac wakacje po ktorych byl niesamowity wzrost umierajcych pod plotami i taczki nie nadarzaly wywozic milionow trupow, ale musieli to zrobic bo na chwile wygrali z wirusem i byly WYBORY sztywnego dlugopisa wiec byli gotowi na WSZYSTKO BYLE WYGRAC. W tym roku nic ich nie ogranicza i rozpier…. kraj i goapodarke do konca!!!!!

Napisz komentarz. Jeśli zamierzasz hejtować... nie pisz!

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj