Znamy nazwiska kandydatów – wybory uzupełniające do Rady Miejskiej

Już za miesiąc, 10 lutego, odbędą się uzupełniające wybory do Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. O głosy mieszkańców z okręgu wyborczego nr 9 ubiegać się będzie trójka kandydatów.

Zarejestrowane komitety wyborcze to kolejno:

KWW Razem z Mieszkańcami
Nie zabrakło również przedstawicielki przeciwnej płci – Pani Katarzyna Gwóźdź

KWW Filip Szyszkowski
Młody radny i przewodniczący Komisji Spraw Komunalnych i Społecznych w poprzedniej kadencji – Pan Filip Szyszkowski

KWW Dobry Kandydat
Kierownik Zakładu Ochrony Środowiska – Pan Adam Celiński

Okręg wyborczy nr 9 obejmuje ulice: Ignacego Krasickiego, Jana Pawła II, Krótka, Morska, Parkowa, Plac Neptuna, Światowida, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Zdrojowa.

Wybory odbędą się 10 lutego 2019 r. w Międzynarodowym Domu Kultury.

Zaktualizowano kolejność według rejestracji.

124 komentarze “Znamy nazwiska kandydatów – wybory uzupełniające do Rady Miejskiej”
 1. Pan Filip chyba niewiele zrobił skoro mieszkańcy z jego okręgu już mu podziękowali. Jedni przyjmują to z pokorą inni wychodzą z założenia że jak drzwiami wyrzucili to może oknem się uda. A czasami warto uszanować wolę wyborców.

 2. Każdy kto interesuje się tym co dzieje się w Międzyzdrojach wie ile dobrego pan Filip zrobił. Pisanie tego typu komentarzy jest tylko i wyłącznie ignorancją. Pozdrawiam

  • Czyli co szanowny Adamie? Niech no Pan wyliczy.
   _SkEypark wykonywał wszelkie prace urzędnik.
   _Startował z opcji Pana Burmistrza to wiem.
   Dalej co takiego jakoś trudno mi sobie przypomnieć a bardzo interesuje się sprawami Gminy

 3. Czyli co nic nie można napisać o „sukcesach”bylego radnego???.
  A tak miało być pięknie. ???.

  • Najlepsze jest to, że rozmawiam ze znajomymi i każdy zastanawia się po co startuje skoro przegrał w swoim okręgu?Mieszkańcy wypowiedzieli się, co działalności i postawili na zupełnie nową osobę to chyba jednak o czymś świadczy?

   • A ja znam takiego kandydata co chciał burmistrzem zostać, a potem vice chciał zostać i nawet do powiatu chciał, i nigdzie go nie wybrali. Co nam to mówi?

   • Maniek A dlaczego PAN Szyszkowski -Sobie” przypisuje „że silownie plenerowe to jego „dzielo”….
    ŁADNIE to tak??…..

   • Jak pan Szyszkowski zdystansował swojego rywala pana Romana tak teraz w tym samym stylu został zdystansowany w swoim okręgu przez kogoś nowego, mało znanego. Ot Fortuna kołem się toczy, demokracja !

   • vice versa!

   • A różnica polega na tym że pan Roman nie startuje już z innego okręgu. Przyjął wolę wyborców.

 4. Napisać proszę tutaj sukcesy jakimi może pochwalić się Były Radny SZYSZKOWSKI i dlaczego wcześniej nie zrobił tego co teraz obiecuje.!!???
  Kolejna kadencja jako „posłuszny automat ” do głosowania???..
  Pozdrawiam.

 5. Nie zabrakło również przedstawicielki przeciwnej płci. A jaka to płeć nieprzeciwna, czyli właściwa?
  Wygra najlepsza lub najlepszy

  • Z tego co widzę to kolejność została zamieniona, pewnie wcześniej zdanie miało sens następując po męskiej większości.

   • W obwieszczeniach, informacjach publicznych kandydaci są przedstawiani wg kolejności alfabetycznej, jest to neutralne.

 6. Niespodziewany śnieg który ostatnio spadł nie zaskoczył naszego ZOŚ-u którym kieruje Adam Celiński. Reakcja była natychmiastowa jak zawsze. Wyborcy z tego okręgu niech na poważnie rozważą kto ich będzie najlepiej reprezentował. Ja stawiam na Pana Adama Celińskiego.

  • A może PAN Szyszkowski wypowie się na temat szkoły przy ul Kolejowej.
   Jest ZA!!! aby tam dzieciaki się uczyły czy jest ZA likwidacja???? tej szkoły .
   W końcu jest mieszkańcem z tamtych rejonów i to Powinno Jemu jako byłemu radnemu spędzać sen z oczu……

   • Marek a może wypowie się na temat ulicy Ustronie Leśne i droga na cmentarz? Co jako radny zrobił przez czteroletnia kadencję.?startujac od Pana burmistrza i stanowiąc większośc w radzie jko klub? Dlatego takich osób nam już nie potrzeba. Trzeba dać szansę innym, którzy mają okazję wykazać się w działaniach.

  • Teraz mamy wszystkim dziękować /piekarzowi że rano są bułki?,p.Celiński wykonuje swoją pracę i pobiera za nią pensje wcale niemałą !

   • I robi to dobrze, więc jest wielce prawdopodobne że będzie dobrym radnym, tak jak był dobrym radnym powiatowym

  • ADORACJA! niespodziewany śnieg który ostatnio spadł wSTYCZNIU!!!!!haha

   • A co nie spadł? I co nie sypali chodników? Trzeba głosować na Adama bo to dobry kandydat

 7. Czyżby teraz „interesował” się seniorami. Jako radny z I okręgu nie nie interesował się tym tematem.

 8. The end stare ukł.......

  Dajmy szansę młodym . Filip jesteśmy z Tobą .
  Raz na zawszę czas skończyć pewne niejasne sytuację.
  Wygrasz .

 9. Sprawa bonifikaty uzytkownikow wieczystego uzytkowania gruntow ktorzy z dniem 01 stycznia br stali sie wlascicielami jest przedmiotem obrad komisji rady gminy, nietrafna kampania

  • To tak na siłę zaistnieć i pokazac się jakie to mam teraz pomysły. Ja będąc w takiej sytuacji, gdzie nie otrzymałem votum zaufania u swoich wyborcow nie startowałbym z innego okręgu. To tak bardzo na siłę do rady? Panie Szyszkowski co Pan zrobił w sprawie ulicy Ustronia Leśnego.,drogi na cmentarz to przecież był Pana okręg? Mówił Pan tak duzo o projekcie obywatelskim że dwa lata temu i co Pan zrobił? Miał Pan 4 lata? A jak było widać i większość w radzie?

   • znam radnych którym wojewoda zabrał mandat i nie mieli problemu z startem w wyborach

   • Bardzo dobrze że startowali, bo właśnie Ci radni byli dla mieszkańców

   • A pozostali nie byli:) kraina absurdu ale zyjcie w bajce A Ja się pytam kto glosował na pozostałych radnych Krasnoludki

   • Napiszcie nam tutaj co Szyszkowski przez ostatnia kadencję ZROBIŁ DLA Mieszkańców.
    Teraz zdarzyć może???-ma pomysla ??? .Czy nie ma pomysłu na zycie. ….

   • Fantazja!

 10. Pan Szyszkowski szczyci się pismem, a ja słyszałem że złożono już projekt uchwały przez radnych

  • To zle slyszales

   • Projekt jest złożony dobrze słyszałem i to wiem.

   • szkoda że nie wiesz że nic nie wiesz

   • Dziurę w całym zawsze można znaleźć. Tak to widać zaczęło działać. Co do młodości przykłady działalności widać było przez okres 4 letni i dziś więc nie przesadzaj z podkreslaniem tej młodości. .Niech wygra ten co chce naprawdę coś zrobić a nie tylko pięknie gawedzic.

   • wygra ten którego wybiorą wyborcy.

 11. Jak potrzebował głosów to wydzwaniał obiecywał potem jak przegrał to cisza.
  Teraz znowu powtórka niestety A.siu nie tym razem pokazaleś jakim jesteś kolegą.

 12. Dlaczego firma z wolina odśnieża nasze miasto spytajcie się kierownika bo mnie to ciekawi a potem głosujcie jak chcecie.

 13. Mógł wykazać się przez okres ostatniej kadencji, nic nowego nie wniósł. Mieszkańcy z jego okręgu zdecydowali o wyborze innego kandydata ,a więc mówiąc krótko nie sprawdził się. To po co kolejna próba z innego terenu?

  • Idąc tym tokiem rozumowania dlaczego startuję Pani Gwoźdź przecież przegrała bardzo wyraźnie ostatnie wybory w tym okręgu

   • Cóż nie miała dorobku 12 letniego jak jej kontrkandytat. Wynik wyborów można przeczytać na bip startującej po raz pierwszy był bardzovzadawalajacy przy radnym z takim doświadczeniem. Dobrze, że Pani Gwóźdź podjęła decyzję o ponownym udziale. Pan Szyszkowski z doświadczeniem startując kolejny raz z tego samego okregu nie uzyskał mandatu zaufania swoich wyborcow. I to jest zasadnicza różnica.

   • Sprawdziłam. Młody radny miał niecałe 17% głosów a nowa kandydatka 21%, przegrała tylko z burmistrzem. Pan Filip nie zdobył poparcia w swoim okręgu. Powinien dać sobie spokój. Moim zdaniem te wybory uzupełniające powinny być tylko wtedy gdy z okręgu startuje jedna osoba i zostaje burmistrzem. W naszej sytuacji powinna wchodzić osoba z drugim wynikiem. Szkoda kasy. Ale cóż. Takie przepisy.

 14. Filip,masz mój głos!

 15. Nie Pan Szyszkowski miał już swoje 5 minut. Niestety mieszkańcy z rejonu z którego startował zdecydowali, że go już nie chcą. Widocznie z ich punktu widzenia nie sprawdził się jako radny. Postawili na zupełnie inna kandydaturę. A teraz to tak na siłę może będzie ten 8..?

  • Był inny, lepszy kandydat, który wygrał. Wypominać honorowo przegrane wybory komukolwiek ze startujących to trzeba mieć tupet graniczący z bezczelnością.

   • Nic podobnego to ponowny start z innego terenu można i w ten sposób można przyjąć zgodnie z twoim tokiem rozumowania

 16. Niektórzy posuwają się do przypisywania zaniedbań innych Panu Adamowi. Jak choćby w temacie o pojemnikach rozbijających samochody. Adam C. Jest dobrym kierownikiem i dobrze zarządza tą firmą. Ma doświadczenie samorządowe bo był radnym powiatu i współpracował z Panią Kiryluk obecną V-ce burmistrz, której też nie chcieli w powiecie z czego niektórzy czynią zarzut Panu Adamowi.

 17. Pan Celinski dalej ma parcie na władze w powiecie sie nieudało to choć gmina na otarcie łez mu wystarczy

 18. Jestem za Panią Katarzyną to bardzo dobra kobieta ???Tysiąc razy lepsza od Pana Celińskiego

 19. Apetyt na Burmistrza
  potem apetyt na zastępcę Burmistrza potem na radnego powiatu
  a teraz na radnego miasta.
  Masakra .

 20. Albo Pani Katarzyna albo Pań Filip. Na ile znam Panią Katarzynę Gwóźdź, wiem, że jest gotowa poświęcić się dla pracy na rzecz mieszkańców. Tak samo Pan Filip Szyszkowski. Pozostali jego rówieśnicy jeśli nie wyjechali to popadli w nałogi, albo udzielają się w tutaj społecznie jak Pan Filip.
  Pan Celiński jest przede wszystkim biznesmenem, tacy ludzie dbają wyłącznie o swój interes, to nic złego, ale nie potrzebujemy kogoś takiego w radzie.

  • Pan Sutyła to nie biznesmen? Pani Klucha to przypadkiem bizneswomen nie była, a może jest nadal?
   Rada nie jest więc wolna od ludzi biznesu

 21. Adam weź już nie rób sobie wstydu, daj szansę młodym.
  Popieram Filipa.

  • Z tej trójki to F.S. najmniej się nadaje. Patrz –> wcześniejsze sesje. Ludzie którzy wcześniej na niego głosowali… zmienili zdanie! Tak czy siak to mnie dziwi podejście „nowej energii”. Z wszystkich komitetów do wyborów podeszli najbardziej profesjonalnie a tu taki blamaż. Spodziewałem się, że wyciągną asa z rękawa. Ósmy radny będzie na wagę złota a tu z góry wiadomo, że wygra A.C lub K.G.

   Za K.G. stoi zdrowy rozsądek ale i A.C. jako radny może okazać się „ciężkostrawny” dla burmistrza. Szczególnie wówczas gdy będzie w swoim żywiole przed kamerami

   • Rafale. Adam? To dopiero cwaniak. Filip? Kwiatek do kożucha Mateusza……

   • Panie Rafale komentarz zbędny, wynik najlepiej obrazuję Pana obiektywizm w ocenie rzeczywistości

 22. Filip trzymam kciuki .

 23. To jest zaszczyt że interesuje się naszą miejscowością CBA ? a może było by jeszcze fajniej jakby wzrosła przestępczość? Kurde co za myślenie?

 24. Zakładu nie trzeba było stawiać na nogi . Nic wielkiego się nie zmieniło na lepsze .

  • Gdyby tak spółki działamy JAK zoś ,to gmina nie miała by długu.
   A tak społeczki grunty dostają aportem i tyle gmina diwidend widziała…

 25. A co takiego zrobił Pan Adam dla MIĘDZYZDROJÓW niech mi napisze ten fan Pana ADAMA ?Jestem bardzo ciekaw czekam ?

  • CBA odwiedziło nasza małą miejscowość to jest zaszczyt ze ktoś się nami interesuje,

 26. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym radny gminy nie może być jednocześnie kierownikiem ani zastępcą gminnej jednostki organizacyjnej / np. ZOŚ/.

 27. Pan Adam niech da sobie spokój!!!DOBRY GOSPODARZ ????A co takiego Pan Adam zrobił dobrego dla MIĘDZYZDROJÓW?Niech mi pan napisze bo jestem bardzo ciekawy?Chciałbym poczytać o jego dokonaniach od jego wiernego FANA?

 28. Trzeba wiedzieć, kiedy odejść, pan z sąsiedniej gminy jak widać z tych, co to każdą dziurą wepchnie się z powrotem, mam nadzieję, że mieszkańcy tych ulic rozsądnie wybiorą swojego radnego.

 29. Tu się nie patrzy czy się kogoś lubi ale co dana osoba robi dla społeczeństwa ?

 30. Tylko Pan Adam Celiński – dobry gospodarz. Pamiętamy obraz ZOŚu za kadencji poprzedników,a teraz. Postawił zakład na nogi i tak będzie z naszym miastem.Pozdrawiam.

  • a kiedy dokończy ławki na promenadzie , już bym tylko za to zwolnił bym z pracy

 31. Każdy tylko nie Adam C.

 32. Lubię Filipa i na niego będę głosować -ul Krasickiego.

  • Czyli interes gminy się nie liczy tylko głos oddajesz bo gościa „lubisz.”
   To się z nim spotkaj może on Ciebie nie trawi i co wtedy???.

 33. Kredyty za inwestycje trzeba spłacać , posadka się sypie to trzeba znależć sobie kolejne przytulne miejsce. Jak nie tu tu tu .

 34. Pana ADAMA w Wolinie też nie chcą CO ZA STRATA?? Cóż chłopak teraz pocznie?Aj jaj jaj KAPLICA???

  • Trzeba domki budować na lecznicy, potrzebna kasa posada nie pewna , zwalniają prezesów.
   Jest takie powiedzenie że,, świnia najlepiej się naje przy korycie,,.

 35. Jestem spokojny o przyszłość naszej gminy. Pierwsze efekty pracy Pana Burmistrza już widać. Dobrze współpracowali z Panem Szyszkowskim jako radni, więc chętnie zobaczę kolejne efekty.

  • jako statyści dla dorosza

  • Jakie efekty? Wymieniaj, bo ja ich nie zauważyłem. W zasadzie może masz trochę racji narastaja te negatywne i tu się z tobą zgodzę

 36. Ludzie z jego okręgu nr 1 go nie chcieli chyba o czymś świadczy?Teraz próbuje sił z innego rejonu? Mam nadzieję, że i tam mieszkańcy podejmą właściwe decyzję i nie zagłosuja na pana Szyszkowskiego. Szkoda mandatu.

 37. Jakby miejsce się w zoś-iu zwolniło to ludzie w pracy by odetchneli ???

 38. Pan Adam dużo może pomóc miastu???? WOLNE ŻARTY!!! CHYBA SOBIE?

 39. Panie kierowniku Z O Ś u proszę o fakturkę że pan odnowił za własne pieniądze witacz w Lubinie
  Albo zmienić napis lub zamalować

 40. Czego się czepiacie Pana Adama. Chłopina się stara ma układy dużo może pomóc miastu i gminie

 41. Słyszałem że pan Celiński ma już zapewniony stołek w Wolinie to czego tu jeszcze chce ?

 42. Ktoś mi mówił, że miejsce kierownika ZOŚ się zwolniło. Ktoś coś wie?

 43. Idź i zapytaj jak Cie interesuje burmistrza. Tylko nie pan Szyszkowski, bo to by była porażka. Za nową energię już dziękujemy po dwóch miesiącach urzędowania.

  • Od lat śledzę młode twarze w naszej lokalnej polityce i Pan Filip Szyszkowski wyjątkowo pozytywnie się wyróżniał. Już w komisji pokazał co potrafi i pewnie może wnieść jeszcze sporo więcej

 44. A jak tam pan Adam i CBA co w związku z wyrokiem ??

  • Grunt się pali pod nogami to może na radnego się uda zawsze to parę groszy.

 45. To jak to jest ,jak pan Adam zostanie radnym to nie będzie mu można obniżyć pensji ?

 46. Już by dał sobie spokój ten Adam ,wywalą to drzwiami to oknem wraca ,namolny gość jak cholera, kampania się skończyła to i kłaniać się na mieście przestał ,połowy ludzi nie poznaje

  • Popieram sama prawda zaczepiał na ulicy, a teraz to mnie nie poznaje , co za charakterek to ma być radny. Zastanówcie się dokładnie na kogo głosować.

 47. Jedynie jedynie Adam.

 48. Dziękuję redakcji za sprostowania .

 49. Mam nadzieję, że p. Szyszkowski będzie miał szansę dokończyć ten swój projekt budżetu obywatelskiego. Bo w końcu ktoś pomyślał, że warto żeby mieszkańcy też mogli wpłynąć bezpośrednio na miasto w którym żyją

  • Nie tylko nie on. Nic nie wniósł przez 4 lata to i teraz nie wniesie. Zresztą co tu dużo pisać już żałuję że oddałem głos na nową energie

 50. Jaki człowiek renesansu??? ?

 51. ja zagłosuje na Panią bo panowie za bardzo są z urzędem powiązani

 52. Kolejność rejestracji komitetów była inna.
  Proszę pisać prawdę.

 53. Ja będę głosować na Adama, świeża krew w radzie przyda się!

  • Celiński swierza krew ? Szkoda gadać Burmistrz viceburmistrz, radny powiatowy wszedzie porażka to może chociaż na radnego się załapać

 54. Adam do boju!

 55. Kierownik ZOŚ-iu a co z tymi pismami co były wywieszane w Międzyzdrojach??? Takie małe pytanko?

  • Bo to nie tylko kierownik a prawdziwy „człowiek renesansu” jest.

   • A można być kierownikiem zakładu i radnym?

   • nie może być kierownikiem jak zostanie Radnym ale może być szeregowym pracownikiem ZOŚ z pensją kierowniczą , bo nie można mu będzie pensji zmienić

 56. Człowiek uczy się czegoś nowego całe życie. Tyle lat w Międzyzdrojach i pierwsze słyszę o ulicy Jana Pawła II, to te schody obok kościoła?

  • od dawnego Piekiełka uliczka w dół do ulicy Tysiąclecia Państwa Polskiego

  • Kilka lat temu tej ulicy nadano imię Jana Pawła II, schody noszą imię św Piotra Apostoła. Gdzie Ty mieszkasz? Jak się interesujesz miastem?Skąd czerpiesz informacje co się dzieje w Międzyzdrojach? Chyba nie z brukowców?