Zmiany w kierownictwie ZOŚ w Międzyzdrojach

Zakład Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach zyskał nowego kierownika. Wraz z dniem 01.02. stanowisko obejmie Joanna Różycka, dotychczasowa kierownik Referatu Budżetu i Finansów w Urzędzie Miejskim.

Burmistrz Mateusz Bobek przedstawił osobę, która z początkiem miesiąca przejmie obowiązki koordynacji prac gminnego ZOŚ-u.

Nową kierownik zostanie Joanna Różycka, od 18 lat związana zawodowo z Urzędem Miejskim, gdzie od 2008 r. sprawowała funkcję kierowniczą, a poprzednio funkcję Inspektor ds. wymiaru Podatków.

To pierwszy raz w historii Międzyzdrojów, kiedy kierownikiem Zakładu Ochrony Środowiska zostaje kobieta. Joanna Różycka podkreśla, że nie boi się ciężkiej pracy i jest gotowa dołączyć do zespołu ZOŚ w terenie.

Nowo mianowana kierownik zastąpi Adama Celińskiego, który sprawować będzie podobną funkcję w Wolinie.

Burmistrz zaznaczył w rozmowie, że nowa kierownik to kolejny krok do równego traktowania wszystkich pracowników w jednostkach gminnych.

110 komentarzy “Zmiany w kierownictwie ZOŚ w Międzyzdrojach”
 1. Nowe kierownictwo ZOŚ jest super. Wszystko ogarnia, jest czysto w mieście i na cmentarzu na którym jest jeden wodopój i dziury w jezdniach łatają jakby ładniej. I to wszystko mniejszą ilością ludzi bo część woli pracować w Wolinie. Tam lepiej płacą podobno

  • To dobre nowe kierownictwo jest super, a wszyscy odchodzą to faktycznie musi być świetna. Poza tym, że woda sodowa do głowy uderzyła, że zajmuje się wszystkimi plotami i mąż rządzi za plecami to tak jest super

 2. U róży co ma łeb za duży.

 3. Kierownik Celiński zaczął, a Kierownik Joanna Różycka kontynuuje głupi zwyczaj usuwania plażowego piachu ze zjazdów technicznych na plażę wprost na trawniki. Od kilku lat miasto jest zasypywane, a plaża się rozszerza wprost na ulice. W zeszłym roku radni trochę zdziwili się, że po zniszczeniu wydmy przy molo piach pojawił się na ulicy. No to niech teraz radni w nowym składzie pospacerują w kierunku zachodnim promenady i pooglądają, jak to wygląda. Każdy wiatr przesypuje piach z trawnika przy promce na sąsiednie ulice i na prywatne posesje.

  • To naturalne , że wiatr usypuje nową wydmę przez lukę tj zjazd techniczny, posadowiony wadliwie. Dlaczego? Ano jest pod wiatr i ma korytarz do usypywania wydmy na ulicach, gdyby zjazd był z wiatrem, wydma powstawałaby naturalnie tam gdzie jest. Może u stóp plaży byłoby więcej piasku. Mamy co mamy, projektant był zbyt pewny siebie. Inwestor nie jest winien, powinien tylko zainwestować w opinię fachowców np z Uniwersytetu Szczecińskiego

   • Tak. Ale dlaczego ten nasypywany piach jest przez pracowników przerzucany w głąb miasta? Co pochodzi z plaży powinno na nią wracać. Ale łatwiej jest zapiaszczać trawniki i ulice sąsiadujące z promenadą. Zapraszam na ul. Cichą i obok Gromady. Totalna bezmyślność w tolerowaniu takich zachowań pracowników.

 4. Zmiana kierownika jest widoczna – Międzyzdroje są brudne, chodniki w częściach miejskich niezamiatane, ślizgać się można na piasku, wysypanym jeszcze za Celińskiego. Zmiana póki co – na gorsze.

  • Trzeba wiecej maszyn i do tego innowacyjnych. Wystarczy dac ogloszenie o prace to ludzie wysla cv a nie wszystko po znajomosci i pozniej jest jak jest że ktos mysli ze potrafi osiagac efekty a weryfikuje to życie.

 5. Już widać pracę nowej kierownik mamy weekend i śmietniki pełne a nie widziałem żeby rano ktoś sprzatal jak to było za Adama zapowiada się bardzo czyste miasto

 6. Pewnie to przypadek, ale dopiero po zmianie kierownika zostało zabrane u mnie szkło.

  • To nie ZOŚ zabiera szkło i inne odpady z posesji.Ludzie od 5 lat PGK Wam wywozi śmieci wystarczy się trochę zainteresować i na pojemnikach poczytać.

 7. ” zielona ekipa” nie wykonuje niczyich poleceń bo ich brygadzistka odeszła i teraz plątają się po mieście z kosiarkami i grabiami. Dobrze by było gdyby zaczęli sensownie wykonywać swoją pracę a nie niszczyć rośliny

 8. Brak liści na drzewach ukazał nam sporo foliowych płacht zaczepionych na gałęziach. To jakieś podarte worki foliowe (duże śmieciowe), chyba powakacyjne latawce itp. Są one wysoko, więc ekipy sprzątające nie usuną tego z poziomu ziemi. Jakieś wysięgniki albo bosaki potrzebne. Zwłaszcza wzdłuż prestiżowej kładki na wydmach, bo teraz dużo ludzi tam spaceruje.

 9. Miejmy nadzieję że nowa pani kierownik ” poprawi” dzieła pani Anidy i że ” zielona ekipa” zacznie myśleć nad tym co robi. Koszenie w zimie i przycinanie roślin kiedy pora nie odpowiednia świadczy tylko o braku doświadczenia. Pani Asiu w pani nadzieja na pięknie ukwiecone miasto.

  • Proszę jeszcze „poprawic”Pania z okienka .
   Muchy w nosie .A jak wszystko wie najlepiej.

   • Ta Pani to się nadaje do ekipy sprzątającej. Styl nie godny stanowiska klasy i obycia wcale

   • A ty XXX pokazałeś styl i kulturę tym wpisem .

   • Styl i kulturę…styl językowy, składnia ok, wpis kulturalny, szczery.

  • Zielona ekipa to chyba wykonuje czyjeś polecenia

 10. Teraz czas zrobić porządki w spółce promenada. Dlaczego prezesi tak mało zarabiają czas na podwyżki przecież jest nowy rok. Przypomniało mi się jak jeden prezes argumentował chęć o podwyżkę tym że ma najmniej z prezesów.hsha czy ktoś zrobi z tym porządek.

 11. I widocznie tak ma być, nie wybrano go do powiatu, nie został wiceburmistrzem i nie jest już kierownikiem, to po co ma być radnym?

  • Pawełando

   To może by tak ten co mu już jak widać podziękowali w innym okręgu? Albo ta druga co nie wiadomo nawet czy jest na siłach ażeby sprawowac mandat?

   • Akurat znam Filipa od lat, starczy otworzyć nagrania z sesji, by zobaczyć, że zawsze był przygotowany. Jeszcze może nas wszystkich pozytywnie zaskoczyć.

   • Twój komentarz jest dyskryminujący i nacechowany pogardą. Wstyd mi za ciebie młody i zdolny, silny i piękny, szczęśliwy i zdrowy, nie znasz jednak godziny w której choroba i ciebie dosięgnie.
    Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe.
    Bez szacunku dla innych, daleko nie dojdziesz.

  • Do Wolina Go to Home.

 12. Czy to Pan Burmistrz miał prawo wyboru kandydatów i przewodniczących ?

 13. Zmiany tu też bip m-je
  § 1. Powołuje się Społeczną Komisję do Spraw Mieszkaniowych Gminy Międzyzdroje do dnia 31 stycznia
  2020 roku w składzie:
  – Przewodniczący Komisji – Izabela Suchłabowicz
  – Wiceprzewodniczący Komisji – Grzegorz Muklewicz
  – Członek Komisji – Ewa Trott
  – Członek Komisji – Anna Strużyna
  – Członek Komisji – Michał Sutyła
  – Członek Komisji – Dorota Siarska-Zacharewicz
  – Sekretarz Komisji – Dagmara Zygan

 14. Dobrze że kierownik swoje planu dotyczące tworzenia spółki bedzie realizował w Wolinie. KOlejnej SPÓŁKI nam nie potrzeba do wyciagania kasy na Pensje prezesików

  • A ja jestem pewny, że ZOŚ zostanie przekształcony w spółkę bo to będzie korzystniejsze dla gminy.

   Pozdrawiam

 15. Kierownikowi już Międzyzdrojacy podziekowali w wyborach i ocenili prace

 16. „Co chciałaby Pani powiedzieć na początek swojej nowej pracy ” – Mam 38 i dwoje dzieci…widać i słychać, że zmiana stanowiska była narzucona odgórnie, na innym portalu jest wywiad z Panem Dyrektorem może i bajer ,ale nie opowiada o sobie tylko o tym co chce zmienić, jaki ma plan, jakie działania podejmie, a tu…mundurki i jako księgowa rozliczanie…innych.

  • BAJER BAJER!!!

  • szkoda że kierownik przez 8 ostatnich lat nie realizował swiętnych pomysłów jakimi sypie jak z rękawa dla dobra Gminy Międzyzdroje.Teraz tutaj wilczy bilet to czary mary dla Wolinian.Miał swoje 5 minut nie wykorzystał

 17. PANI Kierownik tutaj na portalu jest info o pogodzie i podane są wartości temperatury .
  Czy dzisiaj o godzinie 10. tej jest sens posypywania chodników piasek z solą .????

 18. Z mocy art. 22 o pracownikach samorządowych za porozumieniem jednostek samorządowych i oświadczeniem woli pracownika można dokonać przeniesienia pracownika bez rozwiązania stosunku pracy na tych samych warunkach lub zmienionych np. co do stanowiska, wynagrodzenia.

 19. Bardzo dobry wybór ,gratulacje.

 20. Pan A traktował pracowników tak samo jak swojego sekretarza komitetu? Tak zamierza traktować mieszkancow okregu z ktorego startuje?

  • A kto bogatemu zabroni…..? Wszyscy bedziem sprowadzeni do roli służalczej…..

   • Pisz za siebie s nie za mnie.
    Ty może służalczy będziesz ja na pewno nie.

 21. Poprzednio jak spadł śnieg to kierownikiem był Pan A. C. I reakcja była natychmiastowa. Teraz będzie ekonomia

  • Tyle i ile razy byłam i Kierownika ZOŚ – zawsze było – „nie ma, wyszedł”

   • Czy chodzi o to by kierownik siedział za biurkiem czy o to by było w mieście czysto? Ja zawsze wszystko załatwiłem z pracownikami biurowymi. Kierownik nie był potrzebny, a kiedy był potrzebny to był wystarczyło się umówić

 22. KIErownik ZOSIU JA ROZUMIE ZE JEST SOBOTA ale wypada mundurem wdziac i przykładnie chodniki oczyścić bo śnieg sam długo będzie topniał…
  A może to jakaś nowa myśl technologiczna
  MIESZKANCU RADZ SOBIE SAM….
  Pozdrawiam.

 23. Pan Burmistrz jako były Ratownik jest bardzo często „głęboko przekonany” to zapewne od pływania po głębokich wodach.

 24. Pana Adama nie ma w zoś-iu ? OJ JAK CUDOWNIE!!! OJ JAK WSPANIALE!!!??????

 25. na tym portalu jest mieszkanką od 36 lat a na innym podaje że od 38 lat , co wywiad to mówi co innego

  • W punkt! Warto przeprowadzić w tym temacie dochodzenie, zapewne przez pierwsze dwa lata życia, Pani kierownik była radzieckim szpiegiem.

  • Ok, tak poważnie, bo to już któryś raz to samo o tym że w Międzyzdrojach mieszka 36 a ma 38 – jaka to różnica? Może zawęźmy „naszych” do tych tylko w Międzyzdrojach urodzonych i na dodatek ochrzczonych wg tego, a nie tamtego obrządku. Takie segregacje na pewno pomogą tutejszej społeczności.

 26. Znowu niewygodny komentarz?

 27. Dlaczego dzisiaj były koszone trawniki na promenadzie ?- jest zima
  A kilka dni temu „podcinano” hortensje ? – był mróz i środek zimy
  Zemsta na roślinach odchodzącej ekipy ?

  • Koszą zimą bo nie mają innego zajęcia, gdyby był śnieg to by odśnieżali, lód skuwali itp

   • A może to pierwsza decyzja Pani kierownik? Przecież obowiązki pełni od 1 lutego

  • Nie były przycinane hortensje tylko drzewka.Pracownik ekipy zielonej, któremu nie pasuje nowy brygadzista postanowił rozsiewać plotki.Oj, Panie Danielku (bo o tym pracowniku mowa) mam nadzieje, ze zaniedługo Pana zwolnią, lizodup Panny Anidy 🙂 🙂

 28. Dlaczego dzisiaj były koszone trawniki na promenadzie ?- jest zima
  A kilka dni temu „podcinano” hortensje ? – był mróz i środek zimy
  Zemsta na roślinach odchodzącej ekipy ?

  • Hortensje powinno się ciąć na początku MARCA i to też trzeba obserwowac pogodę.
   Jeżeli jest zimmno i są mrozy cięcie przesuwamy na początek
   KWIETNIA.
   ALE O CZYM MY TUTAJ PISZEMY
   mamy zatrudnionego „OGRODNIKA MIEJSKIEGO”-ktory tak się zna na uprawie i pielęgnacji roślin jak świnka na uprawie bobu.
   MYŚLĘ że Pani kierownik w końcu zwróci uwagę na brak kompetencji „OGRODNIKA MIEJSKIEGO”
   PATRZ przykład „OGRÓD BYLINOWY”

   • Od jesieni zielenią w mieście zajmuje się mieszkaniec Międzyzdrojów.

   • Ogród bylinowy- zakłada się teoretycznie, że na być pielęgnowany i ma rosnąć i cieszyć oczy. Część bylin została usunięta po 2 latach ukorzeniania. Gdzie tu sens i logika trwałego zagospodarowania ziemi? Wiatr wywieje, zostanie znowu jałowa gleba.I znowu ładować kasę w nowe nasadzenia , oby nie roślinami jednorocznymi

   • Obecnie zielenią zajmuje się człowiek który silniki przewijal wcześniej. Czuję że będzie piękna zieleń w mieście w sezonie. Ciekawe jakie będą nasadzenia w tym roku i kto to projektuje

   • Marzyliśmy tyle lat o tym, żeby nasz mieszkaniec zajmował się zielenią w mieście i nareszcie to się stało. Będzie pięknie i po naszemu, nareszcie 🙂

 29. Proszę zatem zobaczyć jak ekipa ZOS na promenadzie niszczy resztki trawy koszac ją w zimę. Co nie wypaliło słońce zniszczą koszeniem w środku zimy. Będzie beton i piach. A gdzie zieleń?

 30. Może nowa Pani pomoże – dzisiaj widzieliśmy koszenie trawy na promenadzie – zimą?
  A kilka dni temu, podczas tych mrozów, były podcinane hortensje – podczas mrozów ?
  Czy to były „złośliwe” ostatnie decyzje odchodzącego kierownika ?
  Ale czemu niekorzystne dla roślin – one nie są winne „przetasowaniom”.

 31. Mieszkaniec

  Jak słychać na przekazie Panie Burmistrzu to nie od urodzenia jest mieszkanką? Ma 38 lat mieszka 36?
  .” Na początek pracy”,interesujace sformułowanie.

 32. Cyt „na tego kierownika” żenada.. Z dużą ilością mężczyzn… Świetny wybór nie ma co.. Brak słów

 33. Panie Burmistrzu stosunek pracy zapewne został rozwiązany za wypowiedzeniem jednej ze stron lub za porozumieniem stron. Zakład w Wolinie nie jest jednostką macierzysta tym samym pracownik nie mógł zostać tam przeniesiony.

 34. Nowa praca od sprzątnięcia parkomatów które zapomniał Celiński zabezpieczyć i sprzątnąć z ulicy.

 35. A były kierownik to taki chorowity? Nigdy nie trafiłem na niego w Zosiu. Czy to prawda że był na „niekończącym się” zwolnieniu?

  • No bardzo chorowity bo ma 35-40 lat i już się tyle natyrał, że hoho. Ręce ma poobrywane od ciężkiej pracy na rzecz miasta Międzyzdroje.

 36. Panie Burmistrzu brawo za odwagę przyda się twarda ręka w zakładzie, a nie Adaś zajmujący się wszystkim tylko nie pracą w zoś

 37. Najgorsze jest to, że osoba na kierowniczym stanowisku jak wynika z wypowiedzi, nie ma pojęcia o zarządzaniu.
  Rajcuje ją natomiast mnogość mężczyzn …
  Dobrze, że operator”tuby burmistrza” się zreflektował i uciął niewygodne treści bo wstyd i opciach …

 38. No to sobie pan Burmistrz polepszył! Myślę , że Pani się kompletnie nie nadaje na to stanowisko!!! Pani Joanno – powodzenia mimo wszystko!!! Może nas Pani miło zaskoczy?

 39. Miałem przeczucie, że mówiąc o zwolnieniach w urzędzie, ten ktoś odejdzie ze względu na docinki innym i inne
  Kierownik z pomysłem chodzenia w mundurkach to prl.
  Nowe ciuchy nie zaszkodzą, z elementami odblaskowymi a nie odblaskowe.
  Kiedy wybory?

  • Mundurek????O Boże!co za pomysł?Do kwiatków, parkomatów…..?Cyrk.Kierownik powinien godnie reprezentować swój zakład pracy!

 40. Wszystkie zmiany transparentne gratulacje dla b Burmistrza i nowej Pani kierownik Panu Adamowi dzieki a co do kandydowania do rady szkoda mandatu bo nie bedzie mial czasu uczestniczyc w komisjach oraz sesjach.

  • Szanowny wyborco. W naszej RM zasiadł pewien Pan przez wiele lat jako Radny i jako przewodniczący RM dopuki głos nie odmówił mu posłuszeństwa i w tym samym czasie pracował w urzędzie w Wolinie. Wróżenie z fusów czy szklanej kuli jakim to radnym będzie gdyby wygrał Pan Adam C. Jest nadużyciem i złośliwością i całkowicie bezasadne.

 41. Zbyszek twoi koledzy chyba nie bardzo zadowoleni z takich zmian. Zwłaszcza co niektórzy z „bunkra” hahaha. Życzę powodzenia w nowej pracy a panu burmistrzowi trafnego wyboru.

 42. Bardzo dobry wybór panie burmistrzu.
  Gratulacje dla pani Joanny Różyckiej.

 43. oj dobrze ze Pan Adam opuszcza zakład, można zapytać czemu tak późno

 44. W końcu kierownika będzie można zastać w zakładzie pracy

 45. Mieszkaniec

  Brawo Panie Burmistrzu, bardzo ważna zmiana. Teraz czas na dyrektora Biblioteki, MTBS, Promenada i Nowe Centrum. Następcom należy zmniejszyć pensję. Vox populi vox Dei.

  • A to niby dlaczego Biblioteki?Zrób tyle co Andżelika a będziesz WIELKI!Wspaniała kobieta, osobowość o dużym sercu…A nie jak teraz wybrani.Nawet w części wwypowiedzi nie dorównuje PANI DYREKTOR. Masakra jakaś i te układziki… ??

  • W nowym Centrum nie będzie żadnych zmian, albowiem Platforma Obywatelska współrządzi w Międzyzdrojach i na taką potwarz sobie nie pozwoli.

   Pozdrawiam

   • A w Promenadzie będą zmiany ?

   • Eugeniuszku co miska pusta i skamlesz????.
    Jesteś i bedzies zwykłym nierobem i to Ciebie cechuje.
    Pozdrawiam

  • A ja się pytam kiedy w międzynarodowej naszej instytucji kulturalnej zmiany?

 46. Dlaczego nie było żadnego konkursu na to stanowisko?

 47. No w końcu !!!! Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. I wygląd ma i kompetencję. Mam tylko nadzieję że nowa pani kierownik nie spoufali się zbytnio z pracownikami tak jak poprzedni kierownik i będzie równo pracowników traktowała.

 48. No to w księgowości i w Urzędzie odetchną.
  Kondolencje dla pracowników ZOŚ

 49. Znam osobę która złożyła papier do Zwik i czeka na miejsce pracy.
  Ciekawe jakie kompetencje będzie miał „nowy pracownik Zwik „.
  Były kierowca Zosiu???.

 50. gal anonim

  może teraz w końcu kierownika będzie można spotkać na miejscu a nie wiecznie na zwolnieniu albo nie ma go w pracy

 51. mieszkaniec

  Co za dobra zmiana :))))ciekawe co z jednym z wielu mężczyzn do ogarnięcia przez Panią J.K. Czyżby została kierowniczką męża. Albo mąż też awansuje do ZWiKu. 😉

 52. Pana Adama zwolnili z pracy!? ?Najwyższy czas ludzie będą mieli spokój psychiczny ???

  • Mieszkaniec

   na szczęście ! nie wiem co on jeszcze tu szuka i po co do tej rady się pcha 🙁