Zbiórka i pomoc duchowa dla ks. Tomka z Wisełki

Tak brzmi hasło kampanii społecznościowej, mającej na celu pomoc w kosztownym leczeniu i powrocie do zdrowia dla ks. Tomasza Kuryłowicza – proboszcza parafii pw. św. Józefa w Wisełce (dawnego wikariusza w Międzyzdrojach w latach 1999-2004).


Na prośbę fundacji – „Stowarzyszenie ZmieniaMY Wieś” przekazujemy te informację i zachęcamy do pomocy materialnej i duchowej w modlitwie w jego intencji przez wstawiennictwo św. Józefa, który został ogłoszony przez Papieża Franciszka patronem tego roku i którego wstawiennictwem cieszą się parafianie z Wisełki.Wszelkie informacje znajdziemy na profilu FB akcji prowadzonej przez stowarzyszenie.

„Nasza społeczność jest dla wszystkich o otwartym sercu, którzy chcą wesprzeć zbiórkę dla ks.Tomka, człowieka który dla większości jest przyjacielem. Dla tych, co nie mieli okazji jeszcze go poznać, zaświadczamy, że ma serce na dłoni i zawsze można na niego liczyć. Wobec tego zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej inicjatywy tj. zaangażowania w licytację niesamowitych voucherów, upominków, usług i wszystkiego tego co chcielibyście ofiarować na ten cel. 

Zapraszamy Was i liczymy na Wasze wsparcie. My lokalnie jesteśmy razem zjednoczeni w tym działaniu abyśmy Wszyscy mogli wspólnie tworzyć dobro. Aktualnie Ksiądz przebywa na leczeniu onkologicznym podczas którego bierze chemie. Stan jego zdrowia jest na tyle poważny, że nadzieją dla niego jest leczenie w klinice w Niemczech, gdzie jego stan zdrowia jest konsultowany na bieżąco z lekarzami. Na ten moment koszt leczenia wynosi około 45 tysięcy Euro. Naszym celem jest osiągniecie w jak najszybszym czasie tej kwoty, aby dalsze leczenie mogło być kontynuowane w Niemczech. Siła i moc jest w naszym wspólnym działaniu i modlitwie. Nasza zbiórka – „Zbiórka dla księdza Tomasza z Wisełki” jest jedyną i oficjalną zbiórką na ten cel, z której wszystkie zebrane środki zostaną bezpośrednio przekazane na leczenie Księdza Tomasza.

Jest to zbiórka oficjalnie zgłoszona i zarejestrowana na publicznych stronach zbiórek pod adresem zbiorki.gov.pl, co do której wszystkie procedury zatwierdzające zostały spełnione. Ten sposób zbierania środków pozwala nam na nie płacenie żadnych procentów i prowizji od zebranych środków. Dodatkowo – my jako lokalna społeczność możemy się zjednoczyć i połączyć nasze siły właśnie w tym celu. Każdy może ofiarować coś na licytację, brać udział w licytacji bądź też bezpośrednio dokonać wpłaty na konto podane na stronie. Dlatego prosi się osoby zainteresowane pomocą o wsparcie.

Natomiast osoby które nie są zdecydowane pomagać, prosimy o nie przeszkadzanie. Skoncentrujmy Wszyscy nasze siły materialne i duchowe na pomocy dla Księdza Tomka.Wszystkich darczyńców prosimy o wpłatę na nr rach.:

70939300000018896820000020
BS Wolin,
dla wpłat zagranicznych nr rach.: PL70939300000018896820000020 SWIFT CODE: GBWCPLPP.

Tytułem : „Darowizna na leczenie księdza Tomasza z Wisełki”.
Nazwa odbiorcy przelewu: „Stowarzyszenie ZmieniaMY Wieś”.

Jednocześnie informujemy, iż umieszczenie słowa darowizna w tytule dokonanego przelewu pozwala na odliczenie wpłaconej kwoty od podatku przy składaniu rocznego zeznania podatkowego”.
Dziękujemy.
 https://www.facebook.com/Społeczność-zbiórka-dla-księdza-Tomasza-z-Wisełki-103594298388618/?ref=page_internal