Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty dziennikarskie do MDK – już 6 lutego!

Warsztaty poprowadzi Magdalena Kuszewska- dziennikarka od kilkunastu lat. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. 

Publikowała teksty i wywiady w takich magazynach, jak: „Twój Styl”,  „Pani”, „Gala”, „Olivia”, „Świat Kobiety”, „Esquire”, poza tym w „Gazecie Wyborczej” i „Polityce”; autorka przewodnika „Europa na zakupy” i współautorka książek: „Co boli związek” oraz „Ginekolodzy”. Pracowała też krótko w 4Fun TV. Prowadziła konferencje, spotkania ze znanymi osobami (np. na Kongresie Kobiet).

W planie warsztatów – prezentacja zdjęć m.in. z Robertem Lewandowskim, Marcinem Gortatem, Grzegorzem Krychowiakiem i Celią Jaunat, Grzegorzem Markowskim z Perfectu, Małgorzatą Sochą, Magdaleną Boczarską.

Magda opowie ciekawostki z życia dziennikarki: jak prawie się spóźniła na samolot do Sewilli do Krychowiaka, jak Lewy wpuścił ją wieczorem na pusty stadion w Dortmundzie, jak Magda Boczarska wybierała długo lunch do wywiadu, jak Paweł Domagała prosił, abym mu podać, ile ma odsłon jego utwór, jak Gortat zaprosił ją na wywiad kilka godzin po imprezie, jak pomogła oblać wodą Jarka Kreta i Marię Seweryn, jak zrobiła wywiad ze znanymi parami o miłości, a one się potem zaraz rozstały itd…

Dzieci dowiedzą się o tym, co robi dokładnie dziennikarz, jak się szykuje do wywiadu, a wreszcie-jak się robi gazetę : redakcja, planowanie numeru, autoryzację. Będzie też czas na pytania dzieciaków. Nauczymy się, jak pisać profesjonalnie informację prasową. Będziemy układać parami scenki: dziennikarz kontra gwiazda, a dzieci wcielą się raz w tę osobę, raz w tę.
Pogadamy, o co warto pytać gwiazdy, a o co nie wypada, czym są tabloidy i papparazzi, usłyszymy anegdoty o gwiazdach polskich.

Zapraszamy serdecznie 6 lutego o godzinie 13.00 do MDK!

One Response to “Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty dziennikarskie do MDK – już 6 lutego!”
  1. Magdusia,pozdrawiam serdecznie.twoja fanka