Zapraszamy do Świnoujścia!

Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim od 1 lipca zawiesił działalności oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologii, dlatego serdecznie zapraszamy Pacjentki do skorzystania z usług Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o. Krótko o funkcjonujących u nas oddziałach poniżej:

Oddział Ginekologiczny

Oddział dysponuje 16 łóżkami, zapewnia leczonym kobietom komfortowe warunki pobytu w dwuosobowych salach. Każda z sal wyposażona jest w węzeł sanitarny (wc, prysznic).

Oddział prowadzi pełny zakres diagnostyki i leczenia schorzeń narządu płciowego. Posiada duży zakres możliwości diagnostycznych (nowoczesne aparaty USG, KTG). W ramach oddziału funkcjonuje

Poradnia Ginekologiczno – Położnicza, która prowadzi m.in. ambulatoryjną opiekę poszpitalną, a także badania profilaktyczne w kierunku raka szyjki macicy.

Oddział Położniczy

Oddział w naszym szpitalu dysponuje blokiem porodowo – operacyjnym z 10 łóżkowym oddziałem położniczym rooming-in – razem z dzieckiem od pierwszych chwil po porodzie.

W oddziale proponujemy pojedyncze sale porodowe, które zapewniają komfortowe warunki porodu (wc, prysznic). Sale porodowe wyposażone są w nowoczesne łóżko porodowe, worek sako, piłki porodowe, krzesełko porodowe, kącik do pielęgnacji noworodka z nowoczesnym stanowiskiem do resuscytacji.

Jedna z sal porodowych wyposażona jest w wannę przystosowaną do odbierania porodów w imersji wodnej oraz prowadzenia I okresu porodu w wodzie. Istnieje także możliwość złagodzenia bólu porodowego przez wziewne zastosowanie środka znieczulającego.

Oddział dysponuje dwiema salami jednoosobowymi w których możliwa jest całodobowa obecność i współudział przy pielęgnacji noworodka ojca dziecka. Ponadto w ramach Oddziału Położniczego prowadzimy bezpłatną Szkołę Rodzenia „Bocianek”. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godz. 17:30 w budynku Szpitala na II piętrze.
Ordynator Oddziału Ginekologicznego i Położniczego – lek. med. Renata Waszczuk, tel. 91 32 67 443
Pielęgniarka Oddziałowa – Jolanta Ławińska, tel. 91 32 67 357

Oddział Neonatologiczny

Oddział dysponuje 10 miejscami. Wyposażony jest w nowoczesną aparaturę do monitorowania i podtrzymywania podstawowych funkcji życiowych noworodka: inkubatory, kardiomonitory, skaner naczyń. Oddział funkcjonuje w systemie rooming-in, co zapewnia nieograniczony kontakt noworodka z rodzicami. Rodzice uczeni są prawidłowej pielęgnacji i kąpieli dziecka.
Promujemy karmienie naturalne i profesjonalnie uczymy mamy prawidłowych technik karmienia piersią oraz metod wspomagania laktacji.
Zdrowemu noworodkowi oddział oferuje badania przesiewowe czyli:

– badanie w kierunku wykrywania wrodzonych zaburzeń metabolicznych
– badanie słuchu metodą otoemisji
– test pulsoksymetryczny pozwalający na wczesne wykrycie przewodozależnych wad serca.

W razie potrzeby noworodkom wykonuje się USG mózgowia oraz jamy brzusznej. Wizyty lekarzy neonatologów odbywają się w salach w obecności mamy. Oddział oferuje odpłatnie: wypożyczanie łóżeczek, wagi, nieinwazyjne mierzenie poziomu bilirubiny.

Ordynator Oddziału Neonatologicznego – lek. med. Renata Panowek Brzezowska, tel. 91 32 67 412
Pielęgniarka Oddziałowa – Alicja Wojciechowicz – Kupczyk, tel. 91 32 67 430

Informacje o pełnym wachlarzu usług znajdziecie Państwo na stronie: https://szpital-swinoujscie.pl/ oraz na fanpagu w portalu społecznościowym facebook: https://www.facebook.com/szpitalswinoujscie

Prezes Zarządu
Dorota Konkolewska