Zamontowano nowe stacje napraw rowerów, wózków itp.

2
1923

Międzyzdroje – przyjazne rowerzystom!

Rowerzyści mogą korzystać już z 3 ogólnodostępnych, samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Nic tak nie psuje wycieczki jak niespodziewana awaria roweru. Brak powietrza w oponie, zerwany łańcuch, czy niedziałające hamulce. Dla miłośników wycieczek rowerowych dużym udogodnieniem będzie możliwość samodzielnego naprawienia roweru, bez szukania stacji naprawczych.

Z myślą, o nich zamontowaliśmy 3 nowoczesne,  samoobsługowe stacje do naprawy rowerów przy głównych szlakach – ścieżkach rowerowych Velo Baltica (R-10) i Wokół Zalewu Szczecińskiego: przy ul. Polnej/róg ul. Gryfa Pomorskiego, vis a vis Bunkra V-3 w Wicku ul. Nadbrzeżna oraz przy Informacji Turystycznej ul. Promenada Gwiazd 2.  Samoobsługowe stacje napraw rowerów oferują zestaw narzędzi i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. Możliwe też jest zwieszenie roweru w specjalnym uchwycie na czas naprawy. Stacje mogą służyć nie tylko rowerzystom, mogą z nich korzystać opiekunowie osób niepełnosprawnych dla serwisu wózków oraz rodzice do naprawy wózków dziecięcych. Zapraszamy do korzystania. 

Jest nam też niezmiernie miło przekazać Państwu, iż Miejska Informacja Turystyczna w czerwcu br. uzyskała Certyfikat – „Miejsce Przyjazne Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim”  i została włączona do nowej aplikacji w systemie iOS z wszystkimi trasami rowerowymi Pomorza Zachodniego – www.rowery.wzp.pl.

Aplikacja zawiera aktualne przebiegi tras rowerowych Pomorza Zachodniego, w tym Velo Baltica (Euro Velo 10/13, R-10), trasę Pojezierzy Zachodnich, Blue Velo, Stary Kolejowy Szlak i trasę Wokół Zalewu Szczecińskiego. Przy trasach zaznaczone są i opisane warte uwagi obiekty i miejsca przyjazne rowerzystom. Niektóre z obiektów opatrzone są panoramami sferycznymi.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej do pobrania w App Store oraz Google Play.

Wybierz się w niezapomnianą wycieczkę rowerem przez Pomorze Zachodnie – zapraszamy!

Jadwiga Bober – Referat Promocji, Kultury I Turystyki

2 KOMENTARZE

  1. Droga przez WPN będzie droga od jutra 7zł za wejście do WPN. Następny krok to 2 zł za przejście brzegiem morza w jedną stronę?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.