Zakończono prace przy nowej trasie rowerowej

11
3993
video: miedzyzdroje.tv

30 września 2020 zakończono pracę przy drodze rowerowej w kierunku Wapnicy. Trasa rowerowa, która pozwoliła połączyć Wapnicę i Wicko (sołectwa gminy Międzyzdroje). Te odcinek połączy naszą Gminę z niemiecką część szlaku. Powstanie w ten sposób jeden z najciekawszych szlaków rowerowych polsko-niemieckiego pogranicza.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA.


To ważna inwestycja dla gminy i regionu, dla rozwoju turystyki aktywnej, która po wielu, wielu latach starań, dzięki zaangażowaniu i wsparciu naszego Samorządu oraz Województwa stała się faktem.

fot. miedzyzdroje.tv

Powstał w ten sposób jeden z najciekawszych szlaków rowerowych polsko-niemieckiego pogranicza.

fot. miedzyzdroje.tv
fot. miedzyzdroje.tv

fot.miedzyzdroje.tv

11 KOMENTARZE

 1. taka była fajna rozjazdówka, a teraz skrzyżowanie, a z tym pieszym to rzeczywiście ciekawe 😀
  za chodzenie po ścieżce rowerowej mandaty może będą wlepiać

 2. To jakieś brednie o nowej trasie, tej faktycznie nowej trasy wykonanej przez rok to około trzystu metruw na terenie Miedzyzdrojów i około kilometra przy Wapnicy. Wielki sukces
  Panie Burmistrzu !

  Proszę popatrzeć na Świnoujście , tam są trasy rowerowe z prawdziwego zdarzenia.

 3. Dlaczego od Czerwonego Domu w Zalesiu do Wicka został zabrany chodnik dla pieszych? Cykliści i tak nie jadą przez Wicko tylko drogą do Wapnicy i do Ścieżki rowerowej w Wapnicy.

 4. mam dwa zastrzeżenia co do tej drogi-pierwsza to dlaczego to skrzyżowanie jest pod kątem prostym-ja jako kierowca stwierdzam że jest to bardzo nie wygodne,przecież można było zrobić to łagodnym łukiem a druga sprawa to to nagranie przecież oglądając można dostać oczopląsu

 5. Moje małe sugestie-trzeba trochę wyciąć krzaczków by kierowcy aut jadący od Orlenu zauważali rowerzystów jadących od ronda.Proszę poprawić mocowanie barierek gdyż jakaś mądra głowa po prostu wbiła je w piach…Może by też wysypać podkład kolejowy o wielkości pięści tak jak to miało miejsce w sezonie na szlaku R10 za Lubiewem…?Taki bonusik;) Sorry za sarkazm z rańca ?

 6. Nierozumiem tylko po co trasa na odcinku od ronda niepodległości do mostku schodzi w dół a potem znowu do góry

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.