Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży

W sobotę 09 czerwca 2018 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej, ul. Spokojna 1 w Wolinie odbyła się „Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży” połączona z X – rocznicą powstania Klubu karate w Wolinie.

Z okazji jubileuszu na ręce Prezesa Klubu, w imieniu Burmistrza Wolina, Radna Rady Miejskiej Pani Krystyna Rytlewska złożyła gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych w działalność Klubu oraz życzyła dalszych sukcesów.

Organizacja zawodów możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wolin. W zawodach udział wzięli zawodnicy z trzech Federacji Karate województwa zachodniopomorskiego, w kategorii kata, kumite i grappling. Zmagania zawodników we wszystkich konkurencjach były bardzo wyrównane i zacięte, a większość z nich finałowych kończyła się dopiero po drugiej dogrywce.

Dekoracji zwycięzców Zachodniopomorskiej Olimpiady dokonali Pani Krystyna RYTLEWSKA oraz Prezes Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin Andrzej SAWICKI. Patronat medialny zawodów objął portal internetowy – zka.pl.

Zawodnicy Międzyzdrojskiego Klubu Sportowego Bushido zajęli następujące miejsca:

1. Martyna PALUCH – I miejsce w kumite dziewcząt 7-8 lat do 27 kg, I miejsce w grapplingu dziewcząt 8 lat OPEN
2. Zofia STASIEWICZ – III miejsce w kumite dziewcząt 9-10 lat do 32 kg, I miejsce w grapplingu dziewcząt 9 lat OPEN
3. Antonina SIDORUK – II miejsce w kumite dziewcząt 9-10 lat +32 kg, III miejsce w grapplingu dziewcząt 9 lat OPEN
4. Nicola SAWICKA – II miejsce w kumite juniorek 11-12 lat +43 kg
5. Adrian CZACHERSKI – I miejsce w kumite chłopców 8 lat +30 kg, II miejsce w kata chłopców do 8 lat, I miejsce w grapplingu chłopców 8-9 lat do 34 kg
6. Michał KARWAN – I miejsce w kumite chłopców 9-10 lat do 32 kg, III miejsce w kata chłopców 10 lat
7. Jakub PIWIŃSKI – II miejsce w kumite juniorów 15-16 lat +67 KG.

Gratulujemy naszym zawodnikom zdobytych miejsc medalowych i życzymy kolejnych sukcesów oraz Tomaszowi KARWAN za opiekę nad naszymi zawodnikami.

Zarząd
MKS Bushido