Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach

Jaki może być najlepszy prezent na Dzień Dziecka w 2019 r.? Taki, który daje dużo dobrej zabawy, a przy okazji rozwija wyobraźnię czy kreatywność młodego człowieka. Tak, to udział naszych dzieci i młodzieży w tegorocznym Najlepszym Dniu Dziecka na Wyspach!

1 czerwca 2019 r. na promenadzie oraz  w międzyzdrojskim Amfiteatrze setki dzieci obchodziły swoje święto. Punktualnie o godzinie 12:00 imprezę otworzył Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek oraz Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach Artur Duszyński.

W ramach programu artystycznego na scenie amfiteatru w Międzyzdrojach można było zobaczyć występy młodych wokalistów i tancerzy z Łotwy, Niemiec, Białorusi i Polski — uczestników XV Międzynarodowego konkursu-festiwalu „Karawana Kultury — Baltic Music Race”. W międzyczasie „Ekipa Wesołej Konewki” rozbawiała ze sceny wszystkich do łez i zabierała wszystkie dzieci do zabawy. Odbywały się wszelkiego rodzaju konkursy. Dzieciom malowano buzie oraz wręczano dmuchane baloniki.

Najmłodsi chętnie brali udział w konkursach z nagrodami. Wata cukrowa, kukurydza, grochówka, deserki danio rozdawane przez ekipę Małego Głoda, dmuchany plac zabaw,– i to wszystko za darmo dla dzieci oraz ich opiekunów w prezencie na Dzień Dziecka!

Tradycyjnie w czasie imprezy odbył się konkurs plastyczny „Na dwóch kołach”, którego tematem były „Moje wymarzone wakacje”. Dla zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: do 6 lat i  do 16 lat główną nagrodą były dwa rowery ufundowane przez Hotel „Aurora Family & Spa” oraz Berlin Doner Kebap. 

Na skwerze rekreacyjnym Komenda Powiatowa Policji z Kamienia Pomorskiego oraz Żołnierze z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa udostępnili dzieciom do zabawy swój sprzęt. Można było też pojeździć na konikach i kucykach. 

Międzyzdrojscy harcerze z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP także przygotowali mnóstwo wrażeń dla najmłodszych i tej starszej młodzieży. Na Alei Gwiazd zorganizowali wyścig o „Białego Orzełka ” na hulajnogach i rolkach. W wyścigu według kategorii wiekowej od 2 do 5 lat wzięło udział 20 maluchów, w kategorii 6-11 lat wystartowało 33 dzieci, a w kategorii od 12 do 16 lat aż 8 nastolatków.

O godzinie 15:45 odbyło się losowanie ufundowanych nagród przez: dwóch tabletów — Bistro i Pub Nemo oraz Krzysztofa Koczorowski, przenośnych głośników — Krzysztof Koczorowski, dużych pluszowych maskotek — Lunapark Komar, karnetów na basen — Golden Tulip Międzyzdroje Residence oraz głównej nagrody Xboxa 360 Kinect z 10 grami przekazanej przez Dominika Myszę. Również wręczane były nagrody za I miejsca w wyścigu na hulajnogach i rolkach. Nagrody wręczała Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów Beata Kiryluk.

Po godzinie 16:00  około półtora tysiąca kolorowych baloników marzeń odleciało w niebo. To właśnie marzenia we wspaniały sposób umilają nam życie i pozwalają oderwać się od rzeczywistości. To był wspaniały Dzień Dziecka, czego dowodem są setki uśmiechniętych, szczęśliwych dziecięcych twarzy.

Organizatorzy „Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach” składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy: wolontariuszom, gminnym jednostkom organizacyjnym, 8. Dywizjonowi Przeciwlotniczemu z Dziwnowa, Policji, Harcerzom z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP, Lasom Państwowym oraz Zakładowi Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach. 

Wielkie podziękowania należą się sponsorom:

Bistro i Pub Nemo, Berlin Doner Kebap, Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje, Hotel Aurora Spa&Welness, Danon, Mumu, Krzysztof Koczorowski, Restauracja Dolce Vita, Restauracja Neptun, Dystrybucja Gazu Wójcik, Lunapark Komar, Parking Międzyzdroje 24h ul. Komunalna, Bagiński & Chabinka Spa Międzyzdroje, Kostek Usługi Wykończeniowe, Robert Gałczyński i Rafał Deja, Golden Tulip Międzyzdroje Residence, Centrum Wolontariatu, Solmar, Willa Słowiańska, Wielka Wystawa Klocków Lego, Avril Nieruchomości, Oceanarium w Międzyzdrojach, Stadnina Koni Huculskich „Hucuł” Robert Stokowski, Unity Line, Park Linowy „Bluszcz”.

Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach współfinansowany był ze środków pochodzących z budżetu Gminy Międzyzdroje. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy już za rok na 11. edycję Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

Organizatorzy:

Gmina Międzyzdroje

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

KukuCorn

Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP

Fundacja Benefis

Promocja Międzynarodowy Dom Kultury