Wywóz odpadów: Poważny problem gminy Międzyzdroje?

Od kilku miesięcy przesyłają Państwo zdjęcia przepełnionych kontenerów oraz różnych problemów związanych z wywozem odpadów na terenie gminy Międzyzdroje. 

Dziś mieszkańcy miasta i sołectw zastanawiają się dlaczego ich śmieci nie zostały wywiezione? Śmietniki są przepełnione stanowiące zagrożenie dla zdrowia, nie wspominając o walorach estetycznych. Nieregularne odbiory śmieci i brak zaangażowania w czystość w gminie – to wady operatora odpowiedzialnego za wywóz odpadów? Czy umowa Gminy Międzyzdroje z przedsiębiorstwem obsługującym jest wystarczająca?

„(… ) od kilku lat zatruwają życie osobom mieszkającym na ul. Swiatowida 17 w Międzyzdrojach oraz jak sądzę wszystkim mieszkającym w pobliżu.
Kontenery na śmieci stoją niczym nie osłonięte, każdy korzysta z tych śmietników włączając okoliczne bary i restauracje. Smieci wysypują się na ulice. Jest to naprawdę tragiczny widok.(…)” – pisze zaniepokojona czytelniczka

Sytuacja wokół międzyzdrojskich śmieci staje się coraz bardziej napięta.

15 komentarzy “Wywóz odpadów: Poważny problem gminy Międzyzdroje?”
 1. Miasto powiększają-zabudowuja, wieżowce do nieba straszą z wydm,automatycznie wzrasta liczba turystów,a infrastruktura stoi w miejscu jak za dawnych czasów..15 lat wstecz.To samo z wywozem śmieci,2 auta na krzyż nie spełniające zadan z segregacja!! Krotkowzrocznosc władz miasta daje się we znaki!!Jeszcze więcej dawajcie zezwoleń na wieżowce,to kanalizacja nam pęknie,woda w kranie przestanie płynąć,brak sklepów spożywczych spowoduje ciągły brak nawet podstawowych artykułów,a śmieci nas zasypia..Ciekawa perspektywa,która bardzo szybko może nas czekać..

 2. Bulek kiepie obiecałaś że nie wzrosną oplaty na taczce cie wywioza

 3. Jak to jest przy prywatnych, wynajmowanych posesjach nie widać worków na segregacje tylko kubeł na wszystko, ale płacą za segregowane. Wszystkie odpady do jednego samochodu. Może tabliczki na posesjach o segregacji lub nie. To i kierowcy będą wiedzieć o co chodzi, bo biorą jak się da.

  • To już oznaczone kolorami i napisami pojemniki nie wystarczą?
   Jestem jednym z tych co sami wywożą na PSZOK szkło plastik metal i niektóre kompostowe bo część przetważam we własnym kompostowniku. Tylko dzięki temu, że niektórzy wywożą segregowane odpady na PSZOK to nasza gmina ma około 25% segregowanych. Papier do tej pory też sam wywoziłem ale sprawiłem sobie pojemnik w niebieskim kolorze i nakleiłem naklejkę z napisem Papier, którą kupiłem w firmie reklamowej bo w Urzędzie naklejek nie było chociaż trąbili, że za free można otrzymać. Tak to wygląda z dbałością i zachętą do segregacji o którą podobno tak zabiega burmistrz jak słyszałem na sesji, że może pojemniki będą kupować. Tak naprawdę to mało komu zależy na segregacji.

 4. Płacić należy za wykonanie usługi. Jeśli usługa nie zostaje wykonana to czy Urzędowi należy się zapłata? Przykład 21 czerwca miał być wywieziony papier nie został a pojemnik nadal stoi pełny. Jak go sam wywiozę na PSZOK to kto mi zwróci koszty wywozu? Tylko nie mówcie mi że na PSZOK nie pobierają opłaty. Tak to prawda ale zgodnie z ustawą i uchwałą płacę za odpady zmieszane a segregowane mam mieć wywożone w ramach poniesionej opłaty za zmieszane. To po pierwsze natomiast pozostaje pytanie kto ponosi koszty wywozu z PSZOK? Prawdopodobnie Zoś. Jeśli odpady segregowane odbierane są z posesji to koszty wywozu są po stronie firmy wywozowej w ramach zapłaty wynikającej z przetargu. A co jeśli do tej samej śmieciarki trafią wszystkie moje śmieci? Moja praca wyłożona w segregację pójdzie na marne. Opaly wzrosną bo pomimo że segreguję to może okazać się że wywożone są same odpady komunalne nie segregowane. Pomyślmy o tym

 5. może nie kompetentne osoby siedzą w referacie od śmieci? czas zeby temu sie pan Burmistrz przyjżał izainteresował

 6. A Wspólnota czy Spółdzielnia nie wiem do kogo należy ten budynek nie posiada Zarządu.

 7. Stworzyli uchwałę tę która obowiązuje i nałożyli same nakazy na mieszkańców które muszą spełniać. Co mnie interesuje jakaś firma wywozowa. Ja płacę za śmieci do UM i to z nim wiąże mnie ustawa i uchwała. Jak wyłoniony wywoźnik nie wywozi to niech urząd to robi a jak nie to sobie sam wywiozę i rachunek przedstawię UM do zapłaty

 8. Pewnie nie mogą ustalić do kogo śmieci należą i kto ma płacić za wywóz 😉

 9. P G K. WYWOZI na szypkiego pracownicy kończą prace juz o 11,12,godzinie i jadą do domu referat zajmujący sie odpadami nie reaguje jak są wywozone. Worki ze selektywnymi śmieciami zostawjają a puzniej Z O Ś musi zbierac zanich choć za wywóz kasuje P G K. a nie ZOŚ. Mam nadzeje że jak pani Ewa wruci z chorobowego to ogarnie ten bałagan

 10. Od dwóch lat nie rozliczam się z podatku w tej gminie. Dlatego też nie razi już moich oczu ten b…..el. Walka z komarami zaczyna się w sierpniu, ogródki dla dzieci remontuje się w deszczowe dni jesienne, odśnieżanie w marcu, o dziwo nawet koty zaczynają w kwietniu, Lenin w październiku, a wiece właściwie cały rok. Pozdrawiam ludzi nie karmionych kiełbasą.

 11. bo już w czerwcu śmieci powinny być wywożone 2 razy w tygodniu , są upały i przy wywozie raz w tygodniu to te odpady się gotują i po otwarciu takiego śmietnika od odoru można się zrzygać

  • Fakt ze czerwiec dla jednych jest już sezonem to dla radnych nie ! Opłaty pobierają cały rok wiec oszczędzają jak się da ! To ze śmierdzi i wysypuje się z pojemników to nikogo nie interesuje ! Pracownicy zatrudnienie do wywozu tez maja głęboko gdzieś to jak jest wykonywana przez nich praca-nie szanują i nie sprzątaj tego co wypadnie podczas wysypywania do samochodu . Latające resztki nie są sprzątane przez tych pracowników – natomiast to raczej ich obowiązek !

  • Zrzygać …? A co mają powiedzieć Panowie, którzy to zabierają? Sami robicie bałagan, jak się nie mieści w kontenerze to w worki pakyjcie, a te drżwi to czyje ?? Możecie sami podjechać do Zosiu i za darmo to przyjmą. Porządki sami zacznijcie od siebie drogie czyścioszki.