Wytną wszystkie drzewa w pobliżu Parku Chopina? – AKTUALIZACJA

Dzisiaj po południu w mediach społecznościowych pojawiła się gorąca informacja o rzekomej wycince ogromnej ilości drzew w pobliżu parku Chopina. Informacja ta rozgrzała do czerwoności „międzyzdrojski internet”.

Rzekomą informację, potwierdził ktoś z Urzędu Miejskiego….
Jesteśmy w trakcie sprawdzania tej informacji.

godz. 12.30 – Czwartek 5 grudnia 2019 – Aktualizacja poniżej:

Sprostowanie Burmistrza Międzyzdrojów – KLIKNIJ

Informacja dotyczy części Parku widocznej na zdjęciu

47 komentarzy “Wytną wszystkie drzewa w pobliżu Parku Chopina? – AKTUALIZACJA”
 1. Wycinają drzewa w Wolińskim Parku Narodowym w okolicach Warnowa (wiem bo widziałam), to dlaczego nie mają wycinać w parku miejskim.Jeśli to prawda to dramatyczny skandal.Mieszkańcy obudżcie się.

  • Panie Romanie bez przyczyny nic nigdy się nie dzieje i słusznie, że mieszkańcy są bardzo czujni. Oznacza to że niektórzy nie próżno walczyli o tereny zielone na promenadzie za poprzedniej kadencji. Zobaczymy efekt końcowy tej inwestycji do której dokładamy ok 50%czuje, ze czekają nas niespodzianki?

 2. Za nic nie będę nikogo przepraszał a tym bardziej że to prawda ?

 3. Dorośli ludzie a plotami się zajmują!wstyd!

 4. Jak się teraz czujecie ?

 5. I co z tą wycinka drzew w parku, może redakcja coś od siebie napisze w końcu portal internetowy. Czekam na info?!

  • Wycięte zostaną tylko te trzy stare drzewa zaraz przy siłowni. Szkoda ich, bo to bardzo rzadkie i ładne drzewa, ale faktycznie są spróchniałe… Może jednak można je uratować??

   Pozostałe są oznaczone do skatalogowania. Potwierdzone info!

   Przecież nikt normalny nie wycinałby całego parku, wiadomo , że mieszkańcy nie pozwoliliby na coś takiego.
   Wybuchła niepotrzebna afera i niektórzy powinni przeprosić i pousuwać swoje komentarze.

   • A nie myśli Pan że to dobrze że mieszkańcy są czujni? Bo ja uważam ze dobrze, a tym bardziej ze w wydziale ochrony środowiska nie podano dokładnej informacji

   • Oczywiście, że to bardzo dobrze, że mieszkańcy są czujni i rozumiem ogólne oburzenie. Mnie też ta informacja zmroziła.

    Ale pomyślmy już na spokojnie: nikt nie wydałby zgody na wycięcie parku, który de facto jest wpisany do Rejestru Zabytków.

 6. Bzdura, czy tak wygląda oznaczenie drzewa do wycięcia?! Oczywiście że nie!!! Każde drzewo otrzymało swój nr inwentarzowy jako pkt odniesienia w realizacji inwestycji zgodnie z jej planem. Jak zwykle miejscowe nieroby mają najwięcej do powiedzenia i krzyczenia. Ojj pani Neukampft, chyba trzeba byłoby odkręcić to co Pani niesłusznie rozkręciła i przeprosić kilka osób z urzędu.

  • Ta informacja była potwierdzana w Urzędzie Miasta przez urzędnika wiec nie ma za co przepraszać. A urzędnik ZOS powiedział ze to dla niego juz nie park bo przekazał go jako plac budowy firmie wykonawczej.Wiec informacja była sprawdzana w kilku źródłach i wszyscy potwierdzali ze …sie dzieje. A na nasze uwagi padło stwierdzenie ze plan był wyłożony rok temu i trzeba było wtedy protestować…Brawo za czujność i gotowość obrony tego co ważne. Danusiu N dziękujemy MK

   • Jak masz Pan coś napisać to napisz prawdę pracownik ZOŚ powiedział, że nie wie o wycince drzew a inwestycje prowadzone są przez Gminę Międzyzdroje a Zakład Ochrony Środowiska nie jest stroną w sprawie prowadzenia inwestycji tym bardziej o żadnej wycince drzew nie wie. I tak dla wyjaśnienia ZOŚ nie jest właścicielem żadnych terenów tylko Gmina Międzyzdroje więc nie może przekazać czegoś co nie należy do niego.

 7. Miłośnik Przyrody

  Barany nikt nie będzie wycinał zdrowych Drzew, a te stare jak komuś spad no głowę tez będziecie narzekać. Najpierw sie poinformować, a nie głupoty pisać. Ci co mają przy swoich Domach drzewa tez wycinają i palą w piecach i nikomu to nie przeszkadza najpierw pomyśleć a nie pierdoły pisać.

 8. Myślałem że czas samowoli się skończył że nowy burmistrz to człowiek z zasadami ale teraz widzę że zasady wszyscy mają gdzieś. IDŹMY BRONIĆ TYCH DRZEW I NIEPOZWULMY NA ICH WYCINKE, ZRUBMY TO DLA NASZYCH DZIECI !!!!

 9. mieszkanka od urodzenia

  Wycinają drzewa w Wolińskim Parku Narodowym w okolicach Warnowa (wiem bo widziałam), to dlaczego nie mają wycinać w parku miejskim.Jeśli to prawda to dramatyczny skandal.Mieszkańcy obudżcie się.

 10. Już myślałem że nic mnie nie zdziwi, najpierw jeden sprzedał wydmy koło mola a teraz wytna park. Ludzie idźmy bronić tych drzew niepozwulmy na taką samowole władzy

 11. Do Czesława 4 Grudnia 22:23 dowiedz się kto ma większość Czesiu i nie gadaj głupot!!! I pogonić sekretarza co on tu szuka!!! Odwołać Burmistrza przykro mi ale nie nadaje się do pełnienia tej funkcji.Nie dba o nasze miasto???Tutaj ma być zielono a nie betonowo CO TO MA ZNACZYĆ!!! ???OJ COŚ MI SIĘ WYDAJE ŻE KARIERA PANA MATEUSZA SZYBKO DOBIEGNIE KOŃCA I BARDZO DOBRZE.OBY JAK NAJSZYBCIEJ.

 12. JESLI TO PRAWDA TO JA NA TEGO BURMISTRZA JUZ NIGDY NIE ODDAM GLOSU I ZAŁUJE TYCH WYBORÓW, ALE WIECEJ TEGO BŁEDU NIE POPEŁNIE JAK ZAPEWNE WIEKSZOSC MIESZKANCOW PARKU OBECNYM WLADZA NIE WYBACZYMY!!! ZAPAMIETAJCIE

 13. Boże…. nie wierzę.

 14. Marian Matysiak

  Jeżeli to prawda ?/dziwi mnie brak szybkiego ewentualnego sprostowania ze strony UM/ to należy w trybie pilnym przystąpić do organizacji referendum w sprawie odwołania burmistrza naszej Gminy!!!

  • Może tak Pan sam siebie odwoła czy może przez lata w chemikach zaszkodził Panu jakiś odczynnik chemiczny.

 15. To miasto przestaje nadawać się do kurortu ,całkowite pochańbienie przyrody

 16. Sesja w trybie pilnym!

 17. Zaufałem chłopaczynie oddałem głos ale tera wiem że go zmarnowałem

 18. Marek Duczmański

  Usunięto, II. 3.d – regulamin portalu

 19. Wycianją drzewa bo co? powstanie tam kolejny wysoki budynek?

 20. Mieszkaniec

  Panie węgorz jeśli to prawda proszę zwołać sesję rady miasta w trybie pilnym my Na pewno przyjdzie my i rozliczymy burmistrza i radnych

  • jestem zaaa!

  • Jeśli to prawda to skandalem jest, że władza nie poinformowała mieszkańców o takiej wycince. Ciągle mówimy o ochronie środowiska, klimatu a w Międzyzdrojach ignorancja władzy sięga zenitu. Jak można?

 21. Ja pier… nie wieżę!

 22. Żałuję że oddałem głos na kogoś takiego jak Pan panie Mateuszu.

 23. Czyżby sekretarz żądził zamiast Pana Burmistrza??Do anonima z godz.20:29 UTNIJ SOBIE GŁÓWKĘ BO DO NICZEGO CI SIĘ NIE PRZYDA Z TAKIM MYŚLENIEM?A to prawda że urzędnicy mają za nic mieszkańców.PAMIĘTAJCIE MIESZKAŃCY MIĘDZYZDROJÓW LICZY SIĘ TYLKO SZMAL???AHA I JESZCZE JEDNO CHCE PAN BUDOWAĆ MOLOCHY A OCZYSZCZALNIA??? A JA MAM POPIERAĆ INNE PARTIE NIŻ PIS NIEDOCZEKANIE PO TYM CO WIDZĘ POWIEM JESZCZE RAZ ŻAŁUJĘ ŻE NA PANA GŁOSOWAŁEM PANIE BURMISTRZU A MOŻE ZGŁOSIĆ COŚ TAKIEGO DO TVP INFO??????

  • aaa ciąć 🙂 😉 lać beton tonami 🙂 🙂 asfaltować i brukować 😀 a na końcu trawę wyrwać 🙂 i resztkę roślin zaorać 🙂

  • Kontynłują zadanie Szyszki i pisu wyciąć co się da nakrasc ile się da w parku świerki sosny przeszkadzają ktoś powinien za to siedzieć

  • MOŻE ZGŁOSIĆ COŚ TAKIEGO DO TVP INFO??????
   A może bezpośrednio do zwierzchników – Rossija 24 ?

 24. NIE PAMIĘTAM TAKIE SKANDALU W MIĘDZyzdrojach. żeby bez żadnej informacji, wycinać tyle drzew

 25. A co na to pan dendrolog?

 26. Panie Burmistrzu co Pan wyprawia Sekretarz wyjedzie do Świnoujścia a Pantu zostanie i wtedy Pana docenimy coPan wyprawia! ¡!!!!!!!! ¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 27. Żeby kumple z ZOŚ iu mieli robotę w biurze ich coraz więcej a syf jak był tak jest

  • Syf to ty masz ale u siebie. Albo sam jesteś jak syf. Co ma ZOŚ z tym wspólnego. Co nie posprzątali Ci na prywatnym terenie bo nie ma znajomych już.

 28. Ludzie patrzcie jak się niszczy MIĘDZYZDROJE a Pan Burmistrz co robi?Mało ma miejsca? Panie Burmistrzu co pan wyprawia?Nie potrafię tego zrozumieć człowiek na takim stanowisku powinien świecić przykładem a tu co??????

 29. Urzędnicy mają za nic mieszkańców

 30. Dramat..jak można zabijać resztkę zieleni w Międzyzdrojach!