Wymiana oświetlenia w Gminie Międzyzdroje

Gmina Międzyzdroje doczeka się nowej inwestycji. Dziś Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek podpisał umowę na modernizację oświetlenia na terenie Gminy Międzyzdroje (należącego do Gminy i ENEA) z wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu. Firma ITINET R.Wojniusz, R.Wojniusz s.c. z Zielonej Góry, przedstawiła najkorzystniejszą ofertę, wyceniając roboty na kwotę 1 238 548.50 zł.

Jak informowaliśmy Państwa wcześniej, w kwietniu br. Rada Miejska w Międzyzdrojach wyraziła zgodę na zaciągnięcie pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Kwota w wysokości 2,5 mln złotych ma posłużyć na wymianę oświetlenia ulicznego na terenie miasta.

Zmianą objęte zostanie 521 opraw oświetleniowych, należących do ENEI oraz 489 opraw, będących w zasobie Gminy. Nasi sąsiedzi- Kamień Pomorski czy Dziwnów przeprowadzili już modernizacje tego typu. Czas i na Nas.

Wyposażenie Gminy w nowoczesne oświetlenie przyniesie Nam znaczne oszczędności.

Biorąc pod uwagę rosnące opłaty za media, nie ulega wątpliwości, że podjęta przez Radę Miejską decyzja była jak najbardziej zasadna- mówi burmistrz Mateusz Bobek.