Od kilku dni dostajemy e-maile i telefony od zaniepokojonych turystów i mieszkańców dotyczące wycinki drzew na wydmie przy ul. Gryfa Pomorskiego (Gryfa Las) w Międzyzdrojach. Pytacie Państwo, kto na to pozwala?

Z naszych informacji wynika, iż ten teren wydmy w tej lokalizacji należy do Urzędu Morskiego i prowadzona jest tam tzw. produkcja leśna.Co oznacza produkcja leśna?

To użytkowanie lasu (głównie produkcję drewna) oraz działania związane z utrzymaniem trwałości drzewostanów w warunkach ich eksploatacji: hodowlę, ochronę, utrzymanie i powiększanie zasobów leśnych, a także gospodarowanie zwierzyną leśną. (Wiki)

Więcej informacji na temat tzw. produkcji leśnej, w tym miejscu uzyskają Państwo u gospodarza terenu tj.:
Urząd Morski, Skłodowskiej-Curie 18, 72-500 Międzyzdroje
nr tel. +48 91 328 25 65 lub pod nr tel. +48 91 328 01 19

16 KOMENTARZE

 1. W WPN nie wolno zerwać ani gałązki,ani grzyba,ani jagód.To PARK NARODOWY a wiec nas wszystkich.Dlaczego,co jest powodem tej strasznej rzezi drzew jaka ma miejsce w WPN .Na całym odcinku od końca ul.Leśnej a skończywszy na końcu parku pod Warnowem słychać tylko dżwięk pił i trzask ściętych drzew.Leża poukładane na polanie a potem przyjeżdża ciężki pojazd i ładuje te dłużyce i…..no właśnie,dokąd je wywozi.?.Ta rzeź trwa już kilka lat.Park jest duży,można rżnąć.!!!!!!!! Panowie Szefowie Obrońcy Wolińskiego Parku Narodowego obudźcie się.To ma być PARK NARODOWY a nie prywatny folwark.A jeszcze zapowiadana opłata za wejście do WPN !!!!???? O co tu chodzi ????

 2. Zgadzam się z Antkiem – “produkcja leśna ” akurat w TYM miejscu? Nikt nie jest głupi – piękny teren z widokiem na morze, tylko te cholerne drzewa przeszkadzają.
  Ogłaszam konkurs na nazwę kompleksu apartamentowców, które tu powstaną. Moja propozycja ” 30 Srebrników”

 3. Ewidentny teren szykowany pod apartamenty!
  Urząd Morski to tylko ludzie-pieniądz nie śmierdzi w tych czasach!

 4. Witam. Czuję się dobrze i Tobie Anonimie tego życzę. Piszę o tym co widzę a widzę że pozysk drewna w WPN trwa. Drzewa padają też w mieście i przy Gryfa Pomorskiego też. Aby takie rozmiary drzewa osiągnęły potrzeba wielu wielu lat A tu ciach ciach i drzewa nie ma. Tylko szkoda że się tyle gada o smogu a tlenotworcze drzewa pod nóż

 5. A czemu zwalasz na opozycję przecież tutaj ma większość PO które tak się chwali że to oni wszystko robią najlepiej🤣

 6. mnie interesuje dlaczego opozycja polityczna nie zajmie się tym tematem,przecież taka rzeż drzew jaka się teraz odbywa wszędzie zaznaczam wszędzie to jest temat do głębokiego zastanowienia,to po pierwsze a po drugie to co się dzieje z tym pozyskanym drewnem,zaznaczam że nie jest to żadna opałówka tylko piękne wyrośnięte dłużyce,kilku dziesięcioletnie drzewa

  • nie chodziło mi o opozycję miejscową tylko o tych którzy siedzą w sejmie,ponieważ niszczenie naszego dobra narodowego odbywa się w całym kraju a jestem pewien że jest to podyktowane przez rządzących ponieważ notorycznie zaczyna brakować monety a zwróćmy uwagę że parki narodowe,lasy państwowe i jeszcze inne jak choćby sum/czyt SUM są agendami państwowymi i stąd moje moje pytanie dlaczego opozycja nie zajmuje się tym problemem….,pewnie będzie tak
   PIS zniknie i las zniknie

 7. Potroszeczku potroszeczku i wytną wszystko i postawią wspaniałe hotele tylko jeszcze nie wiem po jakiego grzyba nam to potrzebne😤 A co pan na to Panie Burmistrzu???😏Nic się nie stało???🥺

 8. Najlepiej rzeb na głowę pospadały ten kto nie zna podłoża to lepiej rzeźby nic na ten temat nie pisał

 9. To się nazywa walka ze smogiem. W WPN też pozysk drewna. A drzew wiekowych coraz mniej. Smog smog a drzewa padają ścięte.

 10. napisałam prośbę do jednej z telewizji, aby się zajęła tematem wycinki. Gęsty Las Bukowy na wydmie – miejsce newralgiczne dla natury. dla ekosystemu przy plaży. W tym miejscu prowadzi się produkcje leśną??? Ścina się drzewa na sprzedaż ?? Co to za kraj? Może jak się tym telewizja zajmie, gdzieś polecą głowy. Wstyd i kolejny absurd.

Comments are closed.