Wycinka drzew przy ul. Gryfa Pomorskiego

Od kilku dni dostajemy e-maile i telefony od zaniepokojonych turystów i mieszkańców dotyczące wycinki drzew na wydmie przy ul. Gryfa Pomorskiego (Gryfa Las) w Międzyzdrojach. Pytacie Państwo, kto na to pozwala?

Z naszych informacji wynika, iż ten teren wydmy w tej lokalizacji należy do Urzędu Morskiego i prowadzona jest tam tzw. produkcja leśna.

Co oznacza produkcja leśna?

To użytkowanie lasu (głównie produkcję drewna) oraz działania związane z utrzymaniem trwałości drzewostanów w warunkach ich eksploatacji: hodowlę, ochronę, utrzymanie i powiększanie zasobów leśnych, a także gospodarowanie zwierzyną leśną. (Wiki)

Więcej informacji na temat tzw. produkcji leśnej, w tym miejscu uzyskają Państwo u gospodarza terenu tj.:
Urząd Morski, Skłodowskiej-Curie 18, 72-500 Międzyzdroje
nr tel. +48 91 328 25 65 lub pod nr tel. +48 91 328 01 19

16 komentarzy “Wycinka drzew przy ul. Gryfa Pomorskiego”
 1. stała mieszkanka

  W WPN nie wolno zerwać ani gałązki,ani grzyba,ani jagód.To PARK NARODOWY a wiec nas wszystkich.Dlaczego,co jest powodem tej strasznej rzezi drzew jaka ma miejsce w WPN .Na całym odcinku od końca ul.Leśnej a skończywszy na końcu parku pod Warnowem słychać tylko dżwięk pił i trzask ściętych drzew.Leża poukładane na polanie a potem przyjeżdża ciężki pojazd i ładuje te dłużyce i…..no właśnie,dokąd je wywozi.?.Ta rzeź trwa już kilka lat.Park jest duży,można rżnąć.!!!!!!!! Panowie Szefowie Obrońcy Wolińskiego Parku Narodowego obudźcie się.To ma być PARK NARODOWY a nie prywatny folwark.A jeszcze zapowiadana opłata za wejście do WPN !!!!???? O co tu chodzi ????

 2. Zgadzam się z Antkiem – „produkcja leśna ” akurat w TYM miejscu? Nikt nie jest głupi – piękny teren z widokiem na morze, tylko te cholerne drzewa przeszkadzają.
  Ogłaszam konkurs na nazwę kompleksu apartamentowców, które tu powstaną. Moja propozycja ” 30 Srebrników”

 3. Ewidentny teren szykowany pod apartamenty!
  Urząd Morski to tylko ludzie-pieniądz nie śmierdzi w tych czasach!

 4. Witam. Czuję się dobrze i Tobie Anonimie tego życzę. Piszę o tym co widzę a widzę że pozysk drewna w WPN trwa. Drzewa padają też w mieście i przy Gryfa Pomorskiego też. Aby takie rozmiary drzewa osiągnęły potrzeba wielu wielu lat A tu ciach ciach i drzewa nie ma. Tylko szkoda że się tyle gada o smogu a tlenotworcze drzewa pod nóż

 5. A czemu zwalasz na opozycję przecież tutaj ma większość PO które tak się chwali że to oni wszystko robią najlepiej?

 6. mnie interesuje dlaczego opozycja polityczna nie zajmie się tym tematem,przecież taka rzeż drzew jaka się teraz odbywa wszędzie zaznaczam wszędzie to jest temat do głębokiego zastanowienia,to po pierwsze a po drugie to co się dzieje z tym pozyskanym drewnem,zaznaczam że nie jest to żadna opałówka tylko piękne wyrośnięte dłużyce,kilku dziesięcioletnie drzewa

  • nie chodziło mi o opozycję miejscową tylko o tych którzy siedzą w sejmie,ponieważ niszczenie naszego dobra narodowego odbywa się w całym kraju a jestem pewien że jest to podyktowane przez rządzących ponieważ notorycznie zaczyna brakować monety a zwróćmy uwagę że parki narodowe,lasy państwowe i jeszcze inne jak choćby sum/czyt SUM są agendami państwowymi i stąd moje moje pytanie dlaczego opozycja nie zajmuje się tym problemem….,pewnie będzie tak
   PIS zniknie i las zniknie

 7. Potroszeczku potroszeczku i wytną wszystko i postawią wspaniałe hotele tylko jeszcze nie wiem po jakiego grzyba nam to potrzebne? A co pan na to Panie Burmistrzu????Nic się nie stało????

 8. w WPN to jest rzeźnia jakiej jeszcze nie widziałem

 9. Wreszcie jakiś porządek zrobią…

 10. Jagódka Ty masz chora głowę i się wszędzie wpieprzasz

 11. Najlepiej rzeb na głowę pospadały ten kto nie zna podłoża to lepiej rzeźby nic na ten temat nie pisał

 12. To się nazywa walka ze smogiem. W WPN też pozysk drewna. A drzew wiekowych coraz mniej. Smog smog a drzewa padają ścięte.

 13. napisałam prośbę do jednej z telewizji, aby się zajęła tematem wycinki. Gęsty Las Bukowy na wydmie – miejsce newralgiczne dla natury. dla ekosystemu przy plaży. W tym miejscu prowadzi się produkcje leśną??? Ścina się drzewa na sprzedaż ?? Co to za kraj? Może jak się tym telewizja zajmie, gdzieś polecą głowy. Wstyd i kolejny absurd.