Wspomnień czar cz. VII w bibliotece

4
920

24 stycznia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wspomnień czar” o Międzyzdrojach.

Wieczory wspomnień o Międzyzdrojach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Przybyli na spotkanie goście dzielili się swoimi wspomnieniami sprzed lat oglądając zdjęcia na prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Monikę Jakubowską – starszego bibliotekarza. Dzięki fotografiom mogliśmy zobaczyć jak zmieniała się nasza miejscowość na przestrzeni lat, od końca XIX wieku, aż po czasy współczesne. Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się 21 września 2015 r. Rozmawialiśmy wtedy o dworcu kolejowym, molo, plaży i amfiteatrze. Podczas czwartkowego wieczoru ponownie wspominaliśmy te miejsca. Obejrzeliśmy również prezentację uzupełnioną o kolejne zdjęcia udostępnione przez mieszkańców i turystów.

Obecni na spotkaniu goście chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami. Opowiadali jak zapamiętali Międzyzdroje z dzieciństwa, o zmieniającej się architekturze oraz przygodach. Wszyscy bardzo miło wspominali „Sezam” na promenadzie, który otwierano 1 maja i sprzedawano pyszne sezamki, chałwę oraz czekoladę. Rozmawialiśmy o sztormach i sile tego żywiołu. Wspominano także drewnianego Neptuna oraz wieloryba na promenadzie, przy których każdy miał zdjęcie.

Osoby zainteresowane historią naszego miasta zapraszamy do zapoznania się z dostępnym w bibliotece księgozbiorem, Kronikami Międzyzdrojów autorstwa Państwa Chmielowskich oraz innymi publikacjami.

4 KOMENTARZE

  1. Przyglądając się złożonym oświadczeniem przykładów jest znacznie więcej np. kierownik w MDK, prezes spółki Promenada, Centrum spółki Marina itd.

  2. Pani Monika z awansem na stanowisko dyrektora Biblioteki. Obecnej dyrektor A.G. już dziękujemy za całokształt. My mieszkańcy Międzyzdrojów mamy apel do nowo wybranych władz miasta o odchudzenie budżetu i pensji obecnego i przyszłego dyrektora bihlioteki wynoszącej 9500 zł miesięcznie. Pensja ma się nijak do kompetencji, odpowiedzialności zawodowej, rodzaju instytucji oraz wielkosći miejscowości. A może zaprosić TVN, niech zrobi reportaz o naszych miejskich spółkach i instyrucjach. Lub zrobić referendum w przypadku braku podjęcia kroków przez nową władzę co do pennsji osób zarządzających. Wszystko jest w naszych rękach tj. WYBORCÓW. Ci ludzie żyją z nazzych pieniędzy.

    • Co masz do obecnej dyrektor? Angażuje się, robi naprawdę dużo. Jeśli tyle zarabia, to rzeczywiście sporo, ale nie dostaje tych pieniędzy za nic.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.