Wkrótce Wapnica – Wicko połączone drogą rowerową

Powstaje tu trasa rowerowa, która pozwoli połączyć Wapnicę i Wicko (sołectwa gminy Międzyzdroje). Te odcinki połączą naszą Gminę z niemiecką część szlaku. Powstanie w ten sposób jeden z najciekawszych szlaków rowerowych polsko-niemieckiego pogranicza.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA.

To ważna inwestycja dla gminy i regionu, dla rozwoju turystyki aktywnej, która po wielu, wielu latach starań, dzięki zaangażowaniu i wsparciu naszego Samorządu oraz Województwa staje się faktem.

Cześć trasy widoczna na zdjęciach to odcinek – Wicko – Wapnica.


fot. miedzyzdroje.tv
fot. miedzyzdroje.tv
fot. miedzyzdroje.tv
7 komentarzy “Wkrótce Wapnica – Wicko połączone drogą rowerową”
  1. Co to za firma to wykonuje rozgrzebane w wielu miejscach wszędzie po trochę utrudnienia duże dla kierowców n.p z Wapnica do E-3 była droga jest ścieżka samochodowa z dwóch stron wykopane rowy że trudno przejechać samochodem a oni grzebią w innym miejscu.

  2. Jak na razie na marinie w wapnicy syf …..połamana zgniłe pomosty, pozamykane toalety / wszyscy załatwiaja sie dookoła/, chwasty do kolan, bajzel no i oczywiscie armia bosmanów / zajeci glownie telewizja/, kierownik ,prezes itd … O co tu chodzi ???? To własnosc niczyja ???

  3. Na tą chwilę to z Wapnicy do E3 nie można już przejechać rozkopane z jednej strony i z drugiej drogi, z drogi pozostał już mały fragment bruku dla jadących samochodów. Nie widać pracowników pozostały tylko światła do regulacji ruchu i nic się nie dzieje.

  4. Była droga będzie ścieżka rowerowa wykonawca robi co chce i nikt tego nie nadzoruje z UM.

  5. Koryto jak pod normalną drogę.

  6. Tylko wykonawcy mogliby zadbać o zapewnienie worków na śmieci, bo już pobliskie łąki usłane są opakowaniami po jedzeniu, a nawet zużytymi maseczkami jednorazowymi.