Wigilia Miejska w MDK

25
1875

Wigilia Miejska w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach, która odbyła się 14 grudnia o godz. 17.00.

W tym roku na miejskiej Wigilii mieliśmy zaszczyt gościć Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego — Olgierda Geblewicza.

25 KOMENTARZE

 1. Od kilkunastu lat uczestniczę w Wigilii organizowanej w MDK. W tym roku po raz pierwszy widziałem obecnego burmistrza.

 2. W starostwie wigilia pracowników odbyła się w Urzędzie ciekawe gdzie odbyła się w Międzyzdrojach, bo plotki krążą różne bardzo różne?

 3. Skoro mamy rozdział kościoła od państwa, to nie rozumiem dlaczego władza angażuje się w organizowanie imprez religijnych i na dodatek tej najbardziej nam wrogiej religii. Tak w ramach przypomnienia papież wyklął naszego króla za wojnę 13 letnią z zakonem krzyżackim (im Najświętszej Maryi Panny) i klątwa do dzisiaj nie odwołana. Albo zachęcanie przez papieża rycerzy z zachodniej Europy do wzięcia udziału w rozprawie z chrześcijańskim przecież państwem jakim była w 1410 r. Polska.

  • 80% ludzi w Polsce ma w swoich domach wigilię, ubiera choinkę, idzie na pasterkę. Podobnie na Wielkanoc idą ze święconką i na roraty. Ponadto chrzczą swoje dzieci, które później przyjmują I Komunię a także idą do bierzmowania, biorą ślub kościelny i pogrzeb z księdzem. Jeśli ktoś powie że to taka tradycja to ciekawą mamy tradycję by pielęgnować obrządki chrześcijan tylko dlatego, że jak piszesz to najbardziej wroga nam religia. Z takim myśleniem sukcesów życzę. Radosnych świąt Bożego Narodzenia

   • Racz zwrócić uwagę, że większość (prawie wszystkie) tych tzw katolickich świąt, to są święta słowiańskie, tylko nadano im inną nazwy i troszeczkę zmieniła się oprawa. A poza tym chociażby na wzgląd na naszych wymordowanych przez przedstawicieli tej religii przodków nie powinniśmy celebrować tej obyczajów tej zbrodniczej religii, która ma na sumieniu setki milionów ofiar z Europy obu ameryk, Afryki Azji I Australii.

   • To nie celebruj i nie obchodź świąt.
    Szukanie na siłę czego się da aby tylko podjudzić.

   • Do weredyk. Jak widać ani twoi ani moi przodkowie wymordowani nie zostali. Czy powinienem czuć się jak kat ludzkości bo jestem wierzący? To skaż mnie i wszystkich wierzących we wszystkie odłamy Religi katolickiej na karę śmierci. Pozdrawiam i życzę Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

 4. Na zdjęciach przeważnie pokazywany zarezerwowany stół Dość ciągle oglądania tych samych twarzy, a gdzie sala w głębi? Przecież tam też byli przybyli goście-mieszkańcy.

 5. Występy dzieciaczków wspaniałe,zespoły jak zwykle wysoki poziom.Potrawy wigilijne smaczne. Jeden z reprezentantów mało asertywny.
  Fakt na ogłoszeniach o wigilii w mieście brak było komunikatu,a nie wszyscy czytają informator od dechy do dechy.

 6. A gdzie były informacje na mieście? Bo jak impreza miejska – to dla miasta . a nie tylko dla emerytów, trzeciego wieku i radnych. Akurat „miasta” to tam za wiele nie było. A dzieci zawsze umilały spotkania. Za komuny też. No i fajny był występ sceniczny księży, zwłaszcza jak otoczyli marszałka.

  • Trzeba się interesować życiem naszej gminy. Zaproszenie było w Biuletynie Informacyjnym, który można wziąć bezpłatnie w wielu miejscach na terenie gminy, a nie czekać aż lektykę przyślą. Jak impreza miejska to nie dla miasta a dla jego i całej gminy mieszkańców i gości nawet tych nie zaproszonych i nie spodziewanych. Bo to jest wigilia i takimi prawami się rządzi. Aby to zrozumieć trzeba dorosnąć i przyjść a nie pisać że miasta było najmniej. A emeryci i renciści też są mieszkańcami. Niech młodzi zapamiętają raz na zawsze. Bez tych wszystkich starszych ludzi nie byłoby Was tu gdzie jesteście, nie osiągnelibyście tego wszystkiego co macie. Jak się że starzeje ie to zrozumiecie. Każdy starszy człowiek może powiedzieć, że młodym był lecz czy każdy młody może powiedzieć, że będzie stary???

 7. Byłem widziałem i wszystko się trzymało. Piękna wigilia okraszona cudownymi występami szczególnie dzieci. Wszystkim życzę zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia

   • byłeś i cyrk widziałeś, byłem i cyrku nie widziałem. normalna Wigilia, stoły zestawione pysznymi potrawami. całość Wigilii miejskiej umiliły dzieci i miejskie zespoły muzyczne.

 8. Doskonale przygotowana Wigilia Miejska, wszystkim mieszkańcom , wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 9. Widać jak na dłoni, że wszystko nie trzyma się całości,ale tak to bywa jak……….

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.