Wigilia harcerska i wielkie otwarcie harcówki

W piątek, 20 grudnia 2019 roku w budynku starej szkoły i dawnego gimnazjum przy ul. Kolejowej 33, zuchy oraz harcerze z Międzyzdrojów zorganizowali Harcerską Wigilię i otwarcie Międzyzdrojskiej Harcówki. 

Na świątecznym spotkaniu także pojawili się zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycił harcerzy Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek oraz  Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, Inspektor Urzędu Miejskiego ds. społecznych i kultury fizycznej Jadwiga Bober, Komendantka Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP phm. Bożena Janta – Lipińska oraz Skarbnik Hufca hm. Jan Zastawny, Komendantka Komisariatu Policji w Międzyzdrojach Bernadetta Kujda, przedstawiciele Stowarzyszenia „Archeozdroje”, rodzice zuchów i harcerzy, a także byli członkowie ZHP. Na krótką chwilę pojawiła się również Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Andżelika Gałecka.  

Wigilia rozpoczęła się od uroczystego rozpakowania drzwi do nowej harcówki. Cała uroczystość odbywała się przy harcerskim świecowisku, któremu towarzyszyło Betlejemskie Światło Pokoju. 

Oprawę prowadzili phm. Tomasz Rychłowski i trop. Ewelina Wancisiewicz. 

Na Wigilii nie obyło się bez tortu urodzinowego dla zuchów Mateusza Kowala i Amelii Wancisiewicz, podziękowań za ogromny wkład włożony w urządzaniu harcówki dla: dh. Amelii Falby, dh. Karoliny Cader, dh. Aleksandra Deję i dh. Igora Wancisiewicza, który tego samego dnia zdobył stopień harcerski Ćwik. 

Na koniec odbyło się rozdawanie prezentów, które czekały pod choinką na każdego zucha i harcerza.

Serdecznie dziękujemy Władzom Gminy Międzyzdroje za udostępnienie i możliwość korzystania przez międzyzdrojskich zuchów i harcerzy z Nowego Gniazda. 

Czuj! Czuwaj!

X Szczep „Gniazdo” ZHP

2 komentarze “Wigilia harcerska i wielkie otwarcie harcówki”
  1. Zobaczymy jak długo będzie istnieć w tym budynku? Nie zapominajmy że eksploatacja kosztuje.

  2. Jolka Szarłowicz&Archeozdroje

    Była to piękna wzruszająca Wigilia. Najpiękniejszy prezent dla Zuchów i Harcerzy to Harcówka. Historia zatoczyła koło i harcerstwo wróciło dzięki władzom Gminy do budynku w którym harcerstwo zaczęło istnieć w Międzyzdrojach.
    Przesyłamy słowa szacunku za wspaniałą decyzję.