Więcej narkotestów i alkomatów w Międzyzdrojach

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej, która odbyła się 28-go stycznia bieżącego roku w Międzyzdrojach, radni zdecydowali się na zwiększenie środków finansowych na zakup alkomatów oraz analizatorów- testów narkotykowych z osprzętem, na potrzeby Komendy Powiatowej Policji. 

Jak wiemy zażywanie narkotyków czy innych substancji odurzających lub picie alkoholu przy jednoczesnym prowadzeniu pojazdów mechanicznych sprowadza ogromne niebezpieczeństwo na wszystkich uczestników ruchu. 

Zwiększenie liczby testów do użytku policjantów ma na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Pamiętajmy, że od zachowania kierowców na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego– zaznacza burmistrz Mateusz Bobek.

Łączna kwota jaką Urząd Miasta przeznaczył na zaopatrzenie Komendy Powiatowej Policji w testery wynosi 26 tys. złotych. 

9 komentarzy “Więcej narkotestów i alkomatów w Międzyzdrojach”
  1. Do legalizacji marihuany doszło w Arizonie, Montanie, New Jersey, Missisipi i Południowej Dakocie. Oznacza to, że obecnie 33 stany zezwalają na medyczne zastosowanie marihuany, a w 11 legalne jest używanie rekreacyjne. Co ciekawe, trzy ze stanów, które dołączyły do grona jurysdykcji, gdzie trawa będzie legalna – Montana, Missisipi i Południowa Dakota – są uważane za dość konserwatywne i zdecydowanie wygrał w nich Donald Trump.

    Posiadanie niewielkich ilości substancji psychoaktywnych zdekryminalizowano w Oregonie (do tej pory jedynie marihuana była tu legalna). Tyczy się to wszystkich nielegalnych substancji psychoaktywnych. Posiadanie większych ilości z kolei będzie traktowane jako wykroczenie. Za ich sprzedaż dalej można jednak trafić za kratki. W tej kwestii prawo pozostaje bez zmian.

  2. Na całym świecie idzie się w kierunku legalizacji a tutaj komuna i gestapo.

  3. Super info że funkcjonariusze będą się sprawdzać przed służbą.

  4. A te głupoty to z czego wziąłeś z lektury pt.”JAK BYĆ JESZCZE GŁUPSZYM”????

  5. Więcej testów, więcej zakazów. Kolonie karne to nie fikcja! Już jest szykowany taki projekt. Tak będzie. Nauczycie się pokory! Brawo PiS