Wernisaż Wystawy Obrazów oraz Spektakl Teatralny Teatru „My” w MDK

8 października w Międzynarodowym Domu Kultury otwarto wystawę malarstwa Beaty Jasiewicz, Lucyny Wiatr oraz Romana Daniluka.

Beata Jasiewicz – Międzyzdrojanka od urodzenia, bowiem urodziła się w budynku przy ul. Kopernika. Z zawodu nauczyciel, z zamiłowania malarz, ceramik. Maluje od 1995 roku różnymi technikami: olej i akryl na płótnie, farby ceramiczne na szkle. Tematyka obrazów to głównie pejzaże, kwiaty, martwe natury i sceny rodzajowe.

Lucyna Wiatr – międzyzdrojska artystka. Urodziła się w Łańcucie ale prawie całe życie związana jest z Międzyzdrojami. Uczęszczała do Liceum Plastycznego w Szczecinie, ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ulubioną techniką panni Lucyny jest ołówek, pastel, olej. Eksperymentuje również w innych technikach: decoupage, ceramika. Inspirują ją: chwile, światło, wspomnienia. Zawodowo realizuje się w terapii osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Roman Daniluk – ur.1938 r. zm. 2003 r.

Nauczyciel, marynarz, miłośnik Międzyzdrojów. Pracownik Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyzdrojach, Polskiej Żeglugi Morskiej. Pasjonat żeglarstwa i twórczości marynistycznej.   

Po otwarciu wystawy Teatr „My” działający przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie zaprosił widzów na wspaniałą komedię kostiumową „Stiepan Stiepanowicz”. Sztukę napisała i wyreżyserowała Bożena Daniluk.

Spektakl ukazujący ludzkie kompleksy i słabości, jest próbą odpowiedzi na pytania: czym jest prawdziwa miłość? Czym jest bogactwo? W spektaklu wystąpili: Bożena Daniluk, Magdalena Gniadek, Beata Skierska, Anna Winnicka, Anna Wrzodak, Małgorzata Szczygieł, Marek Deja. Stroje do spektaklu stworzyła Krystyna Szczawińska. Aktorzy w wolnej chwili szkolą się w Łodzi pod okiem najlepszych aktorów polskich.

[rl_gallery id=”77577″]MDK Międzyzdroje