We wtorek pierwszy jesienny sztorm i wiatr w porywach do 95 km/h

6
437

W poniedziałek do Międzyzdrojów dotrze chłodny front atmosferyczny znad Skandynawii i wystąpią słabe opady deszczu.

Późnym popołudniem i wieczorem chwilowo mogą pojawić się większe przejaśnienia, ale od tego momentu stopniowo zacznie nasilać się wiatr. We wtorek z powodu frontu wtórnego i spadku ćiśnienia o 15-17 hPa czeka nas silne załamanie pogody — spodziewane są intensywne opady deszczu, które chwilami mogą być ulewne. Wiatr północno-zachodni w porywach 70-80 km/h, a lokalnie na plaży i promenadzie może osiągać prędkość do 90 km/h i więcej. Pod koniec dnia i wieczorem niewykluczona przelotna krupa śnieżna lub drobny grad, a nawet możliwe są słabe wyładowania atmosferyczne. W środę nadal wietrznie- w porywach 60-70 km/h. Na termometrach ujrzymy przeważnie 10 st. C.

Aktualizacja 22 października o godz. 22.00

najgorsza sytuacja będzie późnym popołudniem i wieczorem oraz w nocy- wtedy średnia prędkość wiatru będzie przekraczała 65 km/h, w porywach 90-95 km/h, a podczas zjawisk konwekcyjnych niewykluczone pojedyncze podmuchy wiatru do 100-105 km/h.

naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

6 KOMENTARZE

  1. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd- to będzie ciężki wieczór i noc dla PSP, OSP (na drzewach mamy jeszcze sporo liści). Aktualne prognozy są jeszcze gorsze.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.