We wtorek pierwszy jesienny sztorm i wiatr w porywach do 95 km/h

W poniedziałek do Międzyzdrojów dotrze chłodny front atmosferyczny znad Skandynawii i wystąpią słabe opady deszczu.

Późnym popołudniem i wieczorem chwilowo mogą pojawić się większe przejaśnienia, ale od tego momentu stopniowo zacznie nasilać się wiatr. We wtorek z powodu frontu wtórnego i spadku ćiśnienia o 15-17 hPa czeka nas silne załamanie pogody — spodziewane są intensywne opady deszczu, które chwilami mogą być ulewne. Wiatr północno-zachodni w porywach 70-80 km/h, a lokalnie na plaży i promenadzie może osiągać prędkość do 90 km/h i więcej. Pod koniec dnia i wieczorem niewykluczona przelotna krupa śnieżna lub drobny grad, a nawet możliwe są słabe wyładowania atmosferyczne. W środę nadal wietrznie- w porywach 60-70 km/h. Na termometrach ujrzymy przeważnie 10 st. C.

Aktualizacja 22 października o godz. 22.00

najgorsza sytuacja będzie późnym popołudniem i wieczorem oraz w nocy- wtedy średnia prędkość wiatru będzie przekraczała 65 km/h, w porywach 90-95 km/h, a podczas zjawisk konwekcyjnych niewykluczone pojedyncze podmuchy wiatru do 100-105 km/h.

naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

6 komentarzy “We wtorek pierwszy jesienny sztorm i wiatr w porywach do 95 km/h”
  1. No tak kto zgrabi te liście jak cala kasa poszła na wybory- ja patrze na waszą mapkę w pogodzie….

  2. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd- to będzie ciężki wieczór i noc dla PSP, OSP (na drzewach mamy jeszcze sporo liści). Aktualne prognozy są jeszcze gorsze.

  3. jak widać na mapach wiatr pójdzie niżej kole Zielonej Góry,na razie deszczyk….

  4. Dziękuję za informację.