„Walczyli dla nas. Zawalczmy dla nich” – to główne motto tegorocznego zjazdu.

Do Międzyzdrojów przyjechali z całej Polski weterani i kombatanci II Wojny Światowej – żołnierze AK, WiN, NSZ, powstańcy warszawscy i wileńscy, żołnierze walczący na wszystkich frontach o wolną Polskę, w ramach akcji „V Wakacje dla Bohatera”. Spędzą u nas czas od 09.05 do 16.05.2021 r. Będzie to ich czas  dla podratowania zdrowia, spotkań po latach i wspomnień oraz czas na ciekawą lekcję historii. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” ze Szczecina, przy wsparciu Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka i Ośrodka AMW Rewita.

Dzisiaj o godz. 12,30 na terenie AMW „Revita” tych znakomitych gości, powitał w ciepłych słowach gospodarz naszej gminy Mateusz Bobek cyt. „Jestem Wam niezmiernie wdzięczny za to, że żyjemy w takiej a nie innej Polsce, że mamy takie a nie inne możliwości rozwoju, bo tak naprawdę Wasza młodość, danina krwi, ciężka lata prześladowań doprowadziły Nas do tego momentu, w którym jesteśmy… Takie spotkania uświadamiają nam jak dużo Wam zawdzięczamy…” 

Spotkanie uświetnił koncert  w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Marynarki Wojennej ze Świnoujścia. 

Pamiętajmy o naszych bohaterach, którzy są wśród nas, żyją czasami skromnie, w ciszy i niejednokrotnie czekają na pomoc. 

Wszystkim uczestnikom zjazdu i ich opiekunom życzymy dużo zdrowia i pięknie spędzonych chwil w naszych gościnnych Międzyzdrojach. 

5 komentarzy “„Walczyli dla nas. Zawalczmy dla nich” – to główne motto tegorocznego zjazdu.”
  1. Popieram moze warto wymienic nazwiska aby utrwalic dla bliskich i dalekich ich udział i zaslugi podczas wojny..
    Z poważaniem a.k

  2. Ok.

  3. ???????

  4. A może by tak coś więcej ? Przecież ci wspaniali ludzie kładli na szali swoje życie za ojczyznę.Trochę więcej tej NOWEJ ENERGII PANIE BURMISTRZU

  5. Trzeba mieć NAJWYŻSZY SZACUNEK DLA TYCH LUDZI ????????