W tym roku rozpoczną się prace nad odcinkiem drogi S3 Świnoujście-Troszyn

Zamówienia publiczne dotyczące budowy drogi S3 pojawiły się w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej. To przetargi na zaprojektowanie i budowę fragmentu trasy S3 od Świnoujścia do Troszyna.

Drogowcy poinformowali, że wykonawca wybuduje drogę ekspresową posiadającą po dwa pasy ruchu w każdą stronę. W ramach inwestycji zostanie wybudowany drugi most na obwodnicy Wolina i estakada na obwodnicy Międzyzdrojów. Droga ma się połączyć z tunelem łączącym wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu.

źródło: GDDKiA

Droga ekspresowa S3 przebiega wzdłuż zachodniej granicy Polski i połączy Świnoujście (terminal promów morskich), Międzyzdroje z granicą z Republiką Czeską w Lubawce. Odcinek Świnoujście – Troszyn jest początkowym odcinkiem tej trasy. Rozpoczyna się na terenie Miasta Świnoujście od terminalu promów morskich i wylotu z planowanego tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin. Odcinek kończy się na włączeniu w obwodnicę Troszyna, Parłówka i Ostromic obejmując przebudowę początkowego (jednojezdniowego) fragmentu tej obwodnicy.

Spośród kilku wariantów budowy drogi w okolicach Międzyzdrojów, wybrano wariant 4 – oznaczony na mapie kolorem pomarańczowym.

źródło: GDDKiA
3 komentarze “W tym roku rozpoczną się prace nad odcinkiem drogi S3 Świnoujście-Troszyn”
  1. Wygląda na to, że ulica na rysunku to Nowomyśliwska a nie Niepodległości. Czy mam racj

  2. A może przez Polną i Gryfa?

  3. Bliżej miasta się nie dało? Smród, hałas i spaliny… Uważam, że taka droga powinna przebiegać jak najdalej od miasta.