W Międzyzdrojach lepiej nie chorować! Brak dostępu do lekarza

Pomimo wyższej temperatury niż zwykle o tej porze roku, w Międzyzdrojach najwyraźniej rozpoczęliśmy sezon grypowy.

Jak opisuje jeden z mieszkańców, od kilku dni próbuje zarejestrować się do lekarza w jedynym publicznym ośrodku zdrowia w Międzyzdrojach. Niestety bezskutecznie.
Odsyłany z kwitkiem, informowany jest od braku wolnych miejsc.

Jak zaznacza mieszkaniec: „dobrze, że posiada samochód” bo rodzinę i dzieci można zawieść do Szczecina. Co z mieszkańcami, którzy nie mają takiego szczęścia posiadania samochodu? Co ludźmi, którzy potrzebują pilnej porady lekarza? Gdzie mają szukać pomocy, jeśli w Międzyzdrojach, czas oczekiwania na lekarza pierwszego kontaktu może wydłużać się nawet do tygodnia?

Dodatkowo opisywana jest sytuacja obywateli z Ukrainy (pomimo pełnego ubezpieczenia w naszym wspaniałym ZUS-ie), także odsyłani są z kwitkiem. Natomiast po uiszczeniu opłaty 80 zł – znajduje się dla nich miejsce u lekarza. Czy to sprawiedliwe? Czy takie mamy prawo?

Także, do międzyzdrojskiego lekarza warto zapisać się jeszcze przed chorobą 🙂 🙂 🙂

61 komentarzy “W Międzyzdrojach lepiej nie chorować! Brak dostępu do lekarza”
 1. Jak nie podoba mi się obsługa w jakimś sklepie to do niego nie chodzę i tak samo z przychodnią można przenieść się do przychodni na ul Niepodległości zamiast narzekać to bardzo nieładnie Do anonima który pisze o damesach i panienkach z okienka nie jesteś anonimowy jeżeli ktoś cię żle potraktował to zgłoś to w dyrekcji przychodni ale to trzeba mieć odwagę a nie bawić się w trola .Ja pozdrawiam cały personel zostaję w swojej przychodni .

  • Jak można przychodnię porównywać ze sklepem? lekarze ok przychodnia ok część personelu pomocniczego do wymiany o tym piszą wszyscy. Dyrekcja przychodni gdzie to jest? podaj adres i jakieś namiary. Wszędzie jest jako Spółka Gorący Kościukiewicz. Nie można mówić o zabawie w trola jak wszyscy piszą o tym samym złym traktowaniu przez niektóre Panie. Czy według ciebie wszyscy muszą zmienić przychodnię zamiast przywołać do porządku te osoby które źle traktują ludzi a sprawę zamieść pod dywan.

 2. anno z małej litery każdy ma prawo do swojego zdania .Znam sytuację Przychodni Rodzinnej w Szczecinie i uważam że u nas nie jest jeszcze najgorzej .Cały system jest do d….Pozdrawiam panie pielęgniarki które mają anielską cierpliwość do takich ann z małej litery .

 3. z tego co widzę, to większość komentarzy dot. naszej przychodni jest zła i w pełni się z tym zgadzam. wstyd, żeby tak traktowano pacjenta w 21 wieku. a pozytywne komentarze poniżej to wszystko pewnie towarzystwo wzajemnej adoracji. koniec kropka

 4. Za dziesięć lat nie będzie ani lekarzy ani pielęgniarek .

 5. Mieszkam w Międzyzdrojach od 1959 r. i pamiętaj że był w Przychodni aparat RTG/rentgen/ tam gdzie było okienko rejestracji w sąsiednim pokoju , potem został przeniesiony do sąsiedniego budynku na I piętro. Potem
  wyparował .

 6. Po wojnie była porodówka ,a przed wojną były Niemcy .

 7. Nie rozumiem jak nie ma miejsc do Dr Kościukiewicza to są do innego lekarza ,ja z tym nigdy nie miałam problemu .

  • Bo Pani nigdy nie była tak naprawdę chora i stąd ten brak problemu skierowanie,receptę wypisze inny lekarz a leczy jeden bo zna problem. Mąż i kochanek to chłop i to chłop i co sypia Pani albo z jednym albo z drugim który jest w danym momencie osiągalny.

 8. Międzyzdrojska elita jak zwykle pluje jadem. Do roboty by się co niektórzy wzięli, a nie całymi dniami tropią artykuły, żeby trochę jadu sobie upuścić trole wredne. Nic wam się nie podoba, dziewczyny się dwoją i troją, żeby było dobrze i taka wdzięczność je spotyka. Jak się wkurzą zaczną robić normalnym rytmem bez spiny to posmakujecie, jak to jest dostać się do lekarza (tak jak w innych miastach). Wydaje mi się, że orientacja polityczna lekarzy ni jak się nie ma do pracy ośrodka. DZIEWCZYNY GŁOWA DO GÓRY, POZDRAWIAM WAS I DZIĘKUJĘ ZA DOBRĄ OPIEKĘ

  • Opieka jest w szpitalu nie przychodni i te Panie nie wiedzą co to jest praca pielęgniarki przy chorych.

 9. Nie macie co narzekać ,ja ostatnio byłam u syna w Poznaniu ,synowa z temperaturą prawie 39 czekała trzy dni aby dostać się do lekarza ,pani pielęgniarka kazała w aptece kupić leki na zbicie temperatury .

 10. Ostatnio dość często korzystam z przychodni nigdy nie miałem problemów .Co do personelu to uważam że te panie mają anielską cierpliwość co do niektórych ludzi .

 11. Czesław pieczątkę to ty sobie postaw na cz….?

 12. Opowiadając Czesławowi. Mogę Ciebie zapewnić że felczer z tamtego okresu był lepszym lekarzem niż ten obecnie po studiach. Tobie nie przeszkadza że nasi lekarze jadą do Dziwnowa albo do Ładzina a Ty odchodzisz z kwitkiem , albo siedzisz na korytarzu i czekasz na Godota. Przez jakiś czas wprowadzono numerki ale wrócono do starego systemu dlaczego ? może Ty znasz odpowiedz znawco średniowiecza, z Twoich podatków studenci medycyny uczą na lekarzu a po studiach pryskają na na zachód a Ty stoisz w kolejce do lekarza i piszesz o średniowieczu. Przeszkadza Tobie PIS a stanie w kolejce nie , może ta Pani od telefonów to Twoja koleżanka ze szkoły a Ty nie musisz stać w kolejce, zapominasz że młodzi uciekają z miasta do lepszej pracy a w mieście zostają emeryci weterani pracy socjalistycznej co stracili zdrowie dla PRL.

 13. oczywiście że niemiła obsługa. rodem z filmu „miś” i tamtej epoki. czlowiek sie boi odezwac i popieram te glosy

 14. Najwyższa pora pomyśleć,żeby usprawnić obsługę chorych, słabych ludzi.Stanie pod drzwiami,na zimnie i wietrze, żeby się zarejestrować do lekarza o godz. 8, to PARANOJA!

 15. teraz już mieszkaniec

  no nie przesadzajmy z tą niemiłą obsługą może jedna albo dwie panie nie za bardzo miłe ale reszta obsługi miła i doktorom też nie ma czego zarzucić starają się jak mogą jeszcze nie zdarzyło mi się żebym nie był przyjęty a rejestruję się różnie telefonicznie też po prostu trzeba dłużej poczekać no i najgorzej w poniedziałki ale w porównaniu z innymi miastami nie najgorzej korzystałem w różnych miastach a z tej jak to niektórzy powiedzą korzystam dość często nieraz i dwa razy w miesiącu ale nie dla rozrywki oby tak dalej było jak jest to będzie dobrze

 16. Bardzo zla obsluga w przychodni.Panie bardzo nie mile.

  • Nigdy się nie spotkałam z niemiłą obsługą pań w przychodni !owszem z rejestracją bywa różnie.

  • Obsługa? Zawsze drażniło mnie to słowo w ustach osób nie mających pojęcia o zasadach pracy w ochronie zdrowia ! Zatrudnij się i będziesz miał/a okazję wykazać się w obsłudze.Powodzenia w nowych wyzwaniach!

 17. Rejestracja powinna być czynna od 7:00 lub 7:30 a nie od 8:00 i lekarz przyjmuje od 8:00 należało wraz ze starą przechodnią przenieść dobre zwyczaje. Ludzie stoją i marzną pod drzwiami aż się pojawi Panienka z Okienka i otworzy drzwi,w starej przychodni nikt nie czekał pod drzwiami tylko w środku w ciepłym budynku można było. Do przychodni przychodzą lub dzwonią chorzy potrzebujący pomocy a nie dla rozrywki stania w kolejce na mrozie jak sie tym panią wydaje i tak musi być, znieczulica totalna zapanowała ale ważne że mają prace i kasa leci a pacjent boi się zwrócić uwagę DAMESĄ żeby jeszcze gorzej nie był traktowany i się nie narazić.

  • TAK POWINNO BYĆ. POPIERAM. W starej przychodni nigdy nie stałam chora pod drzwiami. Trzeba to zmienić!

  • Zawsze możesz zmienić przychodnie,lekarza i przenieść się tam gdzie marzysz -nawet do „Leśnej Góry” Dlaczego więc chodzisz do tej przychodni na którą tak plujesz? Pamiętaj wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.A tak w ogóle to przecież zawsze możesz zostać lekarzem ,pielęgniarką i stanąć po drugiej stronie i zobaczysz jak superowo jest.Ciekawe czy też będziesz pisał na siebie paszkwile ? Ubliżać jest łatwo pod anonimem ale odwagi brak wpisać swoje dane? Wtedy też będziesz DAMESĄ lub Panienką z okienka jak to nazwałeś -zresztą nie jest to w porządku.

   • Bo muszę bo gdzie zamiast zastanowić się jak to zmienić polepszyć żeby pacjent wiedział już na początku tygodnia jak ma sobie zaplanować wizytę do lekarza i wolne bo pracuje,jak zmienić rejestrację na wcześniejszą godzinę żeby schorowani nie czekali na mrozie a poczekalnia była otwierana wcześniej trochę empatii i optymizmu. Ika idąc tokiem twojego rozumowania to w Biedronce i Netto też można pracować lub w samotności bezstresowo sprzątać apartamenty a nie być ciągle niemiłym i od rana z muchami w nosie jak niektóre Panie i jeszcze próbują dyrygować Partnermedem. Doskonale wiesz że ta przychodnia to konieczność nikt nie przychodzi dla przyjemności tylko z konieczności.

 18. Jeden z bardzo pożytecznych i potrzebnych tematów lokalnych i problemów z którymi się borykają ludzie na co dzień a które nigdy by nie ujrzały światła dziennego, problemu od lat z tą przychodnią a zwłaszcza personelem.

 19. W poniedziałek rano pytam czy będzie jutro przyjmował dany lekarz Pani Ela odpowiada nie mam jeszcze grafika, to kiedy będzie go miała? i będzie mogła pacjenta poinformować o obecności lekarza jeżeli dzień przed jeszcze nie wie. Pyskate aroganckie i nie uprzejme te panie z personelu pomocniczego. Przynajmniej raz w roku powinny mieć dyżur w szpitalu i zobaczyły by na czym polega prawdziwa praca pielęgniarki.Pobranie krwi problem boi się opatrunek brzydzi się telefonu nie odbierze pomimo że siedzi obok a on dzwoni i dzwoni. Jedynie pyskowanie wychodzi super a NFOZ płaci i nie wie o niczym jak pacjenci są traktowani w Międzyzdrojach.

 20. Problemy z rejestracją telefoniczną były zawsze szczególnie po strajkach służby zdrowia i trwają do dziś , prawdą jest że Panie przed godz. telefonów nie odbierają , przy Biedronce w Poradni są zatrudnieni dwaj lekarze
  p.S.G. oraz p.A.K. i jako pediatra p.K. ,problem w tym ze lekarze z naszej przychodni udzielają porad w przychodni w Ładzinie dla okolicznych wsi , oraz w Dziwnowie, doba nie jest z gumy . Przedtem lekarze z naszego Ośrodka Zdrowia tam porad nie udzielali był tam swego czasu felczer/lekarz na etacie. W obecnych czasach jest pogoń za pieniądzem tylko dlaczego kosztem pacjentów.
  Swego czasu starszy Pan związany chyba z PTTK w Międzyzdrojach w latach 90-tych w lokalnej prasie opublikował art. z którego wynikało że na terenie miasta Międzyzdroje mieszka koło 90 lekarzy różnych specjalności ale nie można było obsadzić na stanowisku Kierownika Przychodni na ul. Kopernika w Międzyzdrojach żadnego z tych lekarzy gdyż nie wyrażali na to zgody , w końcu został nim z łapanki nieżyjący już lekarz z Międzyzdrojów. Swego czasu jeżeli pamięć mnie nie myli z braku lekarzy zatrudniony był na etacie psycholog/psychiatra jako lekarz , ze swoich obowiązków jako lekarz wywiązywał się bardzo dobrze.Kształcimy lekarzy a oni pobierają stypendia a potem pryskają na Zachód , nie mają obowiązku odpracowania pobranego stypendium, które przez lata studiów stanowi pokaźną sumkę, w USA ,Anglii ma obowiązek odpracować to stypendium albo zwrócić je w całości, więc zostają i odpracowują. Nakazy pracy dla lekarzy zostały zlikwidowane więc mamy pasztet z którym nie możemy sobie poradzić, może za dużo demokracji nie zawsze na tym dobrze wychodzimy. Ot życie.

  • Rybak. Jeśli demokracja jest zła to czekaj na obiecanki pisu może zrobią ze swych wybitnych członków felczerów dają im trzy pieczątki z nazwą leków i będą leczyć ? widać tęsknotę za średniowieczem ☹️

 21. Wiem jedno brak lekarzy doskwiera wszędzie a w przychodni nad biedronką to jest czynne od 8 do 18,gorzej z tą drugą…najczęściej nie dostaną się ci co to od dwu,trzech dni chorzy a przyjdą za pięć 18….nigdy jeszcze nie miałam problemu.A telefon nieraz trzeba poczekać na aż odbiorą i tak nie tak długo jak do Kamienia lub Świnojuścia .

  • Po godzinie 10 już do Kościukiewicza się nie zarejestrujesz bo brak miejsc bardzo rzadko są nieliczne przypadki wolnych miejsc po 10 nawet na 18.

 22. Ostatnie 3 lata dosc czesto korzystam z wizyty u lekarza w przychodni koło biedronki.Musze powiedziec,ze jest nie najlepiej. Trudno sie zarejstrowac.Telefonicznie raczej nie ma szans i nie dzwonie.Pierszenstwo maja ci co od rana stoja pod drzwiami a dla reszty przewaznie nie ma juz miejsca.W starej przychodni było 2 lekarzy i dziecięcy ktory tez przyjmował dorosłych. Nawet w sobote
  były dyżury.Było laboratorium i po południu były wyniki.Teraz na wyniki trzeba czekac nawet i tydzien. Zdarza sie ze czasami przyjmuje tylko jeden lekarz.W Miedzyzdrojach cofamy sie jesli chodzi o słuzbe zdrowia.Była poradnia dla kobiet a teraz mamy ktorys tam wtorek w miesiacu.Trzeba wczesniej wiedziec
  ze za tydzien lub dwa bedzie mi potrzebna wizyta i sie telef. zarejstrowac.Jesli chodzi o lekarzy to pan Kosciukiewicz wpadł juz w rutyne i nie dostrzega wielu rzeczy.

  • Do p. k.to ja raczej nie radzę chyba że chce się odpocząć na cmentarzu.
   Leczy na kręgosłup a przyczyny są inne .ma szczęście że nie było sekcji zwłok .
   Ostatnio mojej znajomej to samo wmawiał a przyczyna jest ponoć inna .

 23. To o Obywatelach Ukrainy to pomówienie mam nadzieję że ktoś co coś takiego pisze ma na to dowody .

 24. Mamy na szczęście kilka profesjonalnych i dostępnych gabinetów prywatnych ,mamy kapitalizm wywalczony
  Z determinacja.Wielu mieszkańców i turystów z zadowoleniem korzysta z w/w .Tyle i tylko tyle,to by było na tyle !

 25. W Międzyzdrojach są dwie przychodnie ,można się przepisać .

 26. Dlaczego mam zmieniać lekarzy? Z wizyt jestem zadowolony i korzystam bardzo rzadko, ale kiedy potrzebuje nie mogę się zarejestrować po południu bo pracuje zawodowo i nie mogę stać od rana żeby się zapisać. To uregulowanie o nie dobieraniu telefonów do niczego dobrego nie prowadzi jakiś dziwny pomysł?

 27. Totalne bzdury nigdy nie miałem problemów .Rada można zmienić przychodnie.Ja w swojej zostaje .

  • a co pracujesz tam? piszesz o Radzie? ciekawe 🙂 swój broni swego?

  • bzdurą jest to co wypisujesz, sytuacje opisane wyżej w tej przychodni są normą i jej standardem. i każdy mieszkaniec tego miasta o tym wie.

  • Czy ty przypadkiem nie rejestrujesz do lekarza i dlatego nie masz problemu z rejestracją? ale z pobraniem krwi już tak.

 28. zgadzam się w 100%. może nie sam wygląd przychodni, ale podejście do pacjenta = komuno wróć!

 29. Mieszkaniec od zawsze

  Zgadzam się dodzwonić się to cud. A jak się już dodzwinisz po 12 to nie ma miejsca i jeszcze przy tym mało niektóre podkreślam Panie są niesympatyczne. Jak mówią trzeba przyjść rano i zaczekać. Oczywiście tylko trzeba nie pracować. Niektórzy na taki komfort nie mogą sobie pozwolić!!! Pamiętam czasy w starej przychodni bez problemu można było się zarejestrować teraz trzeba mieć zdrowie, żeby chorować

 30. Nigdy nie miałem problemu z rejstracją do lekarza a miszkam 50 lat

 31. Mieszkaniec który zawsze był przyjęty do lekarza

  Bzdury lenie dzwonią i się rejestrują a ci naprawdę chorzy idą od razu do przychodni najlepiej zadzwonić i jeszcze wybrać sobie godzinę no bez jaj napewno nikt nie został oprawiony żeby przyszedł za dwa dni a jeśli Ukraińcy muszą czekać na przyjęcie może niech poszukaj swojego lekarza z Ukrainy na którejś budowie ? a czytelnik może niech się określi która to przychodnia bo są dwie a nie wiesza psy na wszystkich najgorsi są ci pacjenci z dziećmi największe wymagania

  • Nie lenie tylko pracujący. Niektórzy w tym mieście pracują !!!! A do lekarza chodzi się tez po recepty czy skierowanie do specjalisty. Niekoniecznie osoba pracująca chce brać urlop tylko po to żeby się zarejestrować na godziny popołudniowe. Nie każdy w tym mieście ma działalność i nienormowane godziny pracy

   • Pis obiecał będzie lepiej będą felczery z pisu leczyć w tym pisie są sami wybitni?

   • Czesław to ty nie wiesz że w przechodni przy Biedronce to ścisłe kierownictwo kół terenowych PO i to oni tak leczą i przyzwalają na takie działanie paniom w rejestracji.

  • Co z tego że przyjdę o godzinie 7/00 jak braknie miejsca bo Pan doktor przyjmuje od 10/00 do 12/00. A rejestracja na godzinę jak najbardziej nie wszyscy siedzą w domu i mają czas cały dzień. Wapnica,Lubin,Wicko muszą dwa razy jeździć pierwszy to rejestracja drugi wizyta u lekarza np. o 10/00. Chodzi się do jednego lekarza a nie losowo jaki jest. Pisanie o leniach jest nie na miejscu a grafiki powinny być minimum na tydzień z góry bo jak planować wizyty u lekarza ja nie wiadomo kiedy bedzie przyjmować. Panie też często używają terminu a kto właścicielowi zabroni? myślę że NFOZ, lub proszę się przenieść do innej przychodni jak się nie podoba bo u nas jest ful chętnych o zgrozo z taką obsługą o telefonicznym rejestrowaniu zapomnij są odporne na dzwonienie nie odbierają choć siedzą obok dzwoniącego telefonu, często chodzi tylko o informację a nie o rejestrację.

 32. ja nie wiem wiem o co taki bulwers. przecież kazdy w Wie, że tam zasady jak za komuny albo gorzej! trzeba iść mocno chorym i wystać swoje w kojece, najlepiej na kolanch błagajac o przyjecie do najlepszej przychodni w zachodiopomorskim! nie przyzwyczailiście sie jeszcze?

 33. Moj szef mowi tylko nieroby choruja , kto pracuje nie choruje !!!!!!

 34. odpowiednio wcześniej to ktora i ilu ludzi może sie zarejestrować w danym dniu co z chorą ,,nadwyżką ,,

 35. Odpowiednio wcześnie tzn przed 7, a jeśli ktoś ma małe dzieci to może wisieć godzinę na Lini, jak będzie miał szczęście to się dodzwoni. Ale można wizytę domową – płatną

 36. jak piszę Anonim godz. 14:41 wystarczy „odpowiednio wcześniej przyjść” i wyczekiwać jak za komuny aż cię łaskawie zarejestrują!!! najlepiej z numerkiem! budynek nowszy a nadal komuna! jakby telefonu nie można używać! ale rodem ze znanych starych czasów najpierw babcie, które czekają od 5 rano na otwarcie drzwi, na spotkania towarzystkie, na zebrania emerytów etc.

 37. Paranoja że od 8 nie odbierają w przychodni telefonów tylko rejestrują ludzi z kolejki. A co jeśli ktoś nie jest w stanie być o tej 8 w przychodni z różnych powodów (małe dziecko, problemy z chodzeniem, brak samochodu itp.)?

 38. Jeśli stoi się w kolejce do rejestracji przed 8 to jest szansa na wizytę u lekarza. Gorzej z rejestracją telefoniczną. Najbardziej cierpią dzieci bo nawet maluchy z gorączką są odsyłane..

 39. Sa dwa Ośrodki zdrowia , jeden i drugi jest jak dobrze mi sie wydaje niepublicznyale funkcjonujacy na zasadzie umowy NFZ jesli nie jest sie zdeklarowanym do żadnego to moze byc ciezko, w poniedziałek rejestrowałam o 8 rano mamę i od razu popołudniu została przyjęta.