W Międzyzdrojach będą nowe parkingi

Miło jest nam poinformować, że Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przystał na wniosek Zastępczyni Burmistrza, Pani Beaty Kiryluk, z dn. 20 października 2020 roku, w którym to Pani Burmistrz zwróciła się z prośbą o sprzedaż czterech działek, które Gmina Międzyzdroje chce przeznaczyć na budowę dodatkowych, ogólnodostępnych parkingów i tym samym zmniejszyć dokuczliwy deficyt miejsc parkingowych.

Wymienione przez Panią Burmistrz działki to tereny wzdłuż drogi wojewódzkiej, przy ulicach: Nowomyśliwskiej od wiaduktu na wysokości Parku Miniatur do skrzyżowania z ul. Wodziczki na wysokości Hotelu Wolin ( dz.nr 381/4 i dz.nr 381/3);  od ulicy Wodziczki na wysokości Hotelu Wolin do skrzyżowania z ul. Niepodległości- zjazd w stronę działek ROD i Nadleśnictwa Międzyzdroje ( dz.nr 412/3 i 412/1).

Zgodnie  z informacją udzieloną przez ZZDW w Koszalinie, przewidywano, że na przedmiotowym terenie wartość 1m2 gruntu pod drogi może wynieść około 95 złotych, co przy takim założeniu łącznie dałoby wartość działek wynoszącą 2.722.605 zł.

Wczoraj do Urzędu wpłynęła informacja, że Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przystał na wniosek Zastępczyni Burmistrza i wyraził zgodę na sprzedaż wyżej opisanych terenów za cenę obniżoną do 1 zł + VAT za każdą z działek, z przeznaczeniem na budowę ogólnodostępnych parkingów.

© miedzyzdroje.tv – na zdjęciu: Netto przy ul. Polnej w Międzyzdrojach

Jesteśmy szalenie zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Budowa nowych miejsc parkingowych jest dla nas bardzo ważna — w końcu sama budowa drogi czy parkingu nie jest celem, ale poprawianie przemieszczania się mieszkańców i turystów po mieście — już tak. A to właśnie międzyzdrojanie i osoby, które odwiedzają nasze miasto są dla nas najważniejsi. Oni i ich komfort– zaznacza burmistrz Mateusz Bobek.

Nowe Parkingi Międzyzdroje
© miedzyzdroje.tv
© miedzyzdroje.tv

Z tego miejsca chciałbym podziękować Sejmikowi Województwa Zachodniopomorskiego, za przychylność oraz Pani Beacie Kiryluk za inicjatywę. Ta decyzja to dla nas wspaniała wiadomość tym bardziej, że marzy nam się również stworzenie parkingu buforowego, na którym będzie można zostawiać swoje pojazdy, a do centrum dostawać się pieszo lub mini busami– podkreśla burmistrz.

Informujemy, że wspomniane przez burmistrza parkingi buforowe służą ograniczeniu wjazdów samochodów do centrum miast i w ten sposób rozwiązują problem deficytu miejsc postojowych w strefach – zarówno na płatnych miejscach wyznaczonych w ciągach ulic, jak też na chodnikach ulic poza obszarem płatnego parkowania. Takie parkingi funkcjonują bowiem na obrzeżach strefy płatnego parkowania i działają na zasadach parkingów typu Park & Go (parkuj i idź).

Chciałabym serdecznie podziękować Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego, Panu Olgierdowi Geblewiczowi, Zarządowi i Radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego za zrozumienie trudnej sytuacji parkingowej w naszej Gminie – dodaje Zastępczyni Burmistrza Międzyzdrojów.

50 komentarzy “W Międzyzdrojach będą nowe parkingi”
 1. Czy ktos wie po co zwozone sa rury przy wejsciu G ? Czy beda gaz od Ruskich brali?

 2. Musicie startować w przyszłych wyborach skoro jesteście tacy uczciwi i posiadacie tak szeroką wiedzę na wszystkie tematy. Od wycinki drzew bo budowanie wieżowców.

 3. Nie tylko tego nie rozumiesz.

 4. Parking buforowy będzie wykorzystany przez turystów, jak zlikwiduje się parkingi wzdłuż Promenady Gwiazd. Wtedy powstanie z prawdziwego zdarzenia deptak spacerowy ,rowerowy, z ławkami , pozbawiony samochodow.

  • haha bardzo śmieszne

   • Mi pasuje tak jak jest teraz. Od Posejdona w stronę mola, aquamariny jest tyle miejsca do spacerowania, ze starcza dla każdego. Zachowanie równowagi jest mile widziane a nie przerabiania wszystkiego.

   • Że starczy dla każdego*
    A nie przerabianie wszystkiego*

 5. W sezonie u Komara parking nawet donpołowy sie nie zapełnia a 20 zł za dobe to dobra cena.Miliony pójdą w błoto bo każdy Polak to szlachcic i doopę pod samą plaże wiezie.Nic się nie zmieni w tym mieście, zawsze będzie tłok samochodów parkowanych na każdym metrze wszystkich chodników.Nie można tak dla odmienności najpierw pomyśleć a później zrobić coś dobrze i mądrze?

 6. Najpiękniejszym prezentem, jaki mieszkańcy mogliby dać burmistrzowi, byłyby kamienie i cement

 7. stała mieszkanka

  Czy ktoś z Was widział ile drzew wycina się w WOLIŃSKIM PARKU NARODOWYM?????!!!!! Radzę przejść się i zobaczyć,piły pracują az huczy i to od dłuższego czasu.Teraz to nie PARK tylko zagajnik.Nie pojmuję tego zamysłu.

  • Oceany produkują też tlen, nie tylko drzewa.

  • Nie tylko tego nie rozumiesz.

  • Najważniejsze że władze pisowskie pojmują. Lasy Państwowe również, wszystkim im się kasa zgadza i tyle w temacie.
   Przykro patrzeć jak Międzyzdroje się zmieniają 🙁

 8. Strażnicy przyrody ?dziwne bo parę lat temu jak było pozwolenie na wycinkę drzew w Międzyzdrojach na posesjach i podwórkach cieli na potęgę co za obłuda gdzieś byliście miłośnicy drzew ?

 9. Wińcyj betonu

 10. Mieszkaniec

  Gdyby miasto nie miał cały czas nowych pomysłów na zbudowanie czegoś nowego, niektórzy ludzie (a konkretnie ludzie z rady miasta) mieliby pod poduszkami dużo mniej pieniędzy 😉
  Natura nie wraca do Międzyzdrojów tak szybko 🙂

  Ponadto przeróbka natury nie kosztuje tyle, co przeróbka konstrukcji betonowych – pojawiają się stałe wydatki

 11. Wszystko fajnie, ale jakby robić te parkingi bez wycinki drzew!
  Wszędzie wycina się na potęgę, zwłaszcza prywatnie jak np. przy rozbiórce Polino wycięto wszystkie drzewa i krzewy! Nawet bzy, które już nie będą pięknie kwitnąć 🙁 Czy w domku obklejonym reklamami auto holowania na Krasickiego przy parku Chopina: były piękne wielkie lipy i nie zostało nic…

  I proszę nie pisać, że dookoła w WPN są drzewa! Bo to nie wystarczy!
  Drzewa w mieście są potrzebne: dają cień, obniżają latem temperaturę, zatrzymują wodę w ziemi, oczyszczają powietrze, a przede wszystkim stanowią piękny element krajobrazu. O wiele przyjemniej się wypoczywa w otoczeniu drzew, pod ich cieniem, wśród śpiewu ptaków. A u nas tnie się wszystko jak leci! Teraz jak pokazywane są zdjęcia z drona to są obrzydliwe, sama betonowa pustynia, koszmarne kanciaste budynki zajmujące całą działkę i zero drzew!!
  Zielone Międzyzdroje to można teraz już tylko zobaczyć na Google Stret View, i to dopóki nie zaktualizują…
  Nikt nie panuje nad ładem w mieście, gdzie jest architekt miejski??

 12. Anonimku a może to ty popijasz.A może nie widzisz co się dzieje.

 13. Mieszkanka ile wypiłaś przed tym wpisem ? Przepraszam a może nie ukończyłaś 3 klas podstawówki nie obrażając dzieci bo one czytają ze zrozumieniem .Gratulacje dla władz super sprawa.

 14. Nasze miasto było kiedyś takie piękne. Teraz tylko wieżowce, parkingi, beton, wątpliwe negocjacje miliona złotych…

 15. W miejscu w którym dziś jest- LIDL -był parking od lat 80-tych i,, świecił ,, pustkami przez czterdzieści lat a był przecież
  bliżej centrum miasta. A mówią że człowiek uczy się na błędach ? Chyba że ta akcja ma za cel przejąć ten teren
  do zabudowy .

 16. Antek(Mieszkaniec Gminy)

  Który turysta chciałby przejść kilometry na plażę? W planowaniu miast nie używa się głów…

 17. Może warto zapytać mieszkańców i zrobić referendum w tej sprawie. Może być internetowe.

 18. słów brakuje,problem z parkowaniem nie polega na braku miejsc parkingowych ,tylko na tym że ludzie przyjeżdżający do
  nas chcieliby parkować swoje autka najbliżej plaży a najlepiej to na plaży uważam że to nie zda egzaminu a miasto
  poniesie koszty które się nigdy nie zwrócą,lepiej ten fajny park na Nowomyśliwskiej doprowadzić do stanu,aby nam
  mieszkańcom służył do rekreacji i odpoczynku,pokazać ludziom że jesteśmy proekologiczni,to że miasto mogłoby
  uzyskać te tereny to jestem za,tylko pod warunkiem rozsądnego zagospodarowania

  • dokładnie tak, w punkt

  • dokładnie, bo i tak turysta nie zaparkuje tak daleko, nie ma się co czarować. Coś dla mieszkańców zrobić to nie bo turyści najważniejsi.

 19. A parkowanie za darmo ? czy 35 za dobę

 20. Śmiechu warte!

  Tak to prawda, same korzyści dla gminy. Nie dość, że dostali działki za 1 zł. Wytną wszystkie drzewa, które tam się znajdują. To jeszcze wprowadzą opłacalną dla miejskiego budżetu strefę parkowania, a Janusze będą parkować jak parkowali czyli prawie na plaży. BRAWO! Tak, to się opłaca.

 21. OBSTAWIAMY: Kto będzie miał te parkingi……..

  • Jest tylko jedna specjalistka od parkingów prawie legalnych, Komar przy niej raczkuje.

 22. Czy te parkingi będą darmowe?, parking przy Lidlu świeci pustkami nawet w sezonie oraz ten nowe przy Gryfa Pomorskiego.

 23. Burmistrzu sprzedaj wszysto całą zieleń Ja. glosowalem na Ciebie

 24. Wszystkie dzielenie SPRZEDAJCIE a glosowalem na Niego

 25. Proszę wybudować obwodnicę miasta, estakadę nad miastem w kierunku Wisełki a na zwycięstwa zrobić deptak z możliwością poruszania się pojazdów, strefa zamieszkania pierwszeństwo pieszych.

 26. Bardzo dobra wiadomośći zwłaszcza w wekendy brak miejsc parkingowych.

 27. Btswo Pani Zastepco Burmistrza Parkingi sie przydadza bo na Burmistrza Bobka to nie ma co liczyc.

 28. naprawdę szkoda czasu na dyrdymały jak nie jesteś w stanie nawet przeczytać tekstu i go zrozumieć . Gmina otrzymała grunt wartości 2,5 mln zł za 1 zł

 29. Mieszkanka

  Jaka to wielka naiwność władz, że ludzie będą korzystać z parkingów „buforowych”. Ludzie są tak przyzwyczajeni i tak wygodni, że przyjadą i podjadą samochodami pod samą plażę lub tam gdzie do niej blisko. Jestem przekonana, że to pieniądze 2 mln złotych wyrzucone w błoto ze samymi negatywnymi.
  – Po pierwsze: cięcie też zajęcie (kolejna wycinka – najlepiej pozbyć się wszystkich drzew w mieście!)
  – Po drugie: ruch samochodów czyli wjazdy i wyjazdy z tych parkingów zakorkują główną przelotową ulice Międzyzdrojów, drogę 102
  – Po trzecie: parking „buforowy” TAK jak najbardziej, ale przy wjeździe a nie w centrum miasta.
  – Po czwarte: przykład: Parking na Komunalnej. ile wysiłku wkładają właściciele aby tam przyciągnąć klienta. niskie ceny, minibusiki itp itd. a frekwencja w sezonie na tym parkingu nie rzuca na kolana. Do tego stopnia, że otworzono tam lunapark. Dodam, że ten parking jest bliżej niż te, które mają powstać.
  – po piąte: Marszałek Województwa pozbywa się problemu i pryszcza, a gmina Międzyzdroje jeszcze za to zapłaci 2 mln zł. Super. Wow interes!

  • Doczytaj, cena za każda z działek to synboliczna złotówka plus vat, a działki są usytuowana właśnie na wjeździe a nie w centrum, sama sobie zaprzeczasz…

 30. A niedługo będą betonowe choinki i drzewa w M-jach tylko pomalowane na zielono.Co jest z wami?

 31. tz JANUSZE turyści beneficjenci różnych +++ i tak będą parkować swoje wypasione fury za 1000 po chodnikach i trawnikach i pójdą do netto kupią konserwę turystyczną za 2 złote nasyfią nabrudzą i jeszcze załatwią swoje potrzeby za drzewkiem i zadowoleni wyjadą

 32. Świetna inicjatywa, parking buforowy to jedyna szansa na rozwiązania komunikacyjnej katastrofy widocznej w każdy weekend w Międzyzdrojach

 33. Mieszkanka

  Brawo Międzyzdroje. Wytniecie kolejne ostatnie tereny zielone w Międzyzdrojach. Sosnowy lasek przy hotelu wolin, ogromne drzewa przy netto, czy piękne drzewa przy działkach. Wyciąć i drewno sprzedać, parkingi wybudować! Brawo!

  • Międzyzdroje są w otulinie Wolińskiego Parku i Lasów Państwowych a więc drzew jest dostatek , nic się nie stanie jak kilka drzew będzie wyciętych , aby zrobić miejsca postojowe