VII Sesja Rady Miejskiej ,,na wniosek”

Projekt uchwały w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania oraz ustalenia wysokości stawek i sposobu pobierania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych – gminnych w granicach administracyjnych miasta Międzyzdroje.

Projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad korzystania z parkingów niestrzeżonych zlokalizowanych na terenach nie będących drogami publicznymi oraz sposobu pobierania i wysokości opłat za parkowanie pojazdów na tych parkingach.

58 komentarzy “VII Sesja Rady Miejskiej ,,na wniosek””
 1. Jasne, że nie ma ludzi niezastąpionych. Tylko szkoda, że ktoś ocenia czyjąś prace przez pryzmat swoich różowych okularów.

  • Mozna zmienic przepisy w sprawie kryteriow i jak potrzeba to o tym mozna rozmawiac.

 2. A jak Się dobrze wsłuchać to i niektórzy radni i kierownicy placówek bardziej zabiegają o bezpłatne miejsca parkingowe dla pracowników którzy nie płacą podatków w naszej gminie niż o własnych mieszkańców. A i entuzjastów burmistrza też jakoś w tym temacie nie widać, którzy by tłumaczyli, że płacić musimy dla naszego dobra. I im więcej będziemy płacić tym większe dobro na nas spłynie. Czas rozpocząć procedurę zaskarżenia tej uchwały.

 3. A co za cwaniak pisze o wymianie ciepłych posadek w OPS? Proszę bardzo!!!! Nawet od zaraz niech powymieniają wszystkich. Tylko pokaż mi chętnych do pracy w tej instytucji. Najłatwiej tak się pisze, będąc obok i nie znając realiów tej pracy. Ewidentnie Brak wiedzy o spełnieniu koniecznych kwalifikacji i posiadaniu wybitnych predyspozycji do tej pracy.
  Oj kogoś gdzieś coś gniecie.

  • Oj widać że już się urodzilas i wiedziałaś że będziesz pracować w OPS.
   PAMIĘTAJ ZE NIE MA LUDZI NIE ZASTAPINYCH.
   Ps.
   To nie chodzi o Panie opiekujące się starszymi osobami…
   MOWA O „CIEPLUTKICH POSADKACH „ZASIADAJACYCH W BIURACH ILE WAS TAM JEST???.
   KOGOŚ KRZESŁO UWIERA ??

 4. teraz muszą znaków nastawiać między 1 strefą a 2

 5. Na rowery też postawią parkomaty i będą łupić mieszkańców cały rok. Nowa energia do łupienia.

 6. Gorzej jak ksiądz tez wprowadzi strefę płatnego parkowania to Pan Samollyk z Białej Góry lub Wapnica rowerem będzie dojeżdżał . I jak sam ukończy swoją budowę na wynajem pod turystów gdzie jego goście będą zostawiać swoje samochody

 7. Człowieku co za bzdury wypisujesz Pani była sołtys nie została odwołana a były wybory sołtysów które zwołała na 12go i tak jest w demokracji ze ktoś wygrywa a ktoś przegrywa frekwencja była jak na sołectwo bardzo dobra i co tu się użalać.

 8. Człowieku co za bzdury wypisujesz Pani była sołtys nie została odwołana a były wybory sołtysów które zwołała na 12go i tak jest w demokracji ze ktoś wygrywa a ktoś przegrywa frekwencja była jak na sołectwo bardzo dobra i co tu się użalać.

 9. Ten kajtek to ma coś z głową czepia się jak rzep ogona widocznie coś jest z nim nie tak bo nawet przejęzyczenie go uwiera.

 10. Dobra zmiana

 11. Mieszkaniec

  Na modernizację ul Polnej „miasto zwrucilo się do mieszkańców o dofinansowanie tej inwestycji. Wpłaciłem 2500 z, ł teraz” miasto ” dziękuję mi SPP jestem zbulwersowany takim podziękowaniem dla ludzi którzy chcą działać dla dobra i piękna naszego miasta Niewiem ilu mieszkańców wplacilo(postaram się dowiedzieć) ale zastanawiam się czy nie zarzadac zwrotu pieniędzy

 12. Na modernizację ul Polnej „miasto zwrucilo się do mieszkańców o dofinansowanie tej inwestycji. Wpłaciłem 2500 z, ł teraz” miasto ” dziękuję mi SPP jestem zbulwersowany takim podziękowaniem dla ludzi którzy chcą działać dla dobra i piękna naszego miasta Niewiem ilu mieszkańców wplacilo(postaram się dowiedzieć) ale zastanawiam się czy nie zarzadac zwrotu pieniędzy

 13. Mieszkam na ulicy Polnej, przy modernizacji jej” miasto” zwrucilo się do mieszkańców o dofinansowanie tej inwestycji i ja wpłaciłem 2500 zł, myślę że takich ofiarodawcow było więcej a teraz SPP. Jakbym wiedział że takie CWANIACTWO spotka nas mieszkańców że strony urzędu. Zastanawiam się teraz czy nie zarzadac zwrotu

 14. Proponuję spacer po ul. Promenada Gwiazd.

 15. Koszty utrzymywania SPP od października do kwietnia przekroczą zyski, przecież w tym okresie samochodów jak na lekarstwo i do tego strefa obowiązuje tylko od poniedziałku do piątku, a turyści przeważnie weekendowi

 16. Gdyby nie właściciele dzierżawiący punkty gastronomiczne przy promenadzie i nie tylko, również nie mielibyście wpływów przychodu do gminy tylko utrudnianie pracy przez burmistrza i rade. Zobaczymy po sezonie gdzie i oni będą parkować gdy przyjadą na sesje rady no chyba ze rowerem

  • Mieszkanka

   Międzyzdroje są tak małe, że spokojnie można przemieszczać się na pieszo. A dzierżawcy punktu na promenadzie jak się coś nie podoba, to niech przeniesie się ze swoją działalnością gdzie indziej. Proponuję np.miejscowości górskie. Tzn kroją wszystkich i za wszystko i jakoś turystów nie brakuje.

   • Mieszkanko ale my tu piszemy o „krojeniu” nas mieszkańców a Tobie chyba coś się pomieszało – przeczytaj swoje ostatnie zdanie co napisałaś.
    My o nas a Ty o turystach.
    Zanim coś napiszesz to czytaj ze zrozumieniem.

   • Mieszkanka pisze z kosmosu ch wie o czym. Niech otworzy punkt i jezdzi do niego rowerem a napoje na plecach nosi albo na głowie. Niektorych rozwoj cywilizacji przerasta.

 17. Zaslanianie sie rotacja jest nie na miejscu. Rotacja jest możliwa bez opłat, w niemczech od 20stu lat maja metode. Po co ten stres czasowy?
  Starczy plakietka za szyba ustawiana na godzine przyjazdu i 8 godzin limitu na przykład bo wiadomo, nad morze sie jedzie na spacer lub plaze.

 18. wyjasniajacy

  Panie Kajtku ma Pan coś nie tak ze zrozumieniem intencji strefy płatnego parkowania bo nawet wszystkie miejsca na ul Książąt Pomorskich są płatne i będą obowiązywały tez pracowników UM

 19. parkowanie w naszym mieście,to temat bardzo delikatny.czytam reklamę o pensjonatach z parkingiem i wiem,że tam jest kilkanaście pokojów, a miejsc parkingowych kilka.ulice i chodniki zastawione ,bo ,,brak miejsca”.ale,sama otrzymałam taką odpowiedż,gdy zaproponowałam parking za ,,lidlem”,że on przyjechał na wczasy i nie będzie latał po auto.do sezonu jest trochę czasu,trzeba znależć jakiś kompromis,bo inaczej,to chyba fruwać nam przyjdzie.

 20. Ta uchwała o Strefie Płatnego Parkowania nadaje się do zaskarżenia

  • Dlaczego?

   • dlatego że jest nierówne traktowanie obywateli między strefą 1 a 2

   • A w Szczecinie nie ma stref i kierowanego traktowania;)

   • Mieszkanka

    A to, że jedni mają pod domem parking objęty SPP a inni parkują za darmochę to jest ok ? Na promenadzie wiele .miejsc było zastawionych autami z kartą abonamentową, bo sprzedawali karty każdemu, jak popadnie. A tak naprawdę, ile osób, takich naprawdę mieszkających na stałe w Międzyzdrojach, mieszka przy Promenadzie Gwiazd ?

   • Mieszkający przy promenadzie to jedno a lokalni rzemieślnicy? Przykład : remont lokalu przy promenadzie trwa powiedzmy trzy dni ekipa pracuje po 10 godzin nie może wykonawca zaparkować pod kościołem i jak radny Samołyk dojść do pracy z laptopkiem. Bo samochód to warsztat pracy, narzędzia materiały. I albo zarobi mniej bo zapłaci za parkowanie lub obciąży klienta. Jednak i ta i siak będzie stał 10 godzin

   • Smakołyk to” Fantasta” napływowy mieszka w Szkole na mieszkaniu służbowym i bardzo mało wie o wydatkach i opłatach więc może fantazjować i auto za rogiem stawiać.

   • No najważniejsze, że napływowy …jak zwykle w tej mieścinie , nieważne, czy mądry, czy głupi, ale – NIE NASZ! !!
    Skąd takie zamknięcie mieszkańców na ludzi nie pochodzących z Międzyzdrojów? Cham, złodziej, nierób i prostak, ale SWÓJ! !
    A jak ktoś ma poukładane w głowie, ale obcy, to fe….żenada! !!

   • Skoro naplywowy niech spyta mieszkańców zamiast lepiej wiedzieć od nich samych czego im trzeba.

   • W szczecinie maja dochody caly rok i ludzi najczęściej stać. Tu są 2 miesiące zbiorów, reszta życie z plonow albo etat za 10% zamiast 30% tego co najemca czy właściciel.

 21. Pani kierownik OPS chce wyznaczenia miejsc pierw dla pracowników a dopiero później dla interesantów .

 22. System parkowania w Miedzyzdrojach nalezy dostosowac do zwiekszajacej sie corocznie liczby samochodow
  w naszej Gminie .

  Po pierwsze – Strefe parkowania koniecznie trzeba rozszezyc o przylegle ulice dotychczasowych platnych
  parkingow w Miedzyzdrojach .
  Po drugie – Nalezy wydluzyc oplaty za parkowanie na caly rok wraz z abonamentem calorocznym dla
  mieszkancow Gminy Miedzyzdroje .
  Po trzecie – Zatwierdzic strefe wokolo Promemnady Miedzyzdrojskiej „BEZ SAMOCHODOW” . na czas
  letniego sezonu wypoczynkowego .

  Te przemyslenia i kierunki dzialania opanowania chaosu komunikacyjnego proponuje dla WSZYSTKICH DECYDENTOW w Miedzyzdrojach , w szczegolnosci dla Architekta Miasta .
  Pozdrawiam Miedzyzdrojan .

  • Cesar ty chyba pieszo chodzisz albo w najlepszym przypadku rowerem jeżdzisz.
   I znowu my mieszkańcy mamy cały rok płacić.
   O promenadzie nawet nie wspomnę,nic na niej nie prowadzisz więc na plecach nie będziesz musiał dostaw nosić.
   Najlepiej usiąść przed klawiaturą i doradzać.

   • cekar to jakis filolof co pisze z zagranicy, antyludzki zranieniec, moze jakas terapie wsrod koni mu

   • A ty piszesz z zerówki?

   • Z żłobka, żłobu. A Ty? Przybierzyłeś już do betlejem czy jeszcze pare lat bo przez opłaty na podróż zabrakło.

 23. Mieszkaniec

  Burmistrz A kto teraz będzie płacił za oczyszczalnie Ścieków??.
  Podzielone już jest spoleczenstwo mieszkańcy PŁACĄ a właściciele apartamentowca mają nas za bankomaty????

 24. Pomysł z parkingiem na KRÓTKIEJ JEST OK?

 25. Parking panie przewodniczący powinien być zapewniony dla mieszkańców a nie pracowników. Czy zamierza Pan zmienić funkcje? ? Ostatnio na sesji zapowiadał Pan prognozę pogody, kończy Pan przerwę przed rozpoczęciem sesji teraz wypowiada się Pan w imieniu pracodawcy?? Trochę nieładnie.

 26. A co z OPS? ONI są nietykalni?Bo robią co chcą i jak chcą!!!PRZYDAŁOBY SIĘ TROCHĘ PRZETRZEPAĆ TE CIEPŁE STOŁKI???

 27. takie małe miasto a dzieli się na strefy

 28. Dobrze że wyburzą te rudery za budynkiem OPS (Ośrodka Pomocy Społecznej) i zrobią tam miejsca parkingowe dla Pracowników OPS i Urzędu Miasta

  • A no właśnie. Władza daje mandaty za brzydkie podwórka, a sami mają syf u siebie. Jak to jest?

 29. Mieszkaniec

  Super pomysł z parkingiem miejskim na ul Krótkiej.

 30. Czy to tak ładnie dzielić społeczeństwo w Międzyzdrojach ??.
  Łupić za strefę parkowania??.
  Przez ostatnie lata to Pan był radnym i wszystko pasowało A teraz szukacie dziury w czym pytam się??.
  Radny Szerszen widział jakieś faktury?? Twierdząc że wszystko jest dobrze bo dobrze ludzie mówią??.
  Panie Burmistrzu mam trzy pytania :
  —1)Chce Pan połączyć spółki w jedną dobrze ale co wiemy na temat kontroli i W spółce RYNEK??..
  —2)KTO będzie prezesem tej spółki z jakim wynagrodzeniem.
  –3)Mówi PAN Burmistrzu o stawce godzinowej za pracę w Strefie Parkowania A Czy PAN wiesz ile zarabiają ludzie sprzątające miasto i jak mają stawkę godzinowa??.
  BARDZO BYM PROSIL O ODPOWIEDZ NA ZADANE PYTANIA.
  JEZELI PORATAL OPUBLIKUJE MÓJ WPIS…

  • Społeczeństwo w Międzyzdrojach jest podzielone od początku wejścia SPP. Jedni mieszkańcy parkowali sobie pod domem na free, a inni musieli wykupywać abonamenty. A co najlepsze, że najwięcej kart abonamentowych kupowali pseudo mieszkańcy, wielcy właściciele apartamentów, co przyjeżdżają raz do roku, może dwa, a przez całą zimę mieszkania stoją puste i nieogrzewane.

   • Z tymi kartami abonamentowymi to prawda, a wielu też kupowało abonament , stało w strefie, a wynajmowało kwaterę z miejscem parkingowym

   • no i? w zyciu trzeba sobie radzic.

 31. mieszkaniec sąsiedniej wsi

  Rozliczcie najpierw panią Magde

 32. A czy będzie osobna sesja poświęcona odwołaniu pani Magdy na odrzucenie jej skargi i ponownej skargi jaką złożyła? Kiedy skończy się temat wyborów i nowa sołtys będzie mogła spokojnie pracować?

  • Była przecież Sesja na wniosek i można było rozpatrzenie skargi dołączyć ale poco.